Skocz do zawartości

Jak włączyć wydajniejszą kartę graficzną w laptopie


Gość Laki260

Recommended Posts

Gość Laki260

Witam, mam laptopa Acer 5742G, ma on zainstalowaną kartę graficzną Nvidia 540M.

Jednak jest problem, bo posiada również zintegrowaną kartę graficzną INTEL HD. Ekran laptopa korzysta właśnie z karty INTEL HD. Ustawienia ekranu mn. rozdzielczość i inne bzdety mogę ustawiać jedynie w programie "Grafika i Media Intel ®" a brakuje tego w Panelu sterowania nvidia. Jak to zmienić? Chcę korzystać tylko z 540M i panelu sterowania nvidia... Nie lubię tego programu z intela... Chcę aby ekran korzystał z karty 540M...

Jeśli to pomoże to kupiłem laptopa z wadliwą płytą główną, lapek ma miesiąc z czego 3 tyg był w naprawie, wczoraj do mnie wrócił.

Kilka screenów...

 

http://img831.imageshack.us/img831/310/2karty.png

http://img88.imageshack.us/img88/2440/panelsterowania.png

http://img4.imageshack.us/img4/6547/sterownikekranu.png

Edytowane przez Laki260
Link to post
Share on other sites

"Zawsze będzie Intel a przy aplikacjach mocno obciążających grafikę włącza się GT540" nieprawda. Na Integrze można nawet (próbować) grać.

Mam laptop Lenovo Y560 który posiada 2 karty graficzne - Intel oraz Radeon. Przełączyć je trzeba RĘCZNIE z przodu na obudowie srebrnym suwakiem gdy system jest uruchomiony. Jeśli u ciebie nic podobnego nie ma - zajrzyj do instrukcji obsługi.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, nie mam żadnych przełączników, pobawię się w Biosie. Swoją drogą próbowałem wyłączyć kartę graficzną z intela przez menadżer urządzeń wcześniej, ekran zgadł a po restarcie uruchomiło się w rozdziewicza 800x600 bez możliwości zmiany, mam nadzieję że nic nie zepsułem, potem znów włączyłem i było ok :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Cześć,

 

Odgrzeję tego kotleta, ponieważ mój problem wygląda bardzo podobnie, ale idzie dalej. GeForce włącza się tylko przy grach, lecz nie wszystkich. Dlatego chciałem, aby chodził stale, ale nie mogę tego zrobić. W panelu sterowania NVIDIA zaznaczyłem kartę dedykowaną GeForce jako preferowaną (czyli powinna chodzić cały czas, nie tylko przy grach), jednak to się nie dzieje.

W biosie odnośnie karty graficznej mam do wyboru tylko switchable lub integrated. Próbowałem odinstalowywać kartę zintegrowaną ale na starcie systemu instaluje się automatycznie.

Zastanawiam się, czy nie oddać kompa do serwisu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...