Skocz do zawartości

ta sama cena hd4890 i gtx275


Recommended Posts

Witam mam pytanie, chodzi o to czy jeżeli kart są w takiej samej cenie (x) to jest GIGABYTE gtx 275 i XFX radeon HD4890 to poprostu lepiej i opłacalniej kupić geforca czy poprostu tak mi sie tylko wydaje. Nie jestem fanem żednej z firm, jak kupuje karte to jakoś dziwnie sie składa ze raz zielonych a raz czerwonych. Prosze pomocy w ostatecznej decyzji..... :help: ;)

Link to post
Share on other sites

no to w takiej sytuacji lepiej wziąć wydajniejszą / cichszą / chłodniejszą / podatniejszą na O/C lub wszytko na raz (choć to raczej nie realne)

osobiście nie wiem co bym brał, poszukaj testów jak one wypadają w tytułach, w które najbardziej planujesz grać, zorientuj się która jest cichsza (chyba, że to Ci nie przeszkadza) i wtedy podejmij decyzję

generalnie powinieneś być zadowolony z obu kart, chłodzenie jak coś można zmienić

lepszym wyborem wydaje się być radeon, gdyż bez większych problemów można go dokręcić do 1GHz, a wtedy jest o ile pamiętam wyraźnie wydajniejszy niż GeForce

zdecydowałbym się pewnie na radeona

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

po co pisać po raz któryś z kolei to samo? Zeratul napisał z sensem.

 

Radeony zawsze są "trochę lepsze". Nvidia za bardzo poszła w optymalizację, obraz nie zawsze wygląda dobrze. Po włączeniu wysokiego poziomu filtrowania anizotropowego niby wszystko jest ok ale niesmak pozostaje.

Link to post
Share on other sites

szalas8 zajrzyj w ten link i poczytaj sobie reckę ;) chyba wszystko jasne która karta jest wydajniejsza ;)

 

jedna recka niekoniecznie musi byc bardzo dobrze zrobione podaj jeszcze z 4 takie a przyznam Ci racje

 

osobiscie widzialem inne i nietrudno bedzie je odszukac

Zgadza się, że niekoniecznie musi być recka bardzo dobrze zrobiona tą akurat mi podrzucił kubbak w moim temacie więc sugerowałem się nią :/ na pewno takich recek trochę jest w necie wystarczy zajrzeć w google i dobrze poszukac :o
Link to post
Share on other sites

myślę że gtx275 jest wydajniejszy chociaż sam wybrał bym HD4890 jest tańsze a różnica nie jest aż tak ogromna:)

Zgadza się Junior , że jest tańszy właśnie przeglądam sobie po sklepach w jakich cenach stoją obie karty i powiem wam, że najtańszego radka od XFX 4890 można już dostać za 129F a geforce Gigabyte gtx 275 najmniej za 159F różnica cenowa jest a jak pisał wcześniej Junior różnica nie jest aż taka ogromna ;)
Link to post
Share on other sites

Sebol masz racje

z najnowszych testow wynika ze nawet na 1ghz 4890 nieradzi sobie z 275 - chyba ze to najnowsza "optymalizacja" sterow tak wplywa NV nieraz dopuszczala sie "drobnych" oszustw

 

http://www.guru3d.com/article/msi-radeo ... iew-1ghz/3

 

niemniej od dzis radeon przestaje jak dla mnie istniec ;)

w tym momencie staje sie poprostu nieoplacalny

 

caly pic polega na tym ze 275 to bez drobiazgow podkrecony 260 ktory sie tak samo podkreca wiec w praktyce wydajnosc 275 mozna dostac za 600zl

Link to post
Share on other sites

caly pic polega na tym ze 275 to bez drobiazgow podkrecony 260 ktory sie tak samo podkreca wiec w praktyce wydajnosc 275 mozna dostac za 600zl

raczej radeon 4890 to podkręcony 4870 (chociaż niby tam rdzeń został przeorganizowany, ale na tym aż tak się nie znam) :o

a co do GTXów to

wejdź na zestawienie benchmarka i porównaj ;)

i znajdź przynajmniej 3 różnice ;)

gtx275 to raczej wykastrowany gtx285

Link to post
Share on other sites

Yeske

a gdzie Ty tam widzisz zegary? na domyslnych to wiesz ze znowu zadnej nowosci mi niepokazales:)

 

moze jeszcze ten odnaleziony przez Sebola- dolna czesc po OC wez poprawke ze to nie max dla gtx260+ -galaxy tez pojdzie na 720/2600

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

 

chcesz sie wypowiedziec ,zrob to tutaj

viewtopic.php?f=30&t=2119

 

Dixon

czsasy sie zmieniaja -ludzie sie zmieniaja -wszystko sie zmienia- czytaj wyzej ;)

Link to post
Share on other sites

Iwses nie wiem co to zagadanie, że gdy by gf miał ddr5 zmiażdżył by radeona. Wyobraź sobie, że to ati jako pierwsze zastosowało szynę 512 bitową, więc jak by była potrzeba to radki 4870 miały by szynę 512 bit + ddr5. Tylko pytanie po co? Cena prawdopodobnie była by jak z kosmosu i mało kogo było by na niego stać.

I od kiedy gf 275 ma dx 10.1? ;)

Link to post
Share on other sites

ale brednie. Kolejny "znawca" któremu sie wydaje że coś by dało wcisnięcie na gf pamięci ddr5. Zal. Poczytaj sobie troche o przepustowosci i o jej wpływie na wydajność powyzej pewnego poziomu. O dx10.1 to możesz na razie pomarzyć tylko mając gf.

 

 

"A ci co widzą ladniejszy obraz na radkach & GF to radze sie wybrac do okulisty,a jak komus zalezy to niech porowna 4870&gtx260 i napisze czy widzi roznice,do testowania pomijam tych co mają wade wzroku"

 

http://pclab.pl/art35447.html

 

bo widzisz Iwses, patrzeć to trzeba jeszcze umieć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...