Skocz do zawartości

ta sama cena hd4890 i gtx275


Recommended Posts

http://pclab.pl/news36747.html - to co do zainteresowanych GDDR5 u NV :o

 

a co do jakości obrazu, to karty ATI z 512mb zdaje się "czitują" w wyższych rozdzielczościach i mają gorszą jakość obrazu? też to niedawno przerabialiśmy w którymś temacie ;) poza tym nie oszukujmy się ale sterowniki ATI ciągle jednak są w tyle...

 

w obu przypadkach znajdą się "za" i "przeciw" - nie ma co rozpoczynać świętej wojny, co nie?

Link to post
Share on other sites

ja tam ekspertem nie jestem, ale o ile dobrze pamiętam to nVidia olała DX 10.1 i poszła od razu w DX 11, więc komputronik ma na swojej stronie błąd

DX 10.1 wykorzystują o ile pamiętam tylko radeony serii 48xx (ale nie jestem pewien, niech ktoś potwierdzi / zdementuje)

swoją drogą to dziwne, żeby w komputroniku mieli takie błędy na stronie, ale cóż...shit happens ;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dx10.1 to raczej pikus byc moze wystarczyloby zaprogramowac nowy sterownik dla psu - nv poprostu to sie nieoplaca - szkoda czasu i za malo programowalnych jednostek w gtxach by byl znaczacy przyrost a moze nawet bylby spadek wydajnosci - ale kto wie jak sie wkurza to i moze napiszą ;) choc nie mialoby to juz zadnego znaczenia

 

co wogole zmienia dx10.1?

Link to post
Share on other sites

dyskusja to raczej miala byc na temat "ta sama cena hd4890 i gtx275" ;)

zwieksza framerate? to jest cechą dx10.1? - no dobra widze ze nie ma co dyskutowac nie na temat;)

no była ale troche zboczyła. Tak zdarza się że dx10.1 zwięasza liczbę wyświetlanych klatek na sekundę względem dx10. Jakies tam usprawnienia w tą jedyneczke po kropce wsadzili.

Link to post
Share on other sites
:D Kupiłem gtx 275 gigabyte ( wiem wiem gigabyte , ale cena była niska = hd4890 ) Powiem tyle że jestem zadowolony w vantage na procku q6600@ 3,5Ghz i gtx 275 z lekko podniesionymi zegarami 700/1225 pokazało mi ogólnie 14937ptk, gpu 12302, cpu41788. Czyli chyba spoko .Może ktoś sie pochwali jak sie spisuje hd4890 w podobnym konfigu :?:
Link to post
Share on other sites

już kupiłem i chodzi o porównanie ( chyba ktoś tu nie czyta całości i nie jest w temacie )

------>Kupiłem gtx 275 gigabyte ( wiem wiem gigabyte , ale cena była niska = hd4890 ) Powiem tyle że jestem zadowolony w vantage na procku q6600@ 3,5Ghz i gtx 275 z lekko podniesionymi zegarami 700/1225 pokazało mi ogólnie 14937ptk, gpu 12302, cpu41788. Czyli chyba spoko .Może ktoś sie pochwali jak sie spisuje hd4890 w podobnym konfigu :?:

Link to post
Share on other sites

oj przepraszam nie doczytałem :?: Ogólnie jest tak (moim zdaniem) jak masz geforce to on w każdym tytule daje 100% z siebie a z Radeonami jest troszkę niepewnie czemu tak mówię bo kumple mają i w niektórych tytułach hd 4890 bije GTX 275 a w niektórych ścigają go sporo słabsze karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...