Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej wszystkim.

 

Ostatnio mam trochę problemów z moim komputerem, a być może z grą, w każdym razie chodzi o to że podczas gry w Wiedźmina 2, w kampani po zwykle około 10 minutach gra się zacina, i po chwili wyskakuje blue screen z błędem nv4_disp 0x000000ea. Z żadną inną grą, nawet bardziej wymagającą nie mam tego problemu, w dodatku w Wiedźminie 2 wywala tylko w kampani, na arenie czy też w samouczku nie wywala w ogóle. Czasem też zdazy się że wyskoczy mi bluescreen poza grą, zwykle podczas oglądania czegoś na YouTube. Mnóstwo o tym problemie czytałem na innych forach, zrobiłem chyba wszystko co zrobić mogłem ale problemu nie udało się naprawić, więc pomyślałem że sam o nim napisze tutaj. Jeżeli temat utworzyłem w złym dziale to przepraszam.

 

Mój PC

 

Pentium Dual-Core 2.50 Ghz

3,00 GB Ram

GeForce 9800 GT

Win XP

 

Będe bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Edytowane przez Gwainek
Link to post
Share on other sites

To jest błąd sterownika od nvidia. usuń stery od grafiki, następnie użyj tego programu w trybie awaryjnym:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Cleaner,Program,Windows,11540.html

Potem zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej. Jeżeli masz stery do płyty głównej od nvidia to zrób to samo z nimi.

Możesz jeszcze wgrać do wiedźmina najnowszego patcha ew. zrobić format jak to wszystko nie podziała, możliwe są także wadliwe RAM'y ale na razie spróbuj zrobić to co ci napisałem.

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

powiem tak- zmień system na win 7 na Vistę nie bo jest badziewna ja ją miałem przez 10 min kiedyś w kompie i poleciała do kosza :)

a co do xp to ten system już się gubi sam w sobie testowałem na 5 komputerach tylko na nim są takie problemiki że to koniec ale to Twój wybór :D

nie wiem jak masz ustawionego kompa bo to też dużo zależy. Czy go dobrze ustawiłeś czy go kręciłeś wszystko może robić problem.Pozdro

Edytowane przez Rozpruwacz
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy z kartą grafiki wszystko dobrze i czy sterowniki na 100% całkowicie usunąłeś i zainstalowałeś (tak samo spróbuj ze sterami płyty głównej).

 

Instrukcja w pigule tak na chłopski rozum:

1. odinstaluj sterowniki karty graficznej

2. przeczyść all Ccleanerem

3. zainstaluj sterowniki (najnowsze polecane nie w fazie beta bo nie zawsze wychodzi to na dobre)

 

Ogólnie 0x000000EA:

Ten problem występuje, jeśli karta graficzna działa w pętli nieskończonej podczas oczekiwania na bezczynność sprzętu wideo. Może to oznaczać, że wystąpił problem ze sprzętem wideo lub że karta graficzna nie może poprawnie zaprogramować sprzętu.

 

Równie dobrze to może siedzieć na złączu karty jak i na niej samej... w ostateczności można spróbować np. wymiany karty na jakąś inną (osobiście mam Nvidie 9600GT a wraz z nią zero problemów i ładnie ciągnie nawet na najnowszych tytułach)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...