Skocz do zawartości

DGN1000 - problem z konfiguracją


Recommended Posts

Mam internet od Neostrady po kablu ADSL, Annex A. Pragnę podłączyć Router DGN1000 jednak występuje dziwny problem. Podłączam do niego zasilanie, kabel ADSL, kabel Ethernet no i niby jest w porządku. W centrum sieci pojawia się:

http://www.abload.de/img/1dfdv.png

 

W zakładce "Sieć" widzę Router NETGEAR DGN1000, łączę się z routerem poprzez adres 192.168.0.1, otwierają się przede mną ustawienia routera, wchodzę w zakładkę Basic, zaznaczam, że potrzebuje loginu i hasła do połączenia się z internet, zaznaczam PPoPE (over Ethernet) - coś takiego w każdym razie - i coś się nagle psuje (na wyżej przedstawionym przeze mnie screenie między MST-Komputer a Siecią powstaje wykrzyknik (żółty). Pomiędzy komputerem a routerem niknie połączenie i nic na stronie routera nie mogę zrobić. Po prostu po 30-40 sek ucieka połączenie komputera z routerem i nie jestem w stanie nic na jego stronie przeprowadzić.

 

Z góry dzięki za pomoc...

Link to post
Share on other sites

Właśnie - co do resetu.

Ten przycisk jest dziwnie skonstruowany - jakby był na równi z całym modemem, trudno go wcisnąć, bo delikatnie jest wpuklony do góry. Gdy go przyciskam (6-30sek) nic się nie dzieje - Zasilanie kolor zielony, DSL kolor zielony, nic się nie wyłącza i nie uruchamia ponownie.

Tak ma być?

Link to post
Share on other sites

Enkapsulacja powinna być ustawiona na PPPoA VC-Mux, a nie PPPoE. Sprawdź to i daj znać czy pomogło. Reset routera możesz też zrobić z poziomu menu i wg mnie najlepiej tak przywracać ustawienia fabryczne.

Edytowane przez MatiQ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pogrzebałem pogrzebałem i mi się udało :o

Na poprzednim modemie było lajtowo: wpisać login i hasło, tutaj powpisywałem tu to, tam tamto tak jak pokazywali niektórzy przy problemach innych i zatrybiło. Co dziwne, na PPPoE (?).

 

W razie kłopotów się zgłoszę, dzięki za pomoc!

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Tak dla upewnienia. Przejżyj sobie te ustawienia. U mnie na Orange to śmiga i tak to powinno być ustawione:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/32935-konfiguracja-routera-netgear-n150/

 

Już był temacik apropos konfiguracji tego Routera :)

Edytowane przez radoslaw999
Link to post
Share on other sites

http://support.netgear.com/app/answers/detail/a_id/18898/~/dgn1000-firmware-version-1.1.00.41-(for-worldwide-users-only)

 

Czy ten udpdate jest przeznaczony również dla mnie? Nie będzie problemów, gdy go zainstaluje?

 

Radoslaw, faktycznie modem zadziałał, gdy wpisałem w ADSL wartości 0 i 35.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...