Skocz do zawartości

PC nie daje rady - Battlefield Bad Company 2


Recommended Posts

E5200 @ 3,2Ghz 1,15V

MSI GTX 560Ti

4GB RAM

MSI P45 NEO2-FR

1080p

 

Zarówno w trybach mulitplayer jak i single player na full detalach FPS oscyluje na granicy płynności (24fps) z wahaniami w obie strony (16-35fps). Wiadomo, w zależności od sytuacji. Jakkolwiek płynność jest najbardziej wymagana w chwilach kiedy na ekranie jest akcja, a jak to zwykle bywa w tych momentach jest najgorzej.

 

Teraz najważniejsze, w SP po obniżeniu detali do minimalnych wydajność wzrasta (max 10fps), ale w MP nie ma najmniejszej różnicy między rozgrywką w minimalnych a maksymalnych (włącznie z 32xAA i 16xAnizo) detalach. To właśnie nie daje mi spokoju.

 

Za mało tych fpsów. Tyle na minimalnych to miałem na poprzedniej karcie GF 9600GT.

 

Spodziewam się że CPU może nie pozwalać rozwinąć karcie graficznej skrzydeł, ale ten wynik mimo wszystko trochę mnie nie satysfakcjonuje. Uważnie przeglądając testy wydajności nowych gier można zauważyć że różnica między 4 rdzeniowym a mocnym 2 rdzeniowym procesorem oscyluje w granicach 10% przy 60fpsach. W związku z tym stawiam na szybki dwurdzeniowy procesor w swoim komputerze.

 

Niestety przy chłodzeniu Intela nie mogę pozwolić sobie na większe o/c bo do jakiegokolwiek podniesienia częstotliwości muszę zwiększyć napięcie co powoduje przekroczenie 80 stopni w stresie co mi się nie podoba.

 

Jeśli podniesienie częstotliwości do 3,5-4GHz podniosło by znacząco wydajność to kupię chłodzenie które umożliwi dojście do takiego taktowania z zachowaniem aktualnych temperatur. Tylko nie mam na to żadnej gwarancji.

 

Drugie rozwiązanie, to wymiana CPU na 4 rdzeniowy, ale czy to da oczekiwane rezultaty bez podkręcania? Nie wiem czy zostanie mi jeszcze pieniędzy na chłodzenie które pozwoli na O/C nowego procesora. Czterordzeniowe CPU w 775 bez O/C bardziej się grzeją od takiego E5200.

 

Wymiana socketu nie wchodzi w grę. S775 na chwilę obecną niczego nie brakuje.

 

Czy ktoś grał w BF:BC2 na mocnym dwurdzeniowym CPU z mocną grafiką?

 

Wszystkie aktualnie przeprowadzane zabiegi mają na celu przygotowanie PC do multi BF3.

Edytowane przez lulek
Link to post
Share on other sites

Procesor E5200@3,2GHz dla takiej karty to stanowczo za mało!!!

Kup lepsze chłodzenie i rób oc do 3,8-4GHz (płyta i procek ci na tyle pozwolą) to na pewno zwiększy komfort grania.

W komputerze syna mam E5300, gdy wsadsziłem tam mojego HD6870 (porównywalne z GTX560Ti) to przy standardowych ustawieniach procka 2600MHz była żęnada (gorzej niż podkręcony 4GHz i 9800GT). Po podkręceniu procka do 4GHz było już znacznie lepiej, choć i tak gożej niż ze standardowo taktowanym i5 750. W moim kompie karta chodzi z prockiem i5 750@4GHz.

Jeżeli nie chcesz szastać pieniędzmi to kup dobre chłodzenie i OC do 4GHz, a jak nie będziesz zadowolony to zbieraj kase na quada, którego też będzie trzeba kręcić.

Link to post
Share on other sites

Niestety BFBC2 wymaga bardzo mocnego procka. Mój Core 2 Duo nawet podkręcony na 4GHz nie dawał pełnego komfortu gry. W BFie GTS250 był wykożystywany w 40-65% czyli wąskim gardłem był tutaj procesor. W twoim przypadku zależność ta jest jeszcze bardziej pogłębiona słabszy procek mocniejsza grafika. Spróbój tanio dorwać Q6600 razem z jakimś przyzwoitym chłodzeniem w zestawie i odczujesz dużego kopa w porówaniu do obecnego procka. Tak przy okazji desktop 1280x1024 C2D@4GHz i GTS250 15-40FPS a na lapku z 2410m i 6770m czyli słabszej grafice mam w 1600x900 40-50FPS wykożystanie grafiki w 99%. BF lubi jak widać cache L3 i HT w prockach.

Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę z tych odpowiedzi, właśnie takich opinii potrzebowałem. Osób które używają dwóch mocnych rdzeni. W takim razie chłodzenie będzie numerem jeden.

