Skocz do zawartości

Problem z napieciem


Recommended Posts

Witam

 

Otóż moje napięcia prezentują się następująco:

 

http://www.bankfotek.pl/thumb/158642.jpeg

 

Czy to wina zasilacza czy płyty głównej ?

 

Moja konfiguracja sprzętowa:

 

Athlon 64 X2 6000+

GeForce 8600 GTS

2x1GB DDR2 Geil 800 Mhz

ASUS Croshair

Zasilacz Chieftec 500W

2xHDD

 

2. pytanie. Planuje zmianie karty na 9600GT. Czy ten zasilacz wyrobi czy nie bardzo ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli wierzyć tym odczytom, to napięcia zaznaczone na czerwono są makabryczne. Nawet napięcie +12V jest prawie na granicy dozwolonych wartości. Warto jednak upewnić się i zmierzyć miernikiem, czy rzeczywiście zasilacz osiąga takie wartości.

Nie masz żadnych "problemów" z komputerem?

Link to post
Share on other sites

Czasami komputer po dłuższym graniu zawiesza się. Miałem tez problem z grą Far Cry 2. Mianowicie uruchamiam grę za pierwszym razem i potrafiła się ładować ponad 5 min. Zrobiłem reset, gra uruchamia się w moment. Przetestowałem komputer 3DMarkiem 06, zawieszeń czy jakiś migotań tekstur nie było a wynik osiągnięty to ponad coś 6000 pkt.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

sory, że sie wcinam, ale chcę tylko żebyście powiedzieli czy mam dobre napięcia :P mam nowy komp i wyszło w serwisie małe nieporozumienie, zdaje sie że władowali mi mc feela i to chyba nie 3 nawet a tak z lenistwa nie chce mi sie odkręcać budy :mrgreen: tyle, że gram już np. w gta4 czy CoD'a5 1-2 tydzień i nic sie nie wywaliło, więc myślę że jest ok

a zgodnie z normami atx wydaje sie, że napięcia mieszczą sie między wartościami ale chcę sie upewnić :(

sprawdzane programem fanspeed

http://e.imagehost.org/0974/Clipboard01.jpg

zasilacz mc feel 500

c2d e8400

r4850 gigabyte

msi p35

Link to post
Share on other sites

Najpierw to sprawdź jaki dokładnie masz zasilacz - albo MC, albo Feel

A potem możesz zmierzyć napięcia miernikiem.

Komputer działa dobrze i się nie zawiesza?

 

A i jak piszesz że z lenistwa ci się nie chce sprawdzać, to na co liczysz? Ze przyjedziemy i sprawdzimy za ciebie, jaki masz zasilacz?

Link to post
Share on other sites

spoko, jak wyłączę budę to oblookam :P tzn. wiem że była czarna nalepka więc pewnie FEEL I albo PREMIUM

 

wiem właśnie że te feele z reguły nie są polecane, ale myślę że póki działa stabilnie to nie ma sensu reklamować, bo nie ma podstaw

byle nie pociągnęło za sobą reszty sprzętu :(

 

gram sporo, żadnych zwiech, wyjść, resetów więc zakładam że jest ok

pierwszy komp z badziewną zasiłką częstował mnie takimi niespodziankami, więc gdyby coś to już by wyleciał do serwisu :P

Link to post
Share on other sites

zasilacz jest taka czescia komputera, ktora niestety podlega zuzyciu.

tzn kazda czesc komputera podlega zuzyciu ale zasilacz duzo szybciej niz np procesor (ktory tez ma ograniczona zywotnosc).

zatem to, ze zasilacz dziala dzis nie znaczy ze bedzie dzialal za pol roku.

 

stosunkowo czesto spotykam sie z zasilaczami, w ktorych eksplodowal kondensator, czasem jednak zdarza sie gorzej i kilka lat temu mialem w reku komputer, ktory caly sie spalil a wszystko na skutek zasilacza.

zasilacz sie spalil po okolo 2 latach uzytkowania.

 

zatem jesli masz mozliwosc wymiany na inny, lepszy - zrob to.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...