Skocz do zawartości

Różnica między Xonar D2X a Xonar D2X/XDT


Recommended Posts

Witam,

 

Chciał bym się dowiedzieć jaka jest różnica między Xonar D2X a Xonar D2X/XDT, gdyż nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Dodatkowo interesuje mnie czy sterowniki obu kart wspierają EAX5.0 co jest nie jednoznaczne ponieważ różne źródła podają raz EAX2.0 raz EAX5.0.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

ten sam układ z tym że:

D2=PCI

D2X=PCI-e (wymaga zasilania)

 

xonary nie wspierają eaxy tylko go emulują za pomocą funkcji GX. Emulacja eaxa od 1 do 2 wersji. A po za tym te wymarłe efekty już nie są implementowane w grach od 2007 roku. Tylko w starszych tytułach takowe jeszcze są. Ogólnie rzecz biorąc w tych czasach raczej chwyt marketingowy i przerost formy nad treścią z tymi efektami , sama karta ma na tyle dobry dźwięk w grach ze nie potrzeba zniekształcających ubarwień. Więcej zależy od producentów gier, jak się przyłożą do audio. Masz jakieś pytania na temat karty to pisz, miałem ją dawno temu.

 

@ nie doczytałem tematu za dokładnie 2dx i d2x/xdt to tez to samo na pci-e

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o różnicę między Xonar D2X a Xonar D2X/XDT? może to to samo?

 

Jesli chodzi o EAX to chcę po prostu wiedzieć jak to wygląda... na EN stronie D2X asus'a znalazłem coś takiego:

 

Vista: DirectSound3D® GX 2.5, DirectSound® HW, DirectSound SW, A3D®1.0, OpenAL generic modes, 128 3D sounds processing capability

 

XP: DirectSound2.5 SW, A3D®1.0, OpenAL generic modes, 128 3D sounds processing capability

czyli GX 2.5 dla ASUS AV200 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)

 

GX 2.5 na EN i PL stronie asus'a jest reklamowany(bełkot marketingowy, ale EAX 5.0) jako:

 

 

 

http://pl.asus.com/Multimedia/Features/GX25/websites/Global/feature/80_H.jpg

 

 

 

 

 

 

GX2.5

 

Zanurz się w świecie gry z wyjątkowym emulatorem EAX.

 

GX2.5 automatycznie emuluje najnowsze technologie EAX – do EAX5.0 włącznie, oferując zaawansowane środowiskowe efekty dźwiękowe takie jak echo kroków w korytarzu, dźwięki podwodnych wirów czy pogłos krzyku potwora w podziemiach.

 

Oprócz potęgowania uczucia uczestnictwa w rozgrywce, GX2.5 wspomaga także kierunkowe informacje audio – czyniąc z Ciebie lepszego gracza, który jest w stanie słyszeć przeciwników, zanim oni będą słyszeć Ciebie.

 

 

 

Czyli sterowniki teraz obsługują(emulują) EAX 5.0? Na polskiej stronie tej karty dalej jest zaznaczony EAX 2.0(chyba nie została uaktualniona?) ...

 

ps. mówisz że miałeś ta kartę kiedyś i wymieniłeś ją, czy powodem wymiany były jakieś znaczące jej wady, brak pewnych funkcji, zła jakość dzwięku?

Link to post
Share on other sites

Xonar D2X a Xonar D2X/XDT?

ta sama karta, tylko dystrybucja inaczej niewiadomego powodu nazywa

GX 2.5 na EN i PL stronie asus'a jest reklamowany(bełkot marketingowy, ale EAX 5.0) jako:

Xonar wspiera EAXA 1-2 ,żadne tam 5

ps. mówisz że miałeś ta kartę kiedyś i wymieniłeś ją, czy powodem wymiany były jakieś znaczące jej wady, brak pewnych funkcji, zła jakość dzwięku?

Sprzedałem ją dawno temu z czystko finansowych powodów. Ogólnie karta godna polecenia.

a tak po za tym do czego ci ta karta? i do czego będziesz ją podłączał ? Jeśli twoim priorytetem jest uzyskanie efektów eax nie ma sensu kupować takiej drogiej karty, a w dodatku musiałbyś grać w starsze gierki by korzystać tej funkcji. Dlatego poszukaj coś z Creativa X-Fi Titanium co prawda znacznie gorszy dźwięk, ale będziesz miał wszystkie wersje efektów w starociach.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Miałem dotej pory X-Fi na pci, ale ze względu na wymieranie standardu pci(moja nowa płyta już go nie posiada) i poszukiwaniu karty o lepszej jakości dźwięku mój wybór pada na tego xonara... Eax w sumie to tylko taki zbędny dodatek, ale lubię wiedzieć co karta oferuje. Kartę będę chciał używać w zestawie z słuchawkami HD555 i głośnikami G500.

 

Link to post
Share on other sites

D2X to bardzo ciepła karta z pełną dozą krystalicznego dźwięku. Trzeba jeszcze napisać, że osobiście nie były mi przy tym układzie potrzebne efekty eaxa, bo nawet takich gier jest mało i nie miałem za wiele na dysku, a funkcja GX nie działa czasami za poprawnie niestety. Na szczęście jak już wymieniłeś, to taki zbędny, mało ważny dodatek, przy tej jakości jaką dostajemy. Mam rozumieć, że układu będziesz używał do gier/filmów/muzyki- to możesz śmiało kupować, choć jakaś się strasznie droga zrobiła ja ją miałem za 390 :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...