Skocz do zawartości

Asus Sabertooth P67 - Wasza opinia.


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym poznać waszą opinie na temat płyty głównej "Asus Sabertooth P67" ponieważ mam zamiar ją kupić w najbliższych dniach, ale przed zakupem chciałbym się upewnić czy jest warta swojej ceny oraz jak inni użytkownicy ją postrzegają. Moje pytanie kieruję przede wszystkim do osób, które posiadają tą płytę.
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/Intel/1155B/ASUS_Sabertooth_P67/F/IMG_7875.jpg

Płyta miała by służyć pod ten zestaw:

Procesor: Intel® Core™ i5-2500K
Karta Graficzna: Asus ATI Radeon HD 6950 DirectCU II 1024MB
Zasilacz: XFX Core 550W

(Jeśli będzie trzeba więcej informacji o zestawie proszę pisać w komentarzach.) Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad: ASRock Z68 Extreme3 gen3.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=42845

Płyta ta jest bardziej przyszłościowa, mam na myśli slot PCI-E 3.0. Z tego co słyszałem z sabertooth były jakieś problemy ale nie jestem do końca pewien.

Edytowane przez MazocHH
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takiej płyty nie posiadam, lecz znalazłem komentarze użytkowników dotyczące rzeczy, która cię interesuje:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2111327_komentarze/

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1806702_komentarze/

Mam nadzieję, że pomogą ci one dokonać właściwego wyboru.

 

Edit: Rozwinąłem bardziej swoją wypowiedź.

Edit2: Płyta wg mnie jest dość dobra. Nie przypominam sobie, żeby o ASUS-ie ktoś wypowiadał się źle, podobno robią dobre rzeczy (nie mogę tego zweryfikować, nigdy nie miałem nic z tej firmy). Te wszystkie bajery typu pokrycie płyty(TUF Thermal Armor), cyfrowa sekcja zasilania (DIGI+ VRM), czujniki temperatury (TUF Thermal Radar) i inne mogą okazać się pomocne przy przetaktowaniu.

Kolega wyżej wspomniał o ASRock Z68 Extreme3 gen3. Ma rację, jest to bardzo przyszłościowa płyta, ale o produktach ASRocka słyszałem różne opinie. Również z tej firmy nic nie posiadam, więc nie powiem ci o niej za dużo (tylko tyle, że rzeczy są w miarę tanie).

Edytowane przez Krzyshtof
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

[3] Mogłeś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź. ++++++

 

Edit: No a tak swoimi słowami co o tej płycie myślisz?

 

Dzięki chłopaki, za nim jednak jeszcze się zdecyduję chciałbym poznać jeszcze opinie innych użytkowników na temat tej płyty.

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

No dobrze, większość z wasz doradza mi wziąć ASRock Z68 Extreme3 Gen3 ponieważ jest bardziej przyszłościowa? Proszę o głębszą definicje ! Nie mogę znaleźć w necie żadnego artykułu na temat możliwości tej płyty a nie chce kupować kota w worku. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podrzucił parę artykułów i wypowiedział się troszeczkę więcej na temat tej płyt.

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

Moze sprawdz ta plyte - MSI Z68A-GD65(G3). Osobiscie tego AsRocka bym nie kupowal, bo sa juz wyzsze modele, a "trojke" ciezko dostac poza Ebayem. Ponadto te Asrocki maja dziwna przypadlosc, ze do standardowej pracy wystarcza, ale jak chcesz kombinowac albo masz specjalne wymagania (dla niektorych normalne, jak np. dyski spiete w RAID, do tego DVD SATA i niemoznosc ustawienia okreslonych portow w okreslonych trybach pracy), to wymiekaja i szukasz po forach rozwiazania, na ktore wlasciwie nie ma odpowiedzi.

Edytowane przez jeomax.co.uk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic, bo go nie mam :) Znam jednak topowe modele plyt Asusa, a ten Sabertooth do nich nalezy. Wiem, ze maja fajne wyposazenie (przynajmniej ROGi) i swietnie rozplanowane komponenty. I ze dobrze chodza. Ten SB wyglada nawet lepiej, niz najnowsza wersja odpowiednika pod X79, ktory jest totalnym obciachem.

Do tej plyty mialbym jedynie 2 uwagi:

1) jakbys zapragnal miec multiGPU, to pozbawisz sie slota PCI

2) chipset P67 nie obsluguje QuickSync.

