Skocz do zawartości

Rootowanie Android 2.3.3 (HTC Desire Z)


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem - do 20 kroku wszystko poszlo dobrze - ale w 21 ewidentnie widac, ze adb push C:\htc\rage /data/local/tmp sie nie instaluje przez co w ostatecznym rozrachunku nie moge wprowadzic zadnej komendy do emulatora na moim HTC. Na razie efekt jest taki ze moje oprogramowanie cofnelo sie do wersji 2.2 (nie wiem czy tak mialo byc). Gdy probuje zrobic wszystkie te czynnosci od samego poczatku tak jak radzi poradnik to juz nawet punkt 7 mi nie wchodzi i pokazuje sie "$". Nie wiem co dalej...czy jest mozliwosc zeby odzyskac wszystko co mialem ? Chodzi mi tu np. o numery telefonow ktore utracilem... Prosze o szybki kontakt

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich !

 

Mam problem z HTC Desire Z. Po wpisaniu komendy:

/data/local/tmp/fre3vo -debug -start FAA90000 -end FFFFFFFF

otrzymuję tylko to :

 

Buffer offset: 00000000

Buffer size: 8192

 

Brakuje tego, co wg tutorialu powinno być dalej, czyli :

Scanning region fb7b0000...

Scanning region fb990000...

Scanning region fba90000...

Potential exploit area found at address fbb4d600:a00.

Exploiting device...

 

Co robić ? POMOCY !

Czy trzeba czekać jakiś czas żeby ta operacja się wykonała ? Ja czekałem ok 20 minut i nic ( ).

Mam Androida 2.3.3, czyli taki, jak wspomniany na początku tutorialu. Nie wiem co się dziej, ale niesety, nie moge podzielić optymizmu wielu z Was co do tej instrukcji. Czegoś tu brakuje. Jak czytam wpisy, to jest tak, że jedni piszą żby podłączać w trybie debugowania, a inni , że tylko ładowania. Próbowałem w obu - efekt taki sam. Wszędzie jest napisane, że wpisać taką to a taką kmendę żeby uzystkać ,,to ", np . Aby uzyskać (na liście będzie więcej pozycji zaczynających się na " Scanning region"). A jak nie będzie ? Może jedno zdanie więcej by się przydało i wtedy naprawdę byłoby super. Chciałbym sam sobie tego roota zrobić, ale jak mam się chrzanić cały dzień, a i tak z tego nic nie wyjdzie, to chyba lepiej zapłacić 30 zł w ksioku z opisem ... ,,GSM SERVICE"

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę łatwego i udanego rootowania ( )... :-(

Edytowane przez cichy66
Link to post
Share on other sites

witam, mam problem juz na samym poczatku. Po przeniesieniu tych 4 plików do system32 (dałem jeszcze do ''system'' bo mam w7 64bit) wpisałem w konsoli polecenie adb devices i wyswietla mi sie cos takiego:

* daemon not running. starting

CreateProcess failure, error 2

* failed to start daemon *

error: cannot connect to daemon

Moduł debugowania mam włączony, a telefon podłączony w trybie tylko ładowanie. Wie ktos moze czym to jest spowodowane?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Co do kolegi z 64bit to własnie ten folder będzie przyczyną. Dawno już się tym nie zajmowałem, ale pamiętam, że osobniki z systemami 64 bitowymi muszą tą zawartość pakować do innego folderu (bodajże z "64" w nazwie). Niestety sam siędzę na 32bitowej "Ósemce" więc nie mogę tego dokładnie sprawdzić.

 

Zaś co do problemu wyżej, właściwie wszystkich problemów wyżej - za każdym razem gdy pomagałem komuś przez GG okazywało się w końcu że ta osoba popełniła błąd w przepisywaniu bądź kolejności.

 

I jeszcze coś - tryb debugowania zawsze ON.

 

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Włączyłem... brakowało HTC Sync Wszystko przeszło chcę teraz wgrać Jelly Bean ale po włączeniu bootloadera nie mogę wybrać żadnej opcji za pomoca volume +/- i od razu załącz się znów instalacja jak w pkt 16

 

Usunołem plik na karcie i zadziałało jednak po włączeniu Recovery pojawia się na ekranie Telefon z czerwonym wyjrzyknikiem wpisanym w czerwony trójkąt??

Edytowane przez matis1313
Link to post
Share on other sites

Nie mogę pobrać plików "htc root". Pierwszy link wogóle nie chce zaskoczyć a drugi sciaga plik ale na 100% twierdzi że nie może pobrać. Prosze o aktualny, działajacy link.

Czy przed zrootowanie musze zrobić kopie kontaków itp? (czy moge je utracic?)

 

Htc root sciągnałem musiałem wylaczyć antywirusa,bo wykrywał wirusa i nie szło sciągnac.

Niestety po opcji "bootloader" wyskakuje mi bład

"CID incorrect"

 

stworzyłem Gold card na dwa sposoby programem Gold card tool i HxD , użyłem nawet dla próby dwie karty ale nadal to samo..

