Skocz do zawartości

Problem z Procesorem Phenom 955


Recommended Posts

Witam. Dopiero co kupiłem procesor i reszte pdzespolow.

Procesor: AMD Phenom x4 955 BE

Płyta główna: Asrock 870 Extreme3 R2.0

Zasilacz OCZ SXS 2 600W SLI

 

Problem polaga na tym, że po wejściu do biosa procesor strasznie sie grzeje po 1-2min ma kolo 50-54 stopni i wiatrak z boxowego chlodzenia kreci sie kolo 5500 obrotow. Gdy z niego wyjde procesor szybko wraca do temperatury 40 stopni.Procesor nie był nawet podkręcany. Czy wie ktos czym może to byc spowodowane?

 

I czy boxowe chlodzenie naprawde tak glosno chodzi w tym procesorze ciagle z wiatrakiem powyzej 2500 obrotow czy moze cos jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

wszystko jest OK

 

po wejściu do Biosu nie działają funkcje oszczędzania energii - u AMD - C&Q (Cool&Quiet)

procek chodzi na maksa tzn. 3,2GHz i przy BOXowym coolerze osiąga bez problemu 50-55st.\

 

Wychodząc z Biosu startuje C&Q i juz temp. nizsze są

 

Pomyśl o jakimślepszym schładzaczu - choćby za 70-100zł i paście - będzie lepiej i ciszej

 

BOXowego coolera od mojego X4 955 nawet nie montowałem - szkoda uszu i procka ( temp.)

mój "klasyk" Pentagram Karakorum + 120mm Noiseblocker daje 30-32st IDLE; max 42-45st

i CISZA!!

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, sam wiem jaki to ból, bo przez pół roku męczyłem się z box'em. Nie dość że temperatury były naprawdę wysokie, to był nieznośnie głośny. Trzeba pamiętać, że jak kupuje się Jakiegokolwiek phenoma, to trzeba od razu kupić lepsze chłodzenie. Zmieniłem na Mugen'a 2 Rev. B + AC MX-2 i zaowocowało to błogą ciszą i malutkimi temperaturami, a i kręcić można. Zmiana chłodzenia i tyle, bo w zimę to jeszcze ujdzie, ale jak przyjdzie lato, to ogłuchniesz i procek się spali :D.

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...