Skocz do zawartości

Mini Recencja chłodzenia Zalman CNPS11X Extreme


Recommended Posts

Witam posiadam już tydzień chłodzenie Zalman, instalowałem je w sobotę, wiec kilka dni pochodziło już i pracuje stabilnie, biorę się powoli za tworzenie recenzji, do odczytu temperatur używam programu Core Temp, za obciążenie procesora odpowiada program Prime 95 oraz gra użyje chyba Battlefield Bad Company 2, choć benchmark jakiejś innej gry tez biorę pod uwagę, aby wygrzać phenoma na maksa, różnica temperatur w spoczynku jest już diametralna, przy obciążeniu prime'em max 40 stopni, gdy boxowe chłodzenie miało 62, no i zalmana nie słychać w ogóle,

 

Proszę o propozycje programów do pomiaru temperatur procesora oraz ewentualne benchmarki do rozgrzania phenoma, zalman odprowadza do 350W energii a phenom generuje 95 więc ostry overclocking muszę zrobić aby sprawdzić możliwości tego chłodzenia

Link to post
Share on other sites

Nic tak dobrze nie zmierzy jak termometr (taki fizyczny - nie program), ale jak takowego nie posiadasz, to Core Temp powinien starczyć - ewentualnie program producenta płyty głównej.

Odnośnie wygrzewania, to najlepiej OCCT (tryb Linpack). Myślę, że powinieneś podkręcić do 3,8 GHz tego swojego Phenoma II X4 945 ;D Ewentualnie możesz trochę podbić napięcia, ale bez szaleństw bo spalisz proka ;D

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Prime95 i tryb "In-place FTTs" potrafi wykorzystać wszystkie wątki, u mnie 8, dla I7 870 przy taktowaniu 3,8 GHz HT=on V=1,365 kop pobierał lekko ponad 400 W (obciążony sam procek), temperatury rosną wtedy bardzo gwałtownie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...