Skocz do zawartości

Sprzęt audio JBL czy Magnat ?


Recommended Posts

Witam

Jako iż nie miałem bliskiej przygody ze sprzętem audio proszę was o pomoc w wyborze sprzętu audio do niedużego pokoju 4m x 3m.

 

Pokój jest troszkę ciasny więc zastanawiałem się tylko nad głośnikami podstawkowymi (mniejsze można położyć np. na szafie). Czy większe podłogowe mają lepszą jakość, bass? Jaka różnica między podłogowymi a podstawkowymi i czy duża?

 

Kasa jaką chcę przeznaczyć to:

 

4 kolumny łącznie do 1400zł

amplituner do 600zł

 

Znalazłem i zainteresowałem się poniższymi aukcjami. Co sądzicie o tych kolumnach.

Co do amplitunera to prosiłbym was o jakieś sugestie gdyż tutaj jestem już zielony. Interesuje mnie ładny dźwięk, basu potężnego nie potrzebuję :) Sprzęt chciałem połączyć głównie z komputerem stacjonarnych oraz ewentualnie z TV.

 

Kable

Jaka jest różnica miedzy kablem beztlenowym 2x1,0mm a 2x1,5mm oprócz tego, że jest zapewne grubszy. Czy lepszy jest zwykły okrągły?

Bardzo proszę o poradę gdyż jestem zdecydowany na kupno ale chcę zaczerpnąć wiedzy i opinii innych.

 

Dzięki postaram się jakoś odwdzięczyć:)

Link to post
Share on other sites

bym na Twoim miejscu odrzucil ampa i w tej cenie kupil porostu porzadny sprzet pod dzwiekowke

 

http://fabrykadzwieku.pl/Studio/Monitory/Aktywne/MACKIE-MR8.html

 

http://fabrykadzwieku.pl/Studio/Monitory/Aktywne/BEHRINGER-TRUTH-B3031A.html

 

po co Ci 4 kolumny?

 

roznicy w tym kablu nie uswiadczysz po za tą ze jest grubszy jak wspomniales

to nie ta jakosc sprzetu by kablami sie zajmowc

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Co to są te monitory dźwiękowe czy odsłuchowe? Do nich trzeba jakiś wzmacniacz? (Wbudowane wzmacniacze 150 i 75 watt, zapewniające ogromną rezerwę mocy) Jeśli nie trzeba wzmacniacza to jaki kabel (wejście) jest aby podpiąć je np. do komputera?

 

One podpina się zwykłymi kablami beztlenowymi czy są jakieś specjalne do nich?

Edytowane przez bazantunio100
Link to post
Share on other sites

Miałem kolumny JBL'a i wiem jak, to gra. Magnaty, to możesz sobie wrzucic do szpanerskiego golfa trojki :P

a Tobie chodzi z tych dwu marek- no to jeszcze bo myslelem ze tylko JBL i nic innego na swiecie ;)

 

 

bazantunio100

kazda kolumna odzielny kabel

sam znalazles tak jak ten kabel rca - jeden na kolumne tylko na jednym koncu jedno zlacze rca

lub jeden na kolumne z mini jaka na duzego jacka

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

XLR lub TRS możesz podesłać link do takich kabli ze strony fabrykadzwieku.pl ? Czy do każdej kolumny potrzebowałbym osobnego kabla czy jednym kablem zepnę oba? kolumny będą od siebie około 4metry.

lopez2 Powiedz coś jak to podłączyć z pc i jakie najlepiej kable kupić (polec jakieś najlepiej link do aukcji). Nie jestem w tym obeznany więc jeszcze Cię o to poproszę.

 

Chcę być pewny co do zakupu i podłączenia sprzętu jak już coś inwestuję:)

 

 

Czy tym podepnę?

http://fabrykadzwieku.pl/Naglosnienie/Zlacza-i-Kable/Przewody-glosnikowe/MONACOR-MSCJ-1000SW-10m.html

Czy 6,3mm to mini Jack?

