Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z nagrywarką LG GSA-H55L - nie czyta płyt

lg nagrywarka problem nie czyta plyt gsa-h55l

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 robertx123

robertx123
  • Amator

• 70 postów

Napisano 22 październik 2011 - 11:22

Witam,

Od paru dniu mam problem z nagrywarką LG GSA-H55L,
która już w ogóle nie chce czytać żadnej płyty. Już od jakiegoś dłuższego czasu zauważyłem, że nagrywarka ma powoli problemy z odczytywaniem płyt (nawet tych bez żadnych rysek), ale za drugim, trzecim razem zawsze zaskoczyła - teraz już tak nie jest. Tacka się normalnie wysuwa, płyta kręci się, ale dioda mruga i mruga jakby ciągle wczytywało płytę.
Windows poprawnie wykrywa nagrywarkę. Rozkręciłem górną blaszkę napędu, bo myślałem że dostanę się do lasera, niestety nie miałem go jak przeczyścić - czy jest jakiś inny sposób, może co innego trzeba rozkręcić aby przeczyścić laser ?
Ogólnie napęd mało był używany, ale ma już około 3 lata

Użytkownik robertx123 edytował ten post 22 październik 2011 - 11:23

• 0

#2 MatiQ

MatiQ
  • Nałogowiec

• 1748 postów
  • Miejscowość:Wieliczka
  • 3DMark 06:16153

Napisano 22 październik 2011 - 11:36

Mam LG GSA-22L i u mnie nie czyta płyt CD w ogóle :/ do dziś nie wiem co jest przyczyną tego stanu rzeczy, a nagrywarka też już jest dość stara i ma koło 5 lat.

Użytkownik MatiQ edytował ten post 22 październik 2011 - 11:36

• 0

#3 JOKI__

JOKI__
  • Dobreee

• 765 postów
  • GG:2834212
  • Miejscowość:Piekary Śląskie

Napisano 22 październik 2011 - 13:50

Hyym wydaje mi się, że mogła paść. Też miałem tak już z 2 nagrywarkami, za każdym razem po ok. 2 latach użytkowaniach miałem takie problemy jak ty tutaj i jedyne co się dało zrobić to ją wymienić. :(.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lg, nagrywarka, problem, nie czyta plyt, gsa-h55l

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych