Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jaki w miarę tani router kupić? Nie wymagam jakiegoś dużego zasięgu itd. tylko stabilnej pracy i wykorzystania pełnej prędkości netu.

 

Co myślicie o takim np.? http://www.neo24.pl/pentagram_p_6362.html

Wystarczy do połączenia kablowego przede wszystkim? Chyba przez kabel to większość routerów nie powinna mieć problemów?

 

Polecilibyście coś do 100?

Edytowane przez Stalkerxx
Link to post
Share on other sites

Zasięg duży mi nie jest potrzebny, bo i tak będę używał kabli, a jeśli już to i tak nie musi być duży, a co do możliwości to ja się tak znam na tym, że pewnie połowy tych funkcji nie wykorzystam. ;) Ja potrzebuję tylko rozdzielić neta. Z tego co wyczytałem to nawet te tańsze posiadają aż nadto funkcji. Chyba wezmę D-link Dir-300. Ponoć dobry jak na swoją cenę: 90-100 zł, powinien mi styknąć. ;) Na razie nie chcę kupować czegoś czego nie wykorzystam, a za jakieś 3-4 lata jak będę potrzebował czegoś lepszego to sobie kupię, aż tak nie wybiegam w przyszłość. ;) A do czego się przyda gigabitowy switch?

Edytowane przez Stalkerxx
Link to post
Share on other sites

Szybsze kopiowanie plików między komputerami w sieci, przy 100Mb/s jest to 12.5 MB/s, w praktyce 8 - 10MB/s. Szybciej masz przez USB, u siebie kopiuję z dysku na Synka z prędkością 60 - 70 MB/s ( ogranicza mnie dysk w lapku ) w przypadku SSD ( również w lapku ) jest to koło 100MB/s.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

dozbieraj te 100 zł i wydaj na jakiś router porządny.

Jestem podobnego zdania, dozbieraj trochę kasy i kup router on ci się przyda na lata.

Nie no jasne; fajnie się szasta nie swoją kasą. Ja kupiłem router za 5 dych i jakoś nie mam problemu z jego działaniem a zasięg wifi - przechodzi przez kilka ścian na drugi koniec domu. Aha router nawet nie jest w jakimś strategicznym miejscu tylko wpierdzielony za szafę leży między kilkudziesięcioma kablami.

Link to post
Share on other sites

Nie no jasne; fajnie się szasta nie swoją kasą. Ja kupiłem router za 5 dych i jakoś nie mam problemu z jego działaniem a zasięg wifi - przechodzi przez kilka ścian na drugi koniec domu. Aha router nawet nie jest w jakimś strategicznym miejscu tylko wpierdzielony za szafę leży między kilkudziesięcioma kablami.

to pochwal się teraz pingowaniem + przepustowością w LAN ( czy na wi-fi bezproblemowo-płynnie-z drugiego komputera odtworzysz np film ), jeżeli tak to masz fuxa w życiu. Po drugie nikt tu nie "szasta" żadną kasą tylko doradzamy a od tego jest forum raczej, jeżeli się pomyliłem to sory ale chyba nie na tą stronę wbiłem. Do wi-fi nie zależy też jaka to ściana ale też z czego jest zrobiona ( to akurat sam kiedyś wygooglowałem jak się zacząłem w sieci bawić ) i pod jakim kątem idzie połączenie.
Link to post
Share on other sites

phi :

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/buffalo-wzr-hp-ag300h-eu

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/tp-link-tl-wr740n

proszę cie bardzo, jeżeli wg ciebie każdy router ma taką samą transmisje danych jest zaj*fajny itd. to nie wiem czemu nie zrobili tylko jednego uniwersalnego, LECZ SIE!

Btw lubię Lecha, kiedyś się wypije ;)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To pokaż jeszcze transfer plików między dwoma komputerami podłączonymi do tego routera. Jeśli będzie więcej niż 12 MB/s (a najlepiej chociaż z 50 MB/s) wtedy zgodzę się, że router za 60 zł tez jest dobry

Pingowanie w hamachi między dwoma komputerami podłączonymi do tego routera i kopiowanie plików w lanie - na załączonym obrazku.

Trochę nie rozumiem tej części twojej wypowiedzi o kopiowaniu - 50 megabajtów na sekundę ? w lan ? Jakim cudem skoro z tego co wiem najszybszy przesył w lanie to 100 MEGABITÓW na sekundę co daje w praktyce około 10-12 megabajtów na sekundę.

 

http://img854.imageshack.us/img854/8839/unledmse.jpg

Link to post
Share on other sites

Jakim cudem skoro z tego co wiem najszybszy przesył w lanie to 100 MEGABITÓW na sekundę co daje w praktyce około 10-12 megabajtów na sekundę.

No właśnie o to chodzi, że najtańsze routery maja wbudowane przełączniki 100 Mbps co jak słusznie napisałeś ogranicza transfer do około 10-12 MB/s. Wbudowany w lepsze routery gigabitowy switche mają transfer do 1 Gbps - czyli 10 razy szybciej. No a to umożliwia już w praktyce transfery rzędu ok 80-90 MB/s.

Edytowane przez MrAndy
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No nie wiem... Dopłacać po 100, 150zł żeby w lanie mieć kopiowanie szybsze ? Przecież tego niektórzy nawet nie używają... Ja akurat używam dość często ale co mi za różnica poczekać trochę dłużej ?

Piszesz, że najtańsze routery mają 100mb/s - sorry ale ja miałem we wrocku Asusa za 130zł i też on miał 100mb/s więc ja nie wiem ile taki router z 1Gb/s może kosztować...

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak inne ale mój TP-Link 1043ND można dostać od 155 zł - podejrzewam, że w tej cenie będzie sporo innych modeli różnych producentów. A co do zysków z transferu - oprócz zwykłego kopiowania dochodzą różne inne sytuacje np backup do NAS'a, korzystanie z bazy SQL umieszczonej na innym komputerze, odtwarzanie filmów HD po sieci itd. Rozumiałbym dylemat przy dwu, trzykrotnym zysku prędkości ale tu mówimy o dziesięciokrotnym zysku :)

Edytowane przez MrAndy
Link to post
Share on other sites

tu nie chodzi o kopiowanie, a raczej bezproblemowy pulpit zdalny ( bynajmniej ja tak naprawiam/bawie się komputerami u mnie w domu bo po co mam schodzić na dół/w górę i bawić się jeżeli mam dostępne pliki do naprawy/poprawienia działania u siebie na komputerze ), tak samo wykorzystuje do zgrywania backupu czy kopi zapasowej. Dodatkowym plusem jest oglądanie/puszczanie filmów w full HD bez problemów ( udostępniasz plik na LAN i łączysz się bezprzewodowo TV i nie potrzebne jest zgrywanie plików itd. )każde coś jest do czegoś, oczywiście zgadzam się z faktem że za płacenie mniej nie dostajesz gorszego sprzętu, aczkolwiek jeżeli nie chcesz dopłacić 50-80 zł ( a nie tak jak ty to opisujesz że ktoś ma dopłacić 10x sumy możliwej )i mieć pewny sprzęt to już inny ból.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...