Skocz do zawartości

problem ze sterownikami GF 9600GT


Recommended Posts

Witam! Gdy odpalam jakąś grę to po chwili zawiesza mi się obraz.. dźwięk w grze dalej słychać tak jak by nic się nie stało lecz obraz stoi.. zazwyczaj mogę wyjść do pulpitu i zamknąć grę poprzez alt+ctrl+del lecz wtedy zawiesza się komputer no i jedynie reset pomaga jednak gdy tego nie zrobię i zostaje dalej w grze wywala mi błąd że sterownik ekranu nv4_... bla bla bla coś takiego przestał działać poprawnie i że mogę utracić niezapisane rzeczy coś w tym stylu po czym zazwyczaj muszę zrobić restart komputera bo ogólnie zaczyna się walić. Sprzęt jest nowy praktycznie miesiąc czasu ma:

Procesor: Intel Core 2 Duo e8400 2x3,0GHz

Płyta: Asus p5k/epu

Karta graficzna: GeForce 9600GT 512MB/256bit firmy Zotac taktowania 725/2000

Pamięci: OCZ 2x1GB 1066MHz

zasilacz: cheaftec 450

system: Win XP

chłodzenia mam standardowe nic nie zmieniałem ani nie podkręcałem.. temperatury są w porządku.. w gpu-z pokazuje 46 stopni

próbowałem na sterownikach które dostałem od razu z grafiką oraz ściągałem ze strony nVidi 178.24 oraz 180.48 na wszystkich tych sterownikach jest to samo

tak czy inaczej ja nie mam pojęcia o co chodzi więc proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Zajrzyj, proszę, do logów - evenvwr.msc i zobacz jakie są błędy w sekcjach System i Aplikacja.

Sprawdzałeś z tym podniesieniem napięcia dla PCI-E ? - Jeżeli nie to zrób i ten eksperyment ( powiedzmy o 0,1V ).

 

Wróć - na początek, o ile nie masz najnowszego - zaktualizuj BIOS płyty i sprawdź efekt, a dopiero jeżeli nic sie nie zmieni przejdź do tego oglądania logów i zmieniania napięcia.

 

Gdyby okazało się, że dalej nic - pomijam analizę wpisów z podglądu zdarzeń -to bym na kartę wszystko zwalał (chociaż, by mieć czyste sumienie, bym jeszcze miernikiem napięcia posprawdzał, ale to już tylko dla tej czystości sumienia, a nie z powodu wiary, że to zasilacz, a nie karta).

Link to post
Share on other sites

błąd w logach jest następujący:

 

"Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej."

 

a co do napięcia PCI-E za bardzo nie wiem jak to zrobić.. w biosie czy jakimś programem? w biosie znalazłem tylko coś takiego PCI-E frquency i mogę tam dać auto albo liczby z zakresu 100-150.

 

aktualizacje biosu mówisz... hmm.. nigdy nie robiłem ale mogę spróbować jak pomożesz :)

 

masz może gg? byłoby łatwiej się dogadać a widzę że ogarniasz te sprawy.. podam swoje 6591818

 

PErSJa mam ten błąd nie we wszystkich grach niektóre chodzą bez zarzutu i nie są to kopie zapasowe

Link to post
Share on other sites

BIOS - poczytaj, co do zasady, to: http://www.bios.pl/index.php?3c041.8df7 ... .1.1/0.0.0

Wracając do karty - ład wyraźnie "czepia się" sterownika - zebrać powinieneś parę wersji - więcej widać niż te, których użyłeś - i sprawdzać je kolejno (nie zawsze najnowsza znaczy najlepsza w konkretnym wypadku) oczywiście przy każdej operacji deinstalując poprzednie drivery, a nie dokonując nakładki jednych na drugie.

 

PS.

BIOS-y i narzedzia do nich są tu: http://support.asus.com/technicaldocume ... uage=en-us zaś masz opis procedury z jakimiś obrazkami

Link to post
Share on other sites

dobra zainstalowałem stery z płytki która była razem z kartą

zainstalowałem nTune zrobiłem nim testy wszystkich podzespołów oczywiście wszystko OK żadnych błędów... sprawdzałem także innymi programami i też nie wywaliło żadnych błędów

odpaliłem grę i tu się zdziwiłem bo pograłem około 10 minut gdzie zawsze wywalało po około 10 sekundach

przeszukałem google i jak widzę dużo osób ma ten sam problem i z różnymi grafikami no i w większości pomogło zainstalowanie starszej wersji sterowników... ale instalowałem ich około 10 wersji.. stare, nowe i niestety nic nie pomogło najdłużej na tych z płytki chodzi

a co do temperatur to jest normalna? 69-70 w stresie

nie wydaje mi się żeby to była schrzaniona grafika skoro testy wypadły dobrze...

masz jeszcze jakieś pomysły? spróbowałbym wsadzić inną grafikę i oblukać sprawę ale nie mam takiej możliwości... czy iść do sklepu i dla nich przedstawić sprawę?

Link to post
Share on other sites

ok. 70C w stresie to normalna temperatura

 

Ja mam 8600GT i też mam podobny problem, jesli zainstaluje jakies nowsze sterowniki niz te co mam na plytce od karty (probowalem kilka wersji, wiecej mi sie nie chcialo), to mam problemy z cieniami w grach, oprocz tego sporadycznie wystepuja artefakty (jakby pamieci byly walniete). Nie mam pojecia co nVidia kombinuje z tymi sterownikami...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...