Skocz do zawartości

M2N68 SE + 4GB RAM + GF8600GT = czarny ekran


Recommended Posts

Sprzęt:

 

Płyta główna: M2N68 SE

Bios najnowszy, 09coś, aktualizowany przez program ASUSa

Pamięć ram - Dwie kości Kingston KVR667D2N6/1G, jedna GoodRam GR800D264L6/2G

Karta graficzna: Gigabyte 8600GT (GV-NX86T)

 

Problem:

Po włączeniu komputera ekran pozostaje czarny, cały sprzęt natomiast "chodzi" (wiatraki, dysk mruczy, wiatrak karty się nie kręci - ale to pewnie dlatego, że ma chłodzenie pasywne ; ).

No więc żęzi tak z 15 sekund a potem odzywa się BIOS - jeden długi, trzy krótkie - jakiś problem z RAMem.

 

Mój troubleshooting:

1. Sprawdziłem działanie komputera dla każdej kości pojedynczo w każdym slocie po kolei. Monitor pozostaje czarny dla każdej z takich konfiguracji.

2. Wymieniłem kartę na GF260GTX - komputer włącza się płynnie i bez problemów na wszystkich kościach pamięci. Pozwolił sobie zaktualizować BIOS (właśnie na ten najnowszy), wszystkie sterowniki i inne dziwne rzeczy. Starałem się dłużej na nim popracować, żeby wychwycić ewentualne restarty (które mogłyby wynikać z problemem pamięci RAM) ale nic takiego nie nastąpiło.

Po powrocie do GF8600GT czarny ekran oraz sygnał kontrolny: jeden długi-trzy krótkie

 

Co zrobić?

Czy ktoś kto obraca się w tego typu przypadłościach mógłby poradzić mi co konkretne np. ustawić w BIOSie, albo jaką zworkę na płycie umieścić we właściwym miejscu, albo cokolwiek ; D

 

Chciałbym zebrać jak najwięcej możliwości, zanim znowu przełożę kartę ze swojego komputera (zasiloną moim zasilaczem, Feel 350W w tamtym komputerze nie ma nawet 6pinowych molexów, poza tym nawet jakby miał to bym się nie odważył...).

 

 

PS.

Karta graficzna GF8600GT nie jest bezpośrednim problemem, ponieważ bezproblemowo działa w moim komputerze.

Link to post
Share on other sites

Beep-code może wskazywać na problem z grafiką. Poprawne działanie karty w innej konfiguracji generalnie sprawy nie zamyka, gdyż zdarzają się usterki gdy dany sprzęt ze sobą działał, potem działać przestał, a wielokrotne reklamacje pojedynczego komponentu nie przynoszą rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Beep-code może wskazywać na problem z grafiką. Poprawne działanie karty w innej konfiguracji generalnie sprawy nie zamyka, gdyż zdarzają się usterki gdy dany sprzęt ze sobą działał, potem działać przestał, a wielokrotne reklamacje pojedynczego komponentu nie przynoszą rozwiązania.

No dobrze. Ok.

Jaki jest więc następny krok? Może to jednak RAM? Czy znajdę w BIOSie jakieś ustawienia, które mogą pomóc mu lepiej działać?

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli karta do wymiany. Wymieniłem kartę na 7900GS i działa.

 

Za to karta, która jest wadliwa 8600GT, zdaje się być wadliwa tylko w starszych konfiguracjach. Działa na dwóch różnych komputerach z pamięciami DDR3 (amd i intel), ale nie chce działać w dwóch starszych, z pamięciami DDR2.

 

Dziwne są te problemy z kompatybilnością.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...