Skocz do zawartości

Sprzęt audio JBL czy Magnat ?


Recommended Posts

a jakim porozumieniem jest podlaczenie kolumn pod telewizor?

 

widzisz jakis sprzeciw by uzyc inego niz integra (skad wogole pomysl ze to jedynie integra) jesli jakosc sie okaze niewystarczajaca

 

oczywiscie sie nie okaze dla kogos kto mysli o podlaczeniu glosnikow pod telewizor,

poprostu wiem z jakim typem sluchacza rozmawiam ;)

 

bez urazy sluchaczu bo to normalny typ

 

jak narazie to mowilismy o optymanym naglosnieniu kompa w pokoju a nie o zrodle i raczej od tego sie zaczyna bo zrodlo mozna zawsze poprawic i to stosunkowo tanio

 

ps

nie ironizuj bo nie ma takiej potrzeby

chcesz cos powiedziec to poprostu powiedz

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

bo integra przy w miarę dobrych studyjnych może powodować nieprzyjemne dźwięki ze względy na fatalne wysokie tony niemalże wszystkich tego typów układów . A potem powstają wątki na forach, że głośniki studyjne dziwne grają. Niech kupi ale pomyśli o źródle w przyszłości w innym wypadku nie ma sensu

 

co innego kolumny i wzmacniacz wtedy dostajemy wzmocnioną kupę, ale wtedy dobrze zamaskowaną.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

lopez2 Po co mu doradzasz monitory studyjne do normalnego użytkowania? Jak widać nie za bardzo wiesz do czego one służą i nie powinieneś mu doradzać w tej kwestii...

Monitory się przydają jeżeli tworzysz muzykę, wtedy potrzebny jest dobry odsłuch żeby można było wyciągnąć z utworu jak najwięcej, ale do normalnego użytkowania? Mija się z celem.. Nie wiem jaki sens jest wydawania takiej kasy w sprzęt, który ma służyć mu do zwykłego użytkowania. Wyda te 1400 czy ile tam złotych, gdzie do zwykłego użytkowania mógłby mieć bdb sprzęt i do tego taniej...

Link to post
Share on other sites

zwyczajnie dlatego ze to wlasnie jest b.dobry sprzet a nie jakies jbl z dolnej polki bo z wyzszej nic nie dostanie

adama mu nie radzilem jakbys nie zauwazyl ;)

 

macke jest wybitnie polecany jako rowniez naglosnienie np. kina czy zwyczajnie glosniki pod kompa i to najwyzszej klasy a nie "go**o" z napisem jbl z biedronki

 

 

jaki masz problem czy kupi jbl czy macke - chcesz to proponuj co uwazasz:)

 

ps

wierne oddawanie dzwieku to zaleta a nie wada jak sie dziwnie przyjelo uwazac, mnie tam nie bawi jaką charakterystyke chcial uzyskac producent w kolumnach popularnych <2000

gdyz zwyczajnie G... mnie obchodza jego preferencje

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

No właśnie, lepiej wydać 1000zł na 1 monitor niż na jakiś dobry sprzęt do codziennego użytku. Na co mu profesjonalny sprzęt skoro i tak przy zwykłym użytkowaniu nie odczuje różnicy? Mało tego, do takiego sprzętu trzeba mieć porządną dźwiękówkę...

Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz co to znaczy "porządna" dźwiękówka. Porządna to jest z rzędu kilkuset złotych. I właśnie o to chodzi.

Dla Ciebie porządna do NORMALNEGO UŻYTKOWANIA jest taka, więc tak samo może kupić PORZĄDNE głośniki do NORMALNEGO UŻYTKOWANIA taniej tak samo jak dźwiękową jak podałeś...

Link to post
Share on other sites

wiem doskonale za to Ty nie rozrozniasz roznicy pomiedzy porzadna dzwiekowka a dzwiekowka profesjonalną i wydaje Ci sie ze skoro nie kosztuje 450 w sklepie DJ to juz jest nedzą

 

pokaz mi skad te madrosci - gdzie napisano, wytestowano czy ktokolwiek (kto napisal w zyciu cos sensownego) stwierdzil ze ZS mu glosnikow "nie pociagnal"

 

co widzisz taniej w "porzadnych glosnikach" za <1000 +amp za 600 - jakie tu taniej?