"CID incorrect"

 

ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam! niestety stoje na punkcie 21 , po wpisaniu komendy "adb install C:\htc\AndroidTerm.apk" konsola stoi , pisze daemon not running. starting it now on port 5037, i coś jescze wcześniej o błednym ACK, miga "_" i tak można czekać godzinami i nic, co jest nie tak??

Edytowane przez hetm4n
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam , bardzo proszę o pomoc siedzę ciągle w jednym miejscu i nie mogę dalej przejść wyskakuje mi ciągle

SD sprawdzanie ...

Loading ... [PC10DIAG.zip]

No image!

Loading ... [PC10DIAG.nbh]

No image

Loading ... [PC10IMG.zip]

No image!

Loading ... [PC10IMG.nbh]

No image

I nie pyta mnie o nic czy zrestartować czy coś tylko przechodzi spowrotem do wybrania bootloader ( ten na niebiesko) Dodam że próbowałem już na 2 kartach i dalej to samo, Próbowałem także skopiować przez Cmd jak i ręcznie , nic nie dało, Także brałem Plik z różnych źródeł , Proszę o pomoc .

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mi dodało aplikację "Superuser Permissions " Za pomoca niej mogę włacząć i wyłącz tryb roota.

 

I może komus się przyda z moich doświadczeń, małe uwagi:

1. Wyłącz na komórce wygaszanie ekranu, można też ustawić podświetlanie ciągłe.

2. Jak wykonujesz operacje na laptopie. To tylko z podłaczonym zasilaniem 230 V

2b. w opcjach zasilania w zaawansowanych ustawieniach planu -> ustawienia usb -> należy wyłączyć wstrzymanie selektywne, bo potrafi wyłączyć połaczenie przez USB.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

witam. czy ktos wie czym to ugryzc? problem dotyczy PC10IMG.zip CID: incorrect brak obrazu itd.

Model: HTC Vison, Bootloader version: 26.10.04.03_M, ROM version: 2.42.1100.1, Android 2.3.3, CID: HTC__E41

juz nie mam sil do tego tel. probowalem juz chyba wszystkiego. z gory dziekuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Mam pewien problem, około 6 godzin temu zrootowałem sobie telefon, ale przy wgrywaniu romu z recovery wypadł mi błąd i wszystko poszlo się ....

Z bootloadera udalo mi sie przywrocic wszystko , zresetowalem telefon do ustawien fabrycznych, chcialem zrootowac od nowa , lecz przy punkcie numer 7 nie udaje mi sie osiagnac celu.

http://oi49.tinypic.com/144bbph.jpgwyskakuje mi tylko tye i tak ciagle.

Pomoze ktos, wiem ze to ja na 100% coś zepsulem, pewnie tym ze zresetowalem do fabrycznych, formatowalem juz SD, aktualizowalem softa oryginalnie - ciągle to samo.Zaktualizowało mi adnroid do 2.2.1 obecnie jak coś.

 

Pozdrawiam z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W łyk-end mam zamiar zrobić root'a dla mojego telefonu.

Zaczął się dziwnie zachowywać i przywracanie ustawiań fabrycznych nie pomaga.

Wiec pytanie czy wszystko z pierwszej stronki jest aktualne i czy będzie działać na moim telefonie.

Info

NUMER MODELU ; HTC DESIRE HD A9191

WERSJA SYSTEMU ANDROID ; 2.3.5

WERSJA HTC SENSE ; 3.0

NUMER OPROGRAMOWANIA ; 3.13.771.2

Pozdrawiam.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam problem na samym początku. Przekopiowałem wszystie pliki tak jak trzeba. Uruchamiam cmd i wklepuje adb devices ale wyskakuje mi "Nazwa 'adb' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnetrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy" 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kurcze nie idzie. Do pkt 20 wsio ok. W pkt 21 gdy chcę skopiować to - "adb shell chmod 0755 /data/local/tmp/*" to wyskakuje to - Unable to chmod /data/local/tmp/fre3vo: Operation not permitted. I kicha bo w mioemencie jak wklepuję co trzeba już w telefonie to nie idzie. Próbowałem kilka razy kopiować i nic nie daje.



Dla takich noobków jak ja co nie mogli sobie poradzić :) Jeżeli mamy Win 7 64 bit to:

1. Folder HTC tak jak stoi w tym poradniku bezpośrednio na C.

2. Te 4 wypakowane pliki do bezpośrednio do katalogu Windows.

3. Jak już odpalimy cmd to najpierw wpisujemy cd c:\htc a potem już komendy wg poradnika.

4. Jak już przez wszytsko przebrniemy i wg pkt 30 będziemy sprawdzać czy ok i zamist # wywali nam coś innego to wychodzimy z Trminal Emulator, szukamy w menu z aplikacjami Superuser Permissions (poowina się ta nowa ikonka pojawić), pojawi się nam Terminal Emulator, klikamy na niego i wybieramy Allow. Cofamy się do menu z aplikacjami, wybieramy Terminal Emulator bezpośrednio i sprawdzamy komendą "su" czy jest ok. I gwarantuję że będzie ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...