Skocz do zawartości

Jak update'owć BIOS HD6870?


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie, jak updateować bios w/w karty ? Na stronie asusa z tą kartą jest zakładka Download->Bios i jest tam plik o nazwie C1CPZ0.rar. Po pobraniu i wypakowaniu okazuje się, że jest to plik wykonywalny (BIOS Tool.exe) no i kiedy odpalam owy plik wyskakuje tylko, że karta nie może być wykryta, video bios nie może być aktualizowany (mniej więcej coś takiego, nie ma mnie w domu). Prosiłbym o pomoc jak rozwiązać ten problem (może jest jakiś plik z najnowszym biosem do flashowania przez dyskietkę?)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może opiszę wszystko od początku. Postanowiłem kupić sobie komputer, poszperałem na forum, popytałem kilka osób i wybrałem zestaw:

 

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition Rev.C3

MOBO: MSI 870-G45

GPU: ASUS Radeon HD 6870 Direct CU

Ram: GoodRam 2x2GB 1600 CL9 Play

Dysk: Samsung 500GB F3

Chłodzenie CPU: Xigmatek Gaia SD1283

Zasilacz: XFX Core 450W

 

Paczka przyszła, wszystko super, złożyłem komputer do kupy, zainstalowałem system Windows 7 Ultimate 32bit. Po 3 dniach kiedy chciałem odpalić jedną z najnowszych gier (w sumie po to też kupiłem ten komputer) wyskoczył blue screen i reset komputera. Potem zaczęło się coraz częściej, nawet przy przeglądaniu internetu. Pewnego razu po blue screenie komputer się nie podniósł w ogóle (monitor przeszedł w tryb oszczędny, wszystko w komputerze się świeciło i kręciło ale 0 reakcji). Odpiąłem dysk i komputer ruszył. Więc wyłączyłem i podpiąłem dysk z powrotem i komputer zadziałał. Niestety BSoD'y nie zniknęły. Znajomi podpowiadali, że zasilacz za słaby, a że 10 dni nie minęło od dostawy to zwróciłem zasilacz do sklepu i zakupiłem OCZ SxS2 700W. Ale problem nie zniknął. Poczytałem i wywnioskowałem, że może to BIOS płyty głównej. Update niestety nie pomógł. No to może karty graficznej no ale jak widać nie da się updatować już go. W tej chwili odłączam wszystkie podzespoły od płyty głównej oprócz karty graficznej i ramu i komputer dalej się nie podnosi. Pożyczałem ram (całkiem nowy) i dalej to samo więc moje kości RAM'u chyba są ok. Karta graficzna podmieniona na Sapphire X1300XT i komputer działa bez najmniejszego problemu, żadnych blue screenów można grać w różne gry. Wkładam z powrotem swoją kartę i niestety komputer się nie podnosi. Kiedy jak wkładam swoją kartę graficzną do innego komputera (z zasilaczem 450 Watowym!) ten też normalnie startuje i karta przechodzi wszelkie testy wydajnościowe (więc jest OK). Przeinstalowywałem system chyba 2 razy (7>XP>7). BSoD'y nawet wyskakiwały podczas instalacji XP a nawet w BIOS'ie (!), więc to nie może być wina systemu.

 

W tej chwili nie mam pojęcia co robić :(

Edytowane przez Dorianlbn
Link to post
Share on other sites

Niestety ale 0 odpowiedzi.. bios updatowany do najnowszego. Raz odsyłałem na gwarancję płytę gł. niby ok, ale dowiedziałem się że testowana była z mniej prądożernym procesorem. może odeśle jeszcze raz ale powiem żeby testowali z identycznym procesorem jak mój.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z kilkoma ludźmi z innego forum. Jeden ma taki sam procesor, płytę główną i kartę graficzną 6850. Wszystko mu działa jak należy bez updatowania BIOS'a. Inny koleś powiedział, że miał to samo. Odesłał płytę główną, dostał nową i wszystko działa. Dlatego złożyłem wniosek o powtórną reklamację. Ewidentnie płyta główna nie może sobie poradzić z oddaniem mocy (nie wiem jak to nazwać) procesorowi i karcie graficznej i przy dużym obciążeniu pada a przy małym wyrabia.

Link to post
Share on other sites

Zgłoszenie serwisowe zostało zamknięte.

Serwisowany sprzęt: Płyta MSI 870-G45 /AMD 770/

 

Opis czynności:

Usterki nie stwierdzono. Testowano na procesorze AMD Phenom II X4 955 Black Edition z kartami MSI 570GTX, MSI 6850.

 

No i nie wiem co zrobić w tym momencie..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...