 

Poza tym - nie ma sie do czego przyczepic, poza cena moze. Moglaby byc nieco nizsza :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym się wstrzymał z zakupem sabera. Poczytaj sobie ile ludzie mają problemów z tą płytą. Osobiście jak kupowałem mobasa to byłem nastawiony właśnie na nią, lecz po przeczytaniu o tych wszystkich problemach zrezygnowałem :/

To tylko przykładowe tematy

http://forum.purepc.pl/Socket-136611561155-f112/Problem-Asus-Sabertooth-P67-t337098.html

http://forum.benchmark.pl/topic/26118-asus-sabertooth-p67-rev-3b/page__hl__sabertooth__fromsearch__1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To dziwne że na tak wypasionej płytce z

 

  • TUF Thermal Armor – totalne rozpraszanie ciepła wzmacniające przepływ powietrza
  • TUF Thermal Radar – wykrywanie temperatury i odprowadzanie nadmiaru ciepła w czasie rzeczywistym
  • Podzespoły TUF (dławiki, kondensatory i tranzystory – standard wojskowy) – stworzone do pracy w ciężkich warunkach
  • E.S.P. [Efficient Switching Power Design] - Optymalna wydajność kluczowych komponentów

ludzie mają problemy z temperaturami, a powinno być odwrotnie, może to jednolite przypadki.

Link to post
Share on other sites

Tutaj nie ma nic dziwnego, jak takie coś niby ma pomagać w odprowadzaniu ciepła. Chyba odwrotnie. Zacytuję tutaj wypowiedź osoby z Supportu Asusa

Ktoś na Tajwanie uznał, że znajdzie się grupka ludzi, która to kupi i tak to wyprodukowano. Z wydajnością chłodzenia nie ma to nic wspólnego, nie bez powodu Sabertooth ma znacznie okrojone zakresy kilku napięć w porównaniu do pozostałych płyt serii.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

posiadam tą płytę od lipca i jest świetna zero problemów fajny bios, bardzo fajne temperatury i5 2500k podkręcony od razu do 4,5ghz i tak sobie chodzi do dziś elegancko. Gdyby było sabertooth na z68 :) jeśli nie zależy ci na integrze i wspomaganiu dysku SSD uważam, że to jedna z lepszych płyt p67. Odpowiem na ewentualne pytania dotyczące tej płyty głównej jeśli autor tematu takowe ma. Problemy z tego co się orientuje dotyczyły wersji z wadliwym chipsetem. Ja mam poprawioną wersję B3 i takie już dzisiaj tylko sprzedają, Jak wszędzie znajdzie się wadliwy egzemplarz nawet wśród rampageów czy innych big bangów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z temperatur jestem zadowolony kupiłem własnie tą płytę po nieudanym zakpupie taniej płyty gigabyta, która nawet nie miała chłodzenia na sekcjach zasilania i grzała się niemiłosiernie wykluczając jakiekolwiek OC .... tutaj mamy solidne metalowe radiatory dodatkowo pokryte czymś "ceramicznym". Co do wahań temperatur takich nie uświadczyłem procesor i5 2500k do 4,5ghz podkręcony ma w stresie 55 stopni max w idle 30-33 jak chłodno w pokoju to zejdzie poniżej 30 st. chłodzenie procka to Mugen 2. Temperatury na samej płycie są bardzo dobre, do płyty dostajesz program ai suite, który odczytuje temperatury płyty z czujników, których jest chyba 6 albo więcej w newralgicznych miejscach płyty jak chipset sekcje zasilania pamięci, procesora. Najcieplejsze miejsce z tego co pamiętam to chipset coś koło 50 st.Jestem teraz w pracy i nie mogę podejrzeć teraz ale mogę opisać później na jakim czujniku jaka temperatura :D . Nawet jak ręką dotkniesz radiatorów na sekcji np. zasilania procka to są one lekko ciepłe np. po 2h grania w BF3 na 4.5ghz cały czas. Monitorowałem temperatury po zakupie teraz już jakoś mniej skoro były cacy :). Kiedy kupowałem w lipcu było ciężko z Z68 ceny były kosmiczne, a dostępność praktycznie zerowa. Sabertooth przyciągnął mnie też wyglądem ... rzecz gustu ale mi sie podoba bardzo. Przemyśl sobie korzyści jakie płyną z Z68 obsługa wbudowanej grafy w razie awarii grafiki może się przydać i jeśli masz dysk SSD też można skorzystać z tego buforu co oferuje z68 ładuje ci pliki systemowe i te które najczęściej używasz przez SSD co w efekcie przekłada się na wzrost wydajności w najczęściej użytkowanych aplikacjach. Jeśli nie masz SSD i nie zależy ci na grafie wbudowanej..... to śmiało polecam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam tą płytę, głównie przy jej zakupie kierowałem się wyglądem, bo fakt jest inna niż cała reszta, a do budy z oknem ciekawy wygląd płyty to plus. i5 2500k + 6950 i żadnych problemów na razie z nią nie miałem. Chłodzenie ma ciekawe, tylko trzeba sobie osobno kupić wentylator.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...