Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otóż mam takie pytanko: właśnie zamierzam wziąć kablowy internet, który chciałbym podłączyć do dwóch komputerów. Proszę o radę co powinienem kupić i jak to wszystko podpiąć. Nie zależy mi na bezprzewodowym zasięgu, chodzi mi po prostu o jakby rozgałęzienie łącza. Jeden komputer to pecet, drugi netbook. Będę ogromnie wdzięczny za szybką odpowiedź, bo na razie to tak trochę wiszę z tym netem. Jeśli podobny temat już był to sorki.

Link to post
Share on other sites

RJ-45 to każdy powinien mieć :) Tylko tak do netbooka lepszy byłby bezprzewodowy, no chyba że siedzisz cały czas w jednym miejscu to kabel będzie ok. W przeciwnym wypadku chodzenie z takim netbookiem po domu na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe:/ Sam tak miałem przez chwile i nie polecam.

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i co do netbooka to kabel jest w tym wypadku ok, tym bardziej, że nie zamierzam się pchać w zbyt wysokie koszty, bo router plus karta dla peceta to co najmniej te 150-200 chyba, nie? Bo chyba netbook ma wbudowaną (Asus eePc, ale dokładniej nie wiem, który model). Na razie wystarczą kable. Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przecież możesz sobie podpiąć kablem do stacjonarki a netbook ciągnie z wifi - wygodniej. Ja wiem czy swicha kupować sens jak router najtańszy masz już za 41 zł ? Też się męczyłem ze swichem do niedawna i ciągnąłem kabel 15 metrów żeby netbook miał neta. Kupiłem router i mam w D* teraz iphone i netbook łapią neta w całym domu ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No tak ale ruter będziesz miał na lata już i zawsze się przyda. Tak właśnie ja mam zrobione: jeden laptop co chodzi 24/7 i duży komp dostają z kabla a netbook i iphone - przez wifi (w przypadku iphone to raczej oczywiste :P:))

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie niegłupia myśl. :) Ale jak z zasięgiem i w ogóle działaniem takich tanich routerów? Nie za bardzo szmelcowaty taki za 40 zł? Ten, który mi wcześniej podesłałeś da radę?

 

No i czy zgłębiać dane techniczne czy raczej każdy router sprosta tym podstawowym zadaniom, czyli po prostu sprawną obsługą 2 kompów, chcę żeby nie było żadnych problemów typu jakieś spadki transferu z winy routera itd.

 

Że tak może dość śmiesznie zapytam: bardzo różni się ten Linksys za 40 zł od tego (http://www.komputronik.pl/product/89134/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_300Mb-s_TL_WR1043ND.html) który jest polecany w necie z tego co wyczytałem.

Edytowane przez Stalkerxx
Link to post
Share on other sites

Mam do ciebie takie pytanie od jakiej firmy będziesz miał internet kablowy??Obecnie firmy jak Netia oferują routery itp. a co do połączenia to wpinasz kabel sieciowy do routera a potem do pc a na netbooku korzystasz bezprzewodowo lub tez wpinasz do routera i po sprawie ;)

Link to post
Share on other sites

A masz w stacjonarnym modem? Bo do routera wifi trzeba jeszcze osobno modem.

modem ? po kiego gnota modem ? internet z tego co rozumiem leci mu z kablówki ( typowej co są w mieście firma noname ), tanie routery nie są dobre bo przerywają dane, niestety... jeżeli idzie kablówka ( możliwe 1 IP główne np na cały blok ) to wystarczy AP/Router żadnej innej magi nie trzeba ;) po drugie jeżeli by miał tp/netie to automatycznie dostaje modem, bo oni muszą mu to jakoś podłączyć, a w tedy wystarczy odpowiedni router kupić. Ja osobiście na początku myślałem że wystarczy mi byle jakie gó**o, a więc kupiłem, potem jak zrobiłem sobie połączenie LAN to skurczybyk tak pingował do tego gubił dużo danych na Wi-Fi, po prostu jeżeli chcesz sobie potem zrobić odpowiedni zasięg/LAN/pod gry to musisz niestety zainwestować w coś lepszego, Ja tam postawiłem w końcu na D-Link ( pod PPoE ) i nie żałuje.
Link to post
Share on other sites

Internet będę miał z firmy Toya - 4 mb (z czasem jednak zwiększają prędkość i po kilku latach może być ona sporo wyższa, więc powiedzmy, że te 10 będę w przyszłości miał) i oczywiście modem dostaję, więc router wystarczyłby mi taki, żeby był zasięg chociaż na te 3 metry i wykorzystał pełną prędkość. Czyli co, nie opłaca się takiego taniego brać? Jeśli nie to switch byłby wystarczający, w tym wypadku może być taki tańszy za 30 zł np.? Przy czym jeżeli byłby router to jedynie komp by był przez kabel i tylko netbook przez wifi (okazyjnie telefon).

Edytowane przez Stalkerxx
Link to post
Share on other sites

dozbieraj te 100 zł i wydaj na jakiś router porządny. Jeżeli chcesz mieć wszystko na kabel to kupuj switch/hub ( przy hubie będziesz miał prawdopodobnie mniejszą prędkość - wysyła na wszystkie porty - a przy switchu bd git ). Ja i tak bym zainwestował w router a nie pierdzielił się przy netbooku z kablem po pokoju.

Link to post
Share on other sites

Jestem podobnego zdania, dozbieraj trochę kasy i kup router on ci się przyda na lata. W huba szkoda się bawić jak już to w switcha. Teraz tylko wszystko zależy od tego co chcesz mieć. Jeśli chcesz tylko rozdzielić neta i nie przeszkadzają ci kable po całym domu to weź switcha jeśli chcesz lepsze, swobodniejsze rozwiązanie to router wifi. :)

Link to post
Share on other sites

No to powtórzę jeszcze raz, że naprawdę nie jest mi teraz konieczne bezprzewodowe połączenie, a router kupiłbym jeżeli byłby niewiele droższy tylko po to, że lepiej mieć jakąś możliwość niż nie mieć, ale jeśli nie opłaca się brać tych najtańszych routerów to jednak wezmę ten switch. Dzięki za odpowiedzi. :)

Edytowane przez Stalkerxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...