Skocz do zawartości

Przeróbka i modding XboX 360


Recommended Posts

Witam,

wprawdzie nie posiadam tej konsoli ale ostatnio nasunelo mi sie pare pytan w zwiazku z nia.

Zauwazmy, ze wiekszosc tych krytycznych bledow (3rod itd) jest zwiazania z przegrzewaniem sie xboxa. Zauwazmy rowniez ze przy przerobieniu konsoli zazwyczaj traci sie gwarancje, choc ponoc ludzie posiadaja odpowiednie plomby i dodaja stary soft (czy co tam sie przerabia?) z napedu na plytkach (na allergro na aukcjach czesto takie info bylo). Zaznaczam, ze na konsolach totalnie sie nie znam, nigdy zadnej nie mialem wiec moge w kilku sprawach sie mylic, pisac bzdury :/

W takim razie, jak wiekszosc problemow to przegrzewanie sie konsol to czy przy przerobce ludzie czasem nie stosuja zabiegow zwiazanych z polepszeniem chlodzenia (lepsza cyrkulacja powietrza w pudełku, lepsze wiatraczki wwiewajace i wywiewajace powietrze, lepsze pasty termoprzewodzace, lepsze radiatory czy co to tam chowają w pudełkach)? Przy takich zabiegach wiadomo ze ciezko z gwarancja, wiec w takim razie mozna wtedy juz zajac sie moddingiem konsoli na calego. I tutaj drugie pytanie, czy taki modding konsol (poprawienie chlodzenia oraz wygladu konsole, np. dodanie 'okna' z boku, świecidelek do srodka itd, ogolnie to samo co nazywane jest moddingiem w pctach) jest powszechny/ spotkaliscie sie z takim czyms? W sumie jak ponoc oferowane są naprawy przerobionych konsol ktore juz nie maja gwarancji to taki modding to fajna sprawa.

A czy wy zdecydowalibyscie sie na takie przerobki tracąc jednoczesnie oficjalna gwarancje na konsole? Albo juz po okresie 3 lat gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Witam,

wprawdzie nie posiadam tej konsoli ale ostatnio nasunelo mi sie pare pytan w zwiazku z nia.

Zauwazmy, ze wiekszosc tych krytycznych bledow (3rod itd) jest zwiazania z przegrzewaniem sie xboxa. Zauwazmy rowniez ze przy przerobieniu konsoli zazwyczaj traci sie gwarancje, choc ponoc ludzie posiadaja odpowiednie plomby i dodaja stary soft (czy co tam sie przerabia?) z napedu na plytkach (na allergro na aukcjach czesto takie info bylo). Zaznaczam, ze na konsolach totalnie sie nie znam, nigdy zadnej nie mialem wiec moge w kilku sprawach sie mylic, pisac bzdury :/

W takim razie, jak wiekszosc problemow to przegrzewanie sie konsol to czy przy przerobce ludzie czasem nie stosuja zabiegow zwiazanych z polepszeniem chlodzenia (lepsza cyrkulacja powietrza w pudełku, lepsze wiatraczki wwiewajace i wywiewajace powietrze, lepsze pasty termoprzewodzace, lepsze radiatory czy co to tam chowają w pudełkach)? Przy takich zabiegach wiadomo ze ciezko z gwarancja, wiec w takim razie mozna wtedy juz zajac sie moddingiem konsoli na calego. I tutaj drugie pytanie, czy taki modding konsol (poprawienie chlodzenia oraz wygladu konsole, np. dodanie 'okna' z boku, świecidelek do srodka itd, ogolnie to samo co nazywane jest moddingiem w pctach) jest powszechny/ spotkaliscie sie z takim czyms? W sumie jak ponoc oferowane są naprawy przerobionych konsol ktore juz nie maja gwarancji to taki modding to fajna sprawa.

A czy wy zdecydowalibyscie sie na takie przerobki tracąc jednoczesnie oficjalna gwarancje na konsole? Albo juz po okresie 3 lat gwarancji?

po pierwsze 3ROD niekoniecznie musi się wiązać z przegrzaniem (są różne układy diod) a o konkretnym problemie świadczy kod błędu - w necie można znaleźć opisy jak go sprawdzić

 

co do przerobienia to jeśli uda Ci się nawet zdjąć plombę nienaruszoną (suszarką np.) to nie masz 100% pewności, że oddając ewentualnie kiedyś na gwarancję Ci ją uznają (mogą Cię obarczyć kosztami naprawy lub jej odmówić) ale wiem, że niektórym się udało uzyskać nowe konsole - przypuszczam że to kwestia tego kto obsługuje Twoje zgłoszenie w serwisie ;-)

 

ja osobiście przy okazji przerabiania napędu od razu wymieniłem pastę termoprzewodzącą pod radiatorami (ale był to zabieg czysto profilaktyczny) konsola się i bez tego nie przegrzawała (a miałem pierwszą jej wersję)

co do moddingu to są różne rzeczy jakie ludzie robią (nie warto dawać tych wentyli, które się wkłada do gniazda zasilania, przed kablem zasilającym)

poza tym to i obudowę od Lian Li można kupić :)

 

jeżeli zaś mowa o naprawach poserwisowych - to wymiana całej płyty głównej to koszt ~300zł? więc generalnie to co zaoszczędziłeś na grach wydasz na kilka takich płyt...