 

1. nie ma porzadnych (porownywalnych) kolumn za <1000

2. glosniki sa i owszem ale trzeba je kupic na sztuki i kolumny zbudowac prywatnie

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

adson993 ma trochę racji karty pokroju Cerativa Audigy nie można nazwać porządnymi dźwiękówkami. Dobre glosniki nie zostaną pełni wykorzystane. I zwyczajnie przy takich kartach będą się marnować, a różnica jest spora. Dobre źródła do zwyczajnego słuchania zaczynają się na allegro od 200-450 zł używki więc Lopez nie pisz, że Audigy cz X-FI wystarczy, bo to nie jest prawda, doskonale słyszę jakie te karty są słabe. Dla autora raczej radził zainwestowanie w kolumny + dobry wzmacniacz. Do 1,5k powinien się wyrobić.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem, ze jest nędzą, ale skoro kupuje profesjonale głośniki to czemu i nie profesjonalnej dźwiękowej by monitor mógł w pełni pokazać swoje możliwości...

No to tak samo jak Ty nie rozróżniasz PORZĄDNYCH głośników od pROFESJONALNYCH

Powiedz mi na cholerę mu "profesjonalne" kolumny zamiast porządnych tańszych głośników. Zwykły użytkownik nawet nie dostrzeże różnicy. Nie wiem jakimi myślami się kierujesz doradzając mu taki sprzęt ale wiem, że te myśli są śmieszne.</p>

Wydawać pieprzone 800zł na kolumnę, gdzie za tą cenę do zwykłego użytkowania dostałby 2 kolumny.

Masz pokazuje Ci te mądrości, gdzie nawet o TAŃSZYCH głośnikach mowa i tutaj jest cytat z tematu o sprzęcie do HOMERECORDING'u, więc już chyba nie muszę dalej tłumaczyć o co chodzi...

 

Niejeden zestaw Hajfi zagra Ci bardziej liniowo, heh...Nie pakuj się w coś takiego, tylko po to, by "mieć monitory" - za tą cenę można kupić dobre microlaby, np 3c czy jakiś inny model "C", które są sprzedawane jako głośniki komputerowe a grają dość liniowo i są często polecane właśnie do homerecordingu. Nie ma sensu wydawać na takie "monitory" z nazwy, bo 500zł to też niezły pieniądz.

Edytowane przez adson993
Link to post
Share on other sites

adivxv5

bzdury piszesz te karty nie sa slabe bo maja normalne przetworniki sa moze stosunkowo kiepskie pod sluchawki ale pod kolumy sa takie same jak xonary i inne prodigy

 

do dzis sie uzywa dokladnie tych samych przetwornikow w profesjonalnych

odtwarzanie cd brzmi tak samo jak w orginale na wzmacniaczu

 

a jesli chcesz sie spierac w klasie sprzetu high to podaj co jest lepsze i porownaj ceny

- zaczynasz bajdurzyc w przedziale high end

 

chcesz sie zaposilkowac moze jakims testem z EiS czy innym, ktory potwirdzi Twoja teze ze maja slabe przetworniki?

 

 

adson

 

prosze Cie bardzo znajdz za 1600zl lepszy sprzet - nie masz szansy, po co wogole szukasz dziury w calym

 

najblizsze cenowo dobre podstawki+amp dobijajac do tych monitorow aktywnych - przebija je ceną albo beda zwyczajnie gorsze

 

nie kloc sie ze mna tylko podaj swoja propozycje i po sprawie, bo mi sie juz nudzi

p.s.

dla mnie Twoje mysli sa smieszne - wybrzydzasz choc nic sensownego do powiedzenia nie masz

- pokaz mi co masz do powiedzenia(pokazania) nie mowie ze nie uznam wyzszosci Twojego wyboru ale go do cholery w koncu pokaz :P

 

ustosunkuje sie jeszcze do cytatu

czy nie zauwazyles co napisalem przy propozycji na ML? czyzby nie to samo?

jak narazie dokonalem najsensowniejszego zwydatkowania 1600-1800zli nie mowilem nic ponadto o stosunku ceny do jakosci niz Twoj cytat

Nie zmieniaj tematu bo tematem nie bylo czy warto wydac 1600czy lepiej wydac 600 tylko tematem bylo jak najlepiej wydac 1600-1800 - chcesz zmienic temat? zwroc sie do autora nie do mnie- ja nie mam nic przeciwko zmianie tematu ale to nie moja sprawa

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

tez mi zaczynasz dzialac na .. :P

dawaj propozycje i nie marudz :P

 

jakbys nie zauwazyl to mam duzy zapas kasy w przedziale cenowym na wybor innego sprzetu ale poprostu uwazam ze go nie potrzeba

 

nikt mnie nie musi leczyc - uwazam co uwazam - wiecej to juz przerost formy nad trescią

