Skocz do zawartości

Serwer na routerze Planet WRT-414


Banan

Recommended Posts

Witam!

 

Gram z kolegami w Minecrafta przez multiplayera, mamy serwer Hamachi, którego ja odpalam, ale chcielibyśmy aby nasz serwer był czynny cały czas, bez Hamachi. Więc pomyślałem aby postawić go na moim routerze. Tylko czy da się go postawić na routerze Planet WRT-414? Jeśli tak prosiłbym o pomoc. (Serwer działa na bukkicie)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ale puki co, można spróbować, góra 4 graczy, średnio to 1/2 + ja. Może pójdzie, jak będzie trzeba to spróbujemy postawić ko na TP-Linku kuzyna, może tam pójdzie, ale puki co chciałbym spróbować. Prosłbym o szczegułową instrukcję, nigdy nie miałem doczynienia z tego typu sprawą.

Link to post
Share on other sites

Zarzniesz ten router jak postawisz tam cos takiego, nie ma szans.

Stracisz mozliwosc normalnego przegladania internetu ;)

 

Ogolnie jezeli mimo wszystko chcesz temat obadac to sprawdz takie pojecia: DD-WRT, Tomato czy inny alt. firmware do Twojego routera.

Link to post
Share on other sites

Jak zmuli, to mnie ojciec "rozszarpie", co innego radzicie żeby było 24/7? Jeszcze zapytam się o model routera kuzyna.

A co powiecie na komputer pod serwer, taki stary "szrot", tzn. 384Mb RAM (chyba RIMM), procesor 1 GHz, grafika bodajże nVidia 64Mb, płyta bez karty sieciowej (mam kilka dołożonych)? Ogólnie ponad 12 lat ma (socketu nie pamiętam). Nie pójdzie prawda? Bawić się w to, czy na części i na giełdę?

Edytowane przez Banan
Link to post
Share on other sites

Ty chcesz minecrafta do routera wrzucic ? tak wynika z powyzszych wypowiedzi :o jak chcecie JVM postawic na routerze ? to wogole sie nie kwalifikuje. Serwer trzeba postawic... zwykly PC... ten grat co podawales wyzej pociagnie bez problemu minecrafta.

 

 

juz widze kolejne tematy:

jak postawic server counter strike na routerze

jak postawic server quake na routerze

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

co wlasne to wlasne ale wszystkei awarie sprzetu(mowie o calkowitym padnieciu jakiegos podzespolu) bierzesz na swoj porfel. Takze w dlugim terminie bardziej sie bedize oplacalo miec jednak hosting niz wlasny stary awaryjnysprzet. Druga sprawa, lacze bedziesz mial o wiele szybsze niz u siebie , nie bedzie wplywu na to czy cos sciagasz czy nie, kazdemu bedize dzialalo idealnie,z niczeog nie musizs rezygnowac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...