Skocz do zawartości

Wentylator 60 mm czy 80 mm?


Recommended Posts

Panowie niby banał ale nie daje mi spokoju. Mianowicie jaki wiatraczek lepiej kupić pod niewymiarowy radiator na grafice - ok. 7,5 cm szerokości? Który będzie lepszy( i cichszy) - 60 mm czy 80mm? Obecny seryjny 60 mm strasznie hałasuje.

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1705_karty_graficzne_do_450_zl/9500gt.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zasada jest prosta: im większy wentylator, tym wolniej się obraca i mniej hałasuje. Zmierz radiator i zobacz, czy dałoby się zamontować nawet 120mm. Jakkolwiek, nawet po przekątnej i na inne sposoby. Z tanich mogę polecić SilentiumPC Zephyr - przyzwoite polskie wentylatory.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta: im większy wentylator, tym wolniej się obraca i mniej hałasuje. Zmierz radiator i zobacz, czy dałoby się zamontować nawet 120mm. Jakkolwiek, nawet po przekątnej i na inne sposoby. Z tanich mogę polecić SilentiumPC Zephyr - przyzwoite polskie wentylatory.

Popieram przedmówce , radziłbym też zdemontować chłodzenie wyczyścić je , nałożyć nową pastę.

A co do wentylatorka to poszukaj coś 2pin.Bo jak kupisz wentylatorka to będzie miał 3pin jak nie 4.

Z tego co widzę jest to NVIDIA GeForce 9500GT wydana przez Gigabyte także nie inwestuj za wiele.

Jakbyś chciał kupić tanie i wydajnie chłodzenie do tej grafy to pisz na pw.

Edytowane przez Czorales
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem już i zamontowałem Zephyra 70mm - 3 pinowy, przypiąłem do Cha_Fan na płycie głównej. Działa - ale dmucha na radiator. Czy to prawidłowo?

 

Wychodzi na to, że wentylator pobiera powietrze z wnętrza obudowy i tym samym powietrzem dmucha na grafikę. To ma sens?

 

Mogę w sumie zmienić pastę, ale to osobna sprawa.

Edytowane przez rrodie
Link to post
Share on other sites

Kupiłem już i zamontowałem Zephyra 70mm - 3 pinowy, przypiąłem do Cha_Fan na płycie głównej. Działa - ale dmucha na radiator. Czy to prawidłowo? Wychodzi na to, że wentylator pobiera powietrze z wnętrza obudowy i tym samym powietrzem dmucha na grafikę. To ma sens? Mogę w sumie zmienić pastę, ale to osobna sprawa.

Oczywiście, że ma sens. Najlepsze coolery CPU działają na tej samej zasadzie ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...