Edytowane przez bazantunio100
Link to post
Share on other sites

takie cos tylko bedzie Ci potrzebne

 

http://midi.pl/p6971-DIE-HARD-DHPA142-przejsciowka-Stereo-Mini-Jack-M-2x-Mono-Mini-Jack-F.html

 

nie wiem gdzie szukac kabli - tego jest od groma

 

wystarczy ze znajdziesz kabel z duzy jack na maly jack taki z jedna przerwa w srodku dwie czesci metalowe na jacku nie trzy jak w stereo

maly do wtyczki - duzy do kolumny

 

moze pozniej przejrze allegro teraz chwilowo musze uciekac

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Taki kolumny zasilanie będą ciągnąc z miniJacka czy maja osobną wtyczkę do prądu?

 

Jeśli będziesz miał jeszcze chwilkę to bardzo cie proszę podeślij mi co mam dokupić dokłądnie, które kable jakieś rozdzielacze czy coś. Bardzo bym prosił o linki do aukcji najlepiej z fabryki dźwięku bo chciałbym kupić od jednego sprzedawcy bądź allegro.

 

Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc a będę jeszcze bardziej gdy skompletujesz mi czym mam to połączyć.

Jeszcze raz wielkie dzięki i czekam na odpowiedź:)

Link to post
Share on other sites

to moze byc

 

http://midi.pl/p6877-DIE-HARD-DH545-kabel-Stereo-Mini-Jack-2x-Mono-Jack.html

 

ten kabel rozrywasz przez srodek i kazdy duzy jack do kolumny

 

od wtyczki mini do kazdej z kolumn 1.8m

 

mozesz szukac i innch kabli lub zrobic je sam kupujac same wtyki i kabel

 

kazda kolumna jest zasilana z gniazdka elektrycznego

 

 

ps

gdybys zamawial to zadaj pytanie w sklepie czy wtyk do kolumny ma byc TRS czyli jack stereo czy TS jack mono bo normalnie kolumne laczysz mono wiec nie rozumiem czemu wejscie jest TRS

kiedy sklep odpowie to dobierze sie odpowiedni kabel

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Czyli dwa takie kable:

http://allegro.pl/kabel-xlr-zenski-jack-stereo-10m-od-lfx-wawa-i1807857648.html

 

I taki rozdzielacz zwykły miniJacka :

http://allegro.pl/adapter-rozgaleznik-mini-jack-3-5-mm-i1789894431.html

 

I to mi wszystko wystarczy do podłączenia tak?

 

Ok wysłałem zapytanie do sklepu. Jutro może dadzą odpowiedź to napisze na forum kolo 21

Edytowane przez bazantunio100
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nikt nie zapytał czy autor potrzebuje sprzętu do muzyki czy do filmów i gier.

 

Jeśli do muzyki to ja proponuje zwykłe stereo, może być właśnie JBL na wzmacniaczy/aplitunerze harmana. Do 12 metrów kwadratowych wystarczyły by dwa es-y 30 (es30) za tysiąc zł. Za resztę zaś amplfier. Polecam tez przyjrzeć się sprzętom z drugiej reki - takie są zazwyczaj zadbane.

Link to post
Share on other sites

Niestety zrezygnuje póki co z zakupu tych monitorów gdyż troszkę kosztują. lopez2 ta aukcja, która podałeś mi to cna za sztukę a nie parę.

 

A jednak po dłuższym namyśle zakupie jedn kolumnę a potem druga. Niestety nagła awaria i musiałem włożyć kasę w samochód.

 

Do lopez2:

 

Taka otrzymałem odpowiedź co do pytania na temat kabli, niestety dalej nie wiem jaki kabel ma to byc najlepiej. Proszę Cie o ostatnią pomoc:)

 

----------------------------------------

Jeżeli chodzi o samo podłączenie to wejście TRS jest wejściem symetrycznym które w przypadku kolumn studyjnych jest stosowane najczęściej. Oczywiście jeżeli podłączy Pan kabel TS monitory również będą działać. Nie mniej przy takim połączeniu można uzyskać więcej strat.

Edytowane przez bazantunio100
Link to post
Share on other sites

pisalem bys sie nie przejechal bo to zakup na sztuki

 

wiec poprostu z mini jacka stereo na dwa duze jacki stereo

jesli chcesz to mozna znalesc tansze i niekoniecznie znacznie gorsze

 

najtansze to poprostu ml solo7c (tu juz cena za pare)

malo wydasz a sie nie zawiedziesz

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...