 

Q6600 jest kolejną ikoną czterordzeniowych procesorów na S775, czy są dla niego jakieś alternatywy? Pytam z ciekawości, jak wyglądają procesory serii 8000?

 

Do ilu GHz dochodzą przeciętnie Q6600 (i ew alternatywy dla niego)? Są duże trudności w utrzymaniu na nich rozsądnych temperatur? Jeśli umożliwił by płynną rozgrywkę na chłodzeniu intela to ułatwiło by decyzję, bo wstrzymał bym się na moment z wymianą chłodzenia i zmienił ten CPU.

 

Nie należę do strachliwych osób i dla testów i benchmarków mój E5200 miał i 90 stopni, wtedy też 55 stopnie w stanie bezczynności. Tylko na codzień takie temperatury przez kilka godzin bez przerwy nie powinny mieć miejsca.

 

Teraz mi się przypomniało że znajomy na czterordzeniowym AMD (nie pamiętam modelu) i GTX460 bez żadnych przycięć gra w BF:BC2 też w 1080p. Więc może lepiej CPU?

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to podoba mi się SilentiumPC Fortis HE1225 widziałem w jednym teście jego osiągi zbliżone do Noctua NH-C12P. Różnice nie przekraczały 5% - nie warte różnicy w cenie. Na pewno muszę się liczyć z różnicą w głośności, ale przy chłodzeniu MSI TwinFrozr wiatraki nad procesorem, nie będą najgłośniejszym elementem zestawu. Jakieś sugestie?

Edytowane przez lulek
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak:

Grałem w Tą grę na tym configu co w sygnaturze ale wcześniej miałem Radeona 5750. Zarówno w trybie single jak i multi płynność na max detalach była zadowalająca (AA zmniejszone do x2)

Potem sprzedałem tą kartę mojemu kumplowi, który ma dual-core 3,1Ghz(Athlon64x2 nie mylić z Athlonem II)

O ile w single gra w miarę komfortowo średnio 40fps) to w multi przy większej ilości graczy i porządnej akcji gra jest nie możliwa. W multi więc wyraźnym wąskim gardłem jest procesor, natomiast w singlu ta gra na twoim procku i tej karcie powinna chodzić dużo lepiej.

U ciebie jak mówisz w obu trybach jest kaszana. Moim zdaniem to nie jest normalne.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu byłem posiadaczem E8400 i GTX460 768MB. Grałem tylko w singlu. Przy rozdzielczości 1680x1050, DX9 (Win XP) na wysokich ustawieniach (AA x2, Anizo x2) grało się bardzo przyjemnie. FPS w okolicach 52fps.

 

Może spróbuj zejść trochę z rozdzielczości. Faktem jest, że Twój procesor jest za słaby do takiej grafiki. Sprawdź też podczas gry obciążenie cpu/gpu.

 

Czy przed wymianą gpu czyściłem system ze starych sterowników? Np. Driver Sweeper?

Link to post
Share on other sites

Reinstalacja sterowników (graf.) powinna pomóc.

Tu raczej wina syjamskiego procka. Mam Core 2 Duo i również o komfortowym graniu mogę sobie pomarzyć w BC2 . 4 jajowiec to jest minimum do dobrego grania .

Jakiś czas temu byłem posiadaczem E8400 i GTX460 768MB. Grałem tylko w singlu. Przy rozdzielczości 1680x1050, DX9 (Win XP) na wysokich ustawieniach (AA x2, Anizo x2) grało się bardzo przyjemnie.

Granie na piracie w single to nie to samo co multi :) ,gdzie wymaga wielordzeniowego procesora zwłaszcza do rozgrywki 24 graczy i więcej. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Zarówno w trybach mulitplayer jak i single player na full detalach FPS oscyluje na granicy płynności (24fps) z wahaniami w obie strony (16-35fps).

Ja z 1,5 roku temu grałem w single. Pełne detale. Tzn. suwaki na max. DX9. 1024x768. AA i Aniso wyłączone w sterowniku na stałe mam. Płynność w okolicach 25-60 fps w zależności od sytuacji. tak na oko. Nie było jakichś dropów czy nieprzyjemności. Wersji sterowników nie pamiętam ale pewnie wtedy nie były najnowsze, bo rzadko aktualizuję stery od grafiki. Zwykle jak z czymś jest problem a w tym przypadku żadnych nie było. W multi nie wiem. Nie grałem.

 

Komp:

- Athlon 64 X2 4400+ - 2,3 GHz

- 8 GB ram

- GF 8800GT 512MB (Zotac z fabrycznie podkręconym GPU o 60Mhz).

 

Na nowym kompie nie sprawdzałem.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...