Skocz do zawartości

Windows 7 - czy warto?


Recommended Posts

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam dylemat czy przesiąść się na Win 7. Stary XP już się wysłużył, wysypuje różne błędy itp. itd..

Zainstalowałem sobie 7 na drugim dysku i jakoś chodzi. Zużycie RAM na poziomie 500-600MB (trochę dużo przy 350MB na XP), gry chodzą dość dobrze. Niby wszystko OK.

W menadżerze urządzeń natomiast wszystkie sterowniki domyślne od MS. Nie ma ani sterowników do płyty głównej, ani dźwiękowej itd. dla Win 7. Czy to dobrze?

 

Mój sprzęt to:

AMD Athlon X2 6400+ 3,2 GHz

AMD Radeon HD3870 512MB

Samsung Spinpoint F3 HD103SJ

Asus M2N-SLI nForce 560 SLI MPC

2GB RAM DDR2 800Mhz

 

Opłaca się przechodzić na nowy system? Martwi mnie to zużycie RAM (może być za mało do gier itp., choć dużo nie gram). Wyłączyłem kilka funkcji, procesów ale nadal sporo pobiera.

Ciężko mi się zdecydować bo na XP ciągle coś się sypie na 7 na razie wszystko w porządku. Może da się jakoś drastycznie obniżyć zużycie RAM i odchudzić system?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pitbull
Link to post
Share on other sites

Ja siedze na win7 64bit home premium i jestem bardzo zadowolony. Wczęśniej miałem 2 lata Vistę i też nie narzekałem. O xp szczerze mówiąc dawno zapomniałem. Vista tak demonizowana przez ludzi nie jest taka zła jak się ma mocnego kompa, który ją obsłuży.

Link to post
Share on other sites

A może ktoś z was powiedzieć coma ram do wersji systemu ?

Z tego co czytam to mogę mieć i Celerona 1GHz i 16GB i już system 64bit powinienem brać, a to przecież same brednie.

 

Sprawdź czy twój procesor obsługuje polecenia 64bit, jeśli tak to nawet nie masz co myśleć o innej wersji niż 64bit bo przynosi sporo zalet z pośród których obsługa ponad 3,5GB jest tylko jedną z nielicznych.

2GB powinno wstarczyć, zależy co robisz. Ale pamiętaj że Win7 oddaje pamięc aplikacjom które go aktulanie bardziej potrzebują. Sam na laptopie mam 2GB ram i zjada 800MB, a wszystko działa płynniej niż na XP który wdg mnie był jednym z bardziej nie udanych (dużo lepszy był 2k).

 

Na stacjonarnym też mam tylko 2GB a gry działają idealnie, co prawda sprzęt trochę nowszy ale na Xp FPS był sporo mniejszy mimo że zjadał tylko 200MB ram.

 

Warto tylko niektóre sterowniki instalować dodatkowo, przykładowo do grafiki bo często nowsze wersje maja poprawki i gry lepiej chodzą.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze sa dinozaury siedzace na XP?

Jeśli by xp 64 bity działał stabilnie i nie miał problemów z sterownikami różnej maści to bym na nim siedział do tej pory.

 

Winda 7 trochę kosztuje (hp jakieś 250zł, wyższe wersje więcej) co powoduje, że Polak stojąc przed wyborem ściągnięcia z neta za darmo albo kupna samego systemu do którego potrzeba mocniejszy komputer woli przeznaczyć te pieniążki na inne rzeczy nie związane z komputerem jak np. ubrania dla dzieciaków jakieś zabawki etc.

Inną jest to, że winda 7 się znacznie szybciej zapycha sama z siebie generuje na starcie ~600-700mb a jak ludzie bezmyślnie po instalują masę programów to nagle wszystko zacznie wolniej chodzić a to już jest powód to używania sławnego polskiego ku... .

W dodatku jest jeszcze znaczna ilość firm które nie przejdą Ci na nowy system po to kosztuje sporo, programy na 7 nie działają tak jak powinni a są niezbędne do poprawnego funkcjonowania systemu.

 

Do autora: Jeśli chciałbyś odpalić sobie więcej programów naraz (gierka + firefox + thunderbird) to niestety nagle okaże się, że brakuje pamięci w komputerze. Przechodząc na samą 7 jedynie co się przydaje to jest obsługa więcej niż 3,25GB ramu a te wszystkie pierdółki świecidełka już dawno wyłączyłem :)

 

@bullseye a próbowałeś kiedyś zagrać w taką Armę II ? :)

 

PS. mam 7 :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

No tak, tylko nikt nie poleca Win7 do 10-letniego kompa (bo tyle lat ma XP). Win7 ma lat 2, a dwuletnie maszyny ogarniają sprawę. Argument z dyskiem i RAM-em jest raczej słaby, patrząc na ceny za gigabajt przestrzeni dyskowej i RAM :)

Link to post
Share on other sites

Polak stojąc przed wyborem ściągnięcia z neta za darmo albo kupna samego systemu do którego potrzeba mocniejszy komputer woli przeznaczyć te pieniążki na inne rzeczy nie związane z komputerem jak np. ubrania dla dzieciaków jakieś zabawki etc.

Ubranka i zabawki słabo brzmią - lepiej napisać: "Nie mogę kupić Windows gdyż zbieram na leki dla babci oraz protezę kciuka dla sąsiada, weterana z Wietnamu."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...