Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie mowimy o poborze pradu bo to mi i wsztstkim szukajacym max wydajnosci raczej wisi

 

mowie o halasie (polaczonym z poborem pradu) i wydajnosci

 

jak narazie to wiem ze 560ti soc = 570 a mniej halasuje i taniej kosztuje

 

jesli jest inaczej to mnie popraw i pokaz to gdzies w czyms konkretnym

 

ps

po max oc wciaz pobiera mniej o 30W

porownujac max oc 570 do max oc 560 to sa waty rzedu 60 roznicy a to wielka roznica przy wychladzaniu tych W

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Ja niestety jeżeli chodzi o głośność to nie przywiązuje wagi. Testowałem GTX 560Ti SoC i GTX 570TF2 (moją własną) i obie karty w sumie mają podobny poziom głośności, jednak po podkręceniu GTX 570 jest już "coś" tam słychać, ale jest to i tak wiele ciszej od referenta. A co do wydajności to masz rację wydajność/cena GTX 560Ti wygrywa i z tym się nie spieram, ale i tak jest to różnica około 5-10% ogólnej wydajności (zależy od gry) a po podkręceniu GTX 570 różnica się powiększa.

Link to post
Share on other sites

Kastrat a nieco wydajniejszy jak wcześniej wspomniałem: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Gry-3498/strona/12413.html Ponadto znacznie chłodniejszy i cichszy od 480, dla mnie wybór jest oczywisty.

Ten stary test to sobie można wsadzić...Zresztą do testów na łamach benchmark.pl podchodzę z dużym dystansem ponieważ często wprowadzają w błąd.Nie od dziś wiadomo że niektóre testy są sponsorowane żeby tylko reklamować co nowy produkt.Każdy kto choć trochę zna się w temacie wie że GTX 570 nie jest szybszy od GTX 480.Po prostu ta różnica musi z czegoś wynikać,a w przypadku GTX 570 jest to technicznie niemożliwe bo jak wspomniałem wcześniej GTX 570 jest wykastrowany więc cudów nie ma niestety.Co do samych temperatur to dla mnie i tak GTX 570 jest za głośny i za gorący tym bardziej gdy w grę wchodzi OC dlatego w przypadku referenta system chłodzenia i tak idzie do wymiany tak samo jak na moim GTX 480 :P

 

 

Po takim liftingu jest cisza i spokój,a temperatury nawet po OC są śmiesznie niskie.Do takich wartości nie doskoczy nawet żaden Twin Frozr czy Direct CU od Asusa tym bardziej po OC >>>

 

http://zapodaj.net/8fa4d57b0b10.bmp.html

 

 

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Ja bez OC w metro mam 63 stopnie a Furmarkiem nie katuje bo nie ma poco. Mam GTX 570 i jestem zadowolony nic mi w nim nie przeszkadza i dotychczas nie miałem żadnych problemów, zobaczymy co dalej. Ważne żeby tylko nic się nie stało z kartą a wydajność mi pasuje i nie podkręcam bo po co?

Link to post
Share on other sites

Ja bez OC w metro mam 63 stopnie a Furmarkiem nie katuje bo nie ma poco. Mam GTX 570 i jestem zadowolony nic mi w nim nie przeszkadza i dotychczas nie miałem żadnych problemów, zobaczymy co dalej. Ważne żeby tylko nic się nie stało z kartą a wydajność mi pasuje i nie podkręcam bo po co?

Ja posiadam GTX 480 od ponad roku więc od dłuższego czasu znam tą wydajność.Oczywiście karta jest podkręcona,ale bez podnoszenia napięcia na GPU( takie bezpieczne OC bez katowania grafy,a tym samym w pełni stabilne ) Z kolei CPU śmiga non-stop na default i to w zupełności wystarcza ;)

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Piszecie cały czas o GTX 560Ti SoC

Teraz nie wiem brać Gigabyte GTX 560Ti SoC czy MSI GTX 560Ti HAWK ?

Różnią się tylko taktowaniem pamięci SoC 4580MHz a HAWK 4200MHz.

Która będzie się lepiej kręciła i ogólnie będzie lepsza ? To tylko 50 zł różnicy.

Co do rozmowy wyżej to zgadzam się z lepez2.

 

http://www.guru3d.com/article/msi-geforce-gtx-560-ti-hawk-review/18

 

http://www.guru3d.com/article/gigabyte-gtx-560-ti-soc-review/18

 

Zobaczcie na BC2

SoC zostawia za sobą 570 :)

 

Teraz tak 50 zł różnicy, chłodzenie wygląda na podobne a różniąca między SoC a HAWK to 3 klatki.

Czyli jeżeli miałbym tego HAWK'a i podkręcę pamięci z 4200 na 4580 to wydaje mi się, że uzyskam wydajność SoC, prawda ?

Edytowane przez CrEan
Link to post
Share on other sites

tylko ze karte mocno podkrecona mozna podkrecic jeszcze mocniej i na tym polega fenomen 560ti - ma potencjal ktorego z racji ogromnego poboru pradu nie ma 570

 

ogolnie lepiej idzie soc ale jest drozsza

majac srodki w okolicy 1300 bym bral soc i zmienil jej chlodzenie na accelero

http://chlodzenie-komputera.pl/arctic-cooling-accelero-xtreme-plus,produkt,916.html

 

masz cichutka max podkrecalną karte - cisza absolutna i wydajnosc na maxa

 

a jesli do tysiaca to nie ma zadnego wyboru i tak tylko i az hawk - zreszta na nie jest raczej malo reklamacji wiec i wybor slusznym byc moze

 

ps

nigdy nie uzyskasz na hawku soca - 5000 na pamieci wsadzonej do msi nie zrobisz

 

jesli roznica 100zl to raczej hawk

jesli 50 to raczej soc

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...