Skocz do zawartości

Zestaw QUAD PHENOM X4 955 6MB 8GB 1000 GB GTX 560 TI


Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad zestawem komputerowym, który znalazłem na allegro (zaznaczam że nie kupował bym zestawu przez allegro tylko przez sklep, który jest z mojego miasta)

Jego cena to 2149 lub 2099 zł

specyfikacja:

-gtx 560 ti gigabyte

-AMD PHENOM II X4 955 (seria black)

- 8 gb RAM

-1000 gb dysk

- płyta (możliwość wyboru)

-obudowa I-BOX 607B

-zasilacz 550w

+ czytnik kart pamięci a dla pierwszych 5 klientów mysz i klawiatura gratis

link:http://allegro.pl/qu...1862189289.html

 

Byłem już w sklepie sprzedającym zestaw(gdyż mieści się on w moim mieście), rozmawiałem- jest możliwość konfiguracji np. zmiany obudowy więc jestem otwarty na wasze sugestie i uwagi.

 

Czy 560 ti gigabyte to dobry wybór, co myślicie o phenomie x4 955?

Obudowa wizualnie mi się podoba lecz nie wiem czy jej stosunkowo niewielki rozmiar nie wpłynie negatywnie na wydajność zestawu?

Ostatnio niestety ceny poszły w górę, czy opłaca się teraz kupować (dopłacając ok 100zł do zestawu względem ceny z przed ok. miesiąca)

 

(niestety w moim przypadku cena odgrywa znaczącą rolę)

 

Proszę o pomoc co myślicie? Czy się opłaca?

Link to post
Share on other sites

Płytę proponowałbym Asrock 970 Extreme 4, z tańszych MSI 870-C45, zamiast 8GB pamięci wziąłbym 4GB, obudowę SilentiumPC Brutus 310 bądź 410, zasilacz OCZ SXS2 500W.

Dlaczego akurat takie części?

-płyty obsłużą nadchodzace procesory Bulldozer

-w grach różnicy pomiędzy 4/8GB nie ma więc jeżeli nie obrabiasz sporych plików foto/video to 8GB nie potrzebujesz

-obudowy tanie ale znacznie lepiej wykonane i zapewniające lepszą wentylację niż wszelkie I-box-y

-zasilacz mocny, cichy, o wysokiej sprawności

 

 

Link to post
Share on other sites

Płytę proponowałbym Asrock 970 Extreme 4, z tańszych MSI 870-C45, zamiast 8GB pamięci wziąłbym 4GB, obudowę SilentiumPC Brutus 310 bądź 410, zasilacz OCZ SXS2 500W. Dlaczego akurat takie części? -płyty obsłużą nadchodzace procesory Bulldozer -w grach różnicy pomiędzy 4/8GB nie ma więc jeżeli nie obrabiasz sporych plików foto/video to 8GB nie potrzebujesz -obudowy tanie ale znacznie lepiej wykonane i zapewniające lepszą wentylację niż wszelkie I-box-y -zasilacz mocny, cichy, o wysokiej sprawności

to znaczy różnica między 8 gb a 4 gb to tylko ok. 50 zł więc moim zdaniem opłaca się dołożyć te pół stówy- może w tym momencie mi się nie przyda ale w przyszłości...

 

Za 2150 zl zlozysz lepszy zestaw,W tym podanym na allegro zasilacz no name,plyta glowna badziewie,obudowa lipna jej wentylacja to jest znikowa,odradzam.

Nie wiem czy dał bym radę sam złożyć zestaw. Co do obudowy pisałem że wiem że z wentylacją może być słabo, ale w sklepie mogę dobrać jakąś obudowę może mniej efektowną ale z lepszą wentylacją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...