Skocz do zawartości

Karta graficzna na podtrzymanie zestawu przy życiu


Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników. Zwracam się do Was o pomoc w kwestii doboru karty graficznej. Sprawa stoi tak, że moja aktualna została przepalona przez wadliwe sterowniki nVidii i zostałem zmuszony do poszukiwań. Mój aktualny zestaw to:

 

Processor: Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ ~3.0GHz (nie, nie mogę go bardziej podkręcić, wiem że normalnie podkręcany jest do 3,6)

Memory: 3072MB RAM @ 667MHz

Video Card: NVIDIA GeForce 9800 GT 512MB

Motherboard: Gigabyte 945GCM-S2L

Power Supply: Modecom Premium 500W

 

Gram w rozdzielczości 1024x768, niedawno kupiłem sobie Crysis 2 i Bad Company 2 i chciałbym trochę z tych gier skorzystać. Również interesuje mnie wkrótce nadchodzący Skyrim i późniejsze Guild Wars 2. Nie zależy mi żeby grać na najwyższych detalach, ale żeby choć mieć dotychczasowe osiągi 9800gt, nie przepłacając. Szukam raczej używanej karty, bo na nową mnie nie będzie stać, a dostępny budżet to 200zł+wysyłka, nie chcę ładować za dużo pieniędzy w ten zestaw, bo za jakieś 2 lata i tak go zmienię. Przeglądając oferty zauważyłem, że niektóre karty wymagają podwójnego 6x pina, a mój zasilacz posiada tylko jeden. Nie chciałbym niespodzianek, dlatego zwracam się do Was. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

PS: naprawa starej karty raczej nie wchodzi w grę, nie znam się na tym zupełnie

Link to post
Share on other sites

kup uzywke 8800GT bototosamo co 9800 a tansze. DOtej rozdzialki wystarczy do tych gier..Taniej to juz tylko 3850 a jesli chodzi o totalna tanioszke z jako takimi mozliwosciami w tej rozdzialce to 8800GTS 320/320 (sprzedalemdzis boxa za 107 zl na allegro)

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/palit-8800gs-sonic-768mb-192bit-ddr3-box-i1832444932.html

 

lub kup nowe hd6670

a do tej rozdziałki nawet

http://www.denikomp.pl/gigabyte-amd-radeon-hd6570-1024mb-ddr3128bit-dvihd%283,8693,21809%29.aspx

i beda max ustawienia

 

tak przy okazji to czemu taka koszmarna rozdzielczosc?

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Koledzy jak abraxus666 miał że tak nazwę "mało wykastrowanego G92" to nie polecajcie mu jego zupełnych kastratów 8800GS czy wręcz dziadka 8800 320/320, przecież różnica w cenie do np. 8800GTS (128 jednostek) będzie na poziomie kilku-dziesięciu złotych, albo wcale jak dobrze zapoluje na alledrogo.

 

Skoro wystarczała Tobie poprzednia karta to polecam zapolować na model 9800GTS+/GTS/GT (128/112 jednostek) wykonany w technologii 55nm będzie się mniej grzał i chodził odrobinę ciszej.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi wszystkim :) z tego co widzę, większość kart które mi poleciliście jest słabsza od 9800GT.

 

Przeglądając Allegro natknąłem się na http://allegro.pl/gainward-gts-250-deep-green-512mb-gddr3-okazja-i1825481247.html Co o tym sądzicie? z komparatora GPU wynika, ze jest to 9800GTX+ ze zmieniona nazwa. Wersja Deep Green potrzebuje tylko jednego wejscia 6pin chyba, jest to chyba słabsza wersja, z tego co widziałem to większość z nich wymaga podwójnego.

 

Poza tym, będę się rozglądał za 9800GT/GTX/GTX+ chyba. Co do tych kart mam pytanie, czy odczuję różnicę kupując wersję 1024 a 512?

 

Co do 8800, z tego co mi wiadomo były jej różne wersje, jedne słabsze, drugie lepsze. Które wersje odpowiadały by mocy wcześniej wymienionych kart Nvidii?

 

czemu taka koszmarna rozdzielczosc?

Posiadam monitor 17" o rozdzielczości 1280x1024, a gry po prostu dużo lepiej chodzą na 1024x768. Inna sprawa że czasem w tej dużej rozdzielczości wszystko jest bardzo malutkie w grach. Przyzwyczaiłem się już, no i jak pisałem wcześniej, nie zależy mi na niesamowitym wyglądzie gier. Płynność > Grafika.
Link to post
Share on other sites

kupuj i bedzie to mocny nadmiar do tego ustawiena

 

ja tam nie rozumiem co mowisz o tych ustawieniach - kumpel gra we wszystko na dx9 hd4670 i porzadnie dosc ustawia a rozdzialka 1440x900

 

6670 to mozna by dac juz wszystko max +aa +anizo i jeszcze by sie nie zasapala

cryzys wszstko na max - nie wiem co Ci tam moze slabo chodzic

 

chyba ze odpalasz dx10 a to calkowite nieporozumienie - spadek fps koszmarny a zadnej poprawy w grafie

 

 

 

 

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...