 

choc mozliwy czy "wydam" na karte 150 czy 350 wielkiej roznicy nie robi chcesz zaproponowac inna? ja nie chce , ot cala filozofia

 

ps

do autora

 

gdybys sie decydowal to skontaktuj sie w sprawie podlaczania przed zakupem kabla

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

czlowieku skoncz sie czepiac i podaj lepszy -

czy Ty uwazasz ze ja nigdy nie bylem na formum audo i eis

 

zwyczajnie lepszego nie ma wiec dlatego podalem taki a nie czy warto czy nie warto -

gdyby istnialy aktywne z microlaba z nazwą solo 12C

z jakosciowymi wooferami 8,5" plus elektronika z C o odpowiednim wzmocnieniu, bez bajerowania ustawieniami monitorow z cenie o 300 na sztuce nizszej niz macke/berh to bym je podal ale nie istnieja

 

 

doskonale sobie zdaje sprawe ze polowa bajerow i tak nie jest potrzebna jesli o to Ci chodzi ale wciaz to najsensowniejszy zakup w cenie

 

co chcesz mi udowodnic ? bo nie kumam

 

p.s.

cofnij sie do postu nr 37 i skoncz tu wylewac swoje zale skoro nadal nie masz nic do powiedzenia

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Zwyczajnie lepszego nie ma... Na co mu najlepszy skoro go nie wykorzysta nawet? Może zacznij doradzać z sensem a nie pieprzysz jakieś brednie, bo najlepszy choć "tej" lepszości nie wykorzysta.

To już wolałbym kupić te kolumny co sam zaproponował luz dołożyć ze 100zł czy ile i kupić inne. Kasy z du*y raczej nie wyciąga i pewnie mu się przyda. Nawet niech kupi za tą resztę porządną kartę dźwiękową i połączenie kolumn, które podał + dobra karta dźwiękowa da lepsze efekty niż gówniana integra i super wypasione monitory o wielki doradco...

Link to post
Share on other sites

taa wolalbys kupic to co sam zaproponowal to kup :P tylko po co skoro jble sa cienkie do berhingerow

 

bym wolal , bym, wolal ..:P

ja kupic paradigma reference ale jego cena jest inna- nic nie wiesz a poprostu sobie gadasz

 

te Twoje jble to sa mikro glosniki a Ty mi tu wielkosc wytykasz:p- glosniki maja znaczenie podstawowe a nie wielkosc kolumn

 

mozna zrobic wielka kolumne na 5ciu 4,5" nedznych glosnikach i to bedzie poprostu wielkie ale G..

wielkosc ma znaczenie owszem to sie zgodze ale nie jest to wielkosc kolumn

 

 

o to chodzi caly czas - kasy z du*y (jak mowisz) nie wyciaga pokaz mi w koncu porownywalny zestaw oparty o wzmaka .... czekam

 

te twoje JBL na wzmaku w tej cenie to szrot to berhingerow 3031 i o to dokadnie chodzi ale Ty chyba tego nie rozumiesz

 

no ale prosze wybierz zestaw i zaprezentuj - wszyscy czekamy

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Hahaha kończę z tobą człowieku rozmowę, bo gó**o wiesz i u Ciebie doradzanie znaczy "bierz profesjonalne, nie ważne, że ci takie nie potrzebne".

Z żebyś się nie pluł na koniec to:

http://allegro.pl/jbl-es30-es-30-salonwawa-al-krakowska-244-i1815026121.html

+

http://allegro.pl/esi-maya-44-pci-karta-dzwiekowa-muzyczna-4we-4wy-i1824762971.html

 

I w tym momencie twoje monitory grające na integrze to gó**o...

Link to post
Share on other sites

te kolumienki to nedzne opinie maja ale ok niech bedzie teraz wzmak

 

jak narazie to juz 1000 poszlo na srednie sobie kolumienki

 

raczej to ja nie mam o czym z Toba gadac i raczej juz nie bede- wybierasz smieci w kolosalnej cenie

 

ale zacznij raz jeszcze 2ga szansa

bo pozniej ja podam zestaw opary na wzmaku za 2k z groszem (mysle ze sie zmieszcze) i bedzie Ci glupio z tymi "nieudanymi" es 30 i ampa prosze kolumny same nie dzialaja jakbys nie wiedzial

 

ps

zmarnowales kase na maye podczas gdy masz juz grube braki w ampie do wzmala nie kupuje sie mayi to do monitorow dobra karta

do wzmaka puszczamy cyfrą

 

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...