 

osobiście jednak gdybym miał teraz kupować konsolę to bym jej nie przerabiał - szkoda ryzykować banem na Xbox Live ;-)

 

/edit: http://www.iksboks.eu

Link to post
Share on other sites

Gry na konsole kosztuja duzo. Ostatnio gdzies widzialem w jakims newsie ze wersja na pc gry ma byc za 100 lub 150 zł a na konsole 250 :/ Mysle ze przerabiajac konsole mozna duzo zaoszczedzic :)

Na allegro Guitar Hero MetallicA z gitara kosztuje 400zl ;D

Link to post
Share on other sites

Gry na konsole kosztuja duzo. Ostatnio gdzies widzialem w jakims newsie ze wersja na pc gry ma byc za 100 lub 150 zł a na konsole 250 :/ Mysle ze przerabiajac konsole mozna duzo zaoszczedzic :)

Na allegro Guitar Hero MetallicA z gitara kosztuje 400zl ;D

przesegregować po cenach i patrzeć od najdroższych to ja też potrafię, ale można też od najtańszych - i wtedy pogląd na ceny gier może ulec zmianie :)

 

a ile byś chciał za grę wraz z gitarą? 100zł?

http://allegro.pl/item713494444_guitar_ ... i_mac.html - na PC

 

jasne że przy przerobionej konsoli można zaoszczędzić, jak napisałem w pierwszym poście to rekompensuje to spokojnie utratę gwarancji gdyż można wtedy po prostu kupić nową płytę główną do konsoli ;-)

 

pamiętaj też, że trzeba uważać (aktualizować nonstop firmware) aby nie wyłapać bana ;>

Link to post
Share on other sites

Owszem, trzeba uwazac, cos za cos :/

Nie porownywalem ceny guitar hero z gitara do ceny zwyklej gry na konsole. Jednak jak popatrzysz w sklepie na nowosci to troszke zapłacic trzeba. Szkoda ze w Polsce nie ma rozpowszechnionych

wypozyczalni gier na Xbox, tak jak jest to zrobione w Niemczech. Tam mozna wypozyczyc sobie gre za 50 centów/dzien przy czym za niedziele sie nie placi, wiec jak trzymasz gre 7 dni to placisz jak za 6, bo w niedziele jest zamkniete i nie ma jak oddac :) Poza tym co 3 dni trzeba przedluzac okres wypozyczenia, no i oczywiscie trzeba byl pelnoletnim.

Jakbys w Polsce mial wypozyczalnie gdzie wypozyczysz sobie gre za 50 groszy na dzien to przerabianie konsol wtedy juz traci troche sens, jak lubisz grac na multi w sieci. Bez ryzyka, tanio, a jak gra sie nie spodoba to idziesz i oddajesz :) Problemem jest tylko zaopatrzenie takiej wypozyczalni. Wiadomo ze najnowsze tytuly nie zawsze są, a jak są to są drozsze o reszty starszych gier, ale dalej jest to kilka zlotych na tydzien :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Apropo modingu :) W dniu dzisiejszym przyszła do mnie konsolka wersja Jasper Arcade, do środka wrąbałem takie cuś wymontowane z coolera Pentagram 90Cu z tego co pamiętam: http://plk87.republika.pl/DSC01157.JPG

 

A z zewnątrz zrobiłem 2 otwory i zamontowałem 2 wiatraczki 12cm podświetlane na niebiesko :Dhttp://plk87.republika.pl/DSC01159.JPG

 

Niestety nie dostałem jeszcze zestawu 8 radiatorów na kości pamięci, ale jak tylko przyjdą to zamontuje ;)

 

Muszę przyznać, że już jest bardzo zimno w środku :D cały zestaw może nie wygląda rewelacyjnie, ale jest na pewno skuteczny :D

 

Acha, zasilaniem wiatraczków zajmuje się stara ładowarka, która prawdopodobnie została mi po bezprzewodowych słuchawkach philipsa :D

Link to post
Share on other sites

@rotorek - możesz mi wyjaśnić, jaki jest sens cytowania całego posta poprzednika, jeśli dopiero co założył on ten temat?

 

Co do xbox'a - ceny gier są katastrofalnie wysokie! Jak ktoś płaci za konsolę 1000zł, to nie będzie przecież grał w tylko 10 gier przez cały okres jej użytkowania... Niech wyda na grę średnio 200zł - koszt samych gier wielokrotnie przekracza koszty przeróbki. Zresztą z tego, co wiem trzeba płacić abonament za granie po sieci :) Jak by samo kupno gry, konsoli i opłacanie Internetu nie było wystarczające...

 

PS. Czy w PS3 też opłaca się możliwość grania przez Internet?

Link to post
Share on other sites

same wiatraki nic nie dają, trzeba zdjąć chłodzenie i ściągnać folie która jest między radiatorem a CPU i GPU i całość wysmarować dobrą pastą, to właśnie ta folia traci z biegiem czasu właściwości i jest przyczyną rrodów

Link to post
Share on other sites

a ja jednak myślę, że coś dają, po 2 godzinach grania radiatory praktycznie zimne, jest taki przepływ powietrza przez konsolkę, że praktycznie nie ma się kiedy zagrzać :) jeszcze tylko pozostaje mi przykleić zestaw radiatorów do odprowadzenia ciepła z pamięci ram i myślę, że będzie jeszcze lepiej.

 

A co myślicie na temat chłodzenia chipu ANA/HANA? Przykleić tam radiatorek? Czy to nie ma sensu bo może się wcale nie grzeje?;)

Link to post
Share on other sites

ojj prawda...

Przecież nieprawdy bym na forum nie prawił, cóż to by to było z moimi 114oma postami na koncie... Bym je stracił, przepadły by w otchłań złych postów, które w przeszłości zostały usunięte przez stróżów forum...

 

ale ja chory jestem xD

Wiadomo choroba postępuje...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...