Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie mam kilka pytań odnośnie połączenia dysków w RAID 0. Mam dwa dyski WD 1TB 32mb sata 2. na jednym mam utworzone 3 partycje i jest on zapełniony prawie cały, drugi dysk jest pusty. sformatowany bez partycji. Chciałbym też zainstalować tam system już po ich połączeniu.

 

Czy przy połączeniu utraciłbym te dane co znajdują sie na pierwszym dysku?

 

Czy drugi dysk powinien mieć utworzone identyczne partycje, a może jest to bez znaczenia?

Link to post
Share on other sites

Tak też myślałem ale wole się upewnić. Czyli muszę przeżucić prawie 1tb danych eh zejdzie się. Co do partycji to już po utworzeniu macierzy rozumiem że oba dyski będą widoczne jako jeden 2tb i wtedy będę już pod nawet windowsem sobie trzorzyć partycje?

Link to post
Share on other sites

jedną mniejszą na system ze stripe 16 i drugą większą na dane ze strip 32,

co za stripe 16 i 32? trochę jestem wczorajszy i jakoś nie kojże o co z tym chodzi?

 

P.S

szukałem i właśnie przez to że tych tematów jest od groma ciężko znaleść odpowiedzi na konkretne pytania.

Link to post
Share on other sites

bardzo śmieszne, i zarazem dziwny posób "pomagania" najpierw coś proponujesz a potem odsyłasz do google zamiast napisać jedno zdanie.

 

Jeszcze jedno pytanie czy da się zrobić "RAID driver disk" bez płyty dołącznoej do płyty głównej? Pytam bo właśnie nie posiadam owej płyty a w instrukcji są tylko 2 sposoby na zrobienie w/w "raid driver disk"u i oba oparte są o wspomniną płytę ze sterami. Moja płyta główna to ASUS M4N98TD EVO. Na stronie asusa szukałem ale nie widzę tego typu sterowników.

znalazłem coś takiego - NVIDIA nForce 9 15.49 - http://shp.net.pl/sterowniki-do-plyt-glownych.html

tyle że niema sterowników do windka 7

 

a może wystarczy włączyć w biosie opcję raid i będzie działać bez robienia żadnych "driver disków"?

Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites

400zł za hdd? toż to przegięcie, właśnie sprzedałem swojego ocz vertex'a 2 60gb sdd za nie całe 300zł (za to kupiłem wd 1 tb 64mb i seagate 1,5 tb 32mb) bo stwierdziłem że za mały, chociaż fajnie śmigał. Min to 100 gb żeby tam jeszcze pare gier upchnąć poza osem. Więc rok sobie posiedze na raidzie 0 a potem sie kupi takiego właśnie bo wiedzę że cena do zeszłego roku spadła prawie o połowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...