Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hey,

czy ja mam tylko takie ważenie czy jest tak naprawdę?

 

Ceny w sklepach internetowych i normalnych podniosły trochę ceny przed nowym rokiem szkolnym tudzież semestrem, miałem właśnie kupować jakąś jednostkę, ale myślę że kwestia 2ch tygodni pogoni ceny w dół, z uwagi na koniec szału kupowania uczniom PC i prawdopodobną premiere buldozerów.

 

Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

To normalne, że w okresie świątecznym, komunijnym i zaraz przed i trochę po rozpoczęciu roku szkolnego ceny idą w górę. Wtedy rodzice najczęściej kupują komputery / części komputerowe dla swoich pociech. Najlepiej poczekać jakiś miesiąc po zakończeniu danego okresu, wtedy ceny są zazwyczaj najniższe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zależy od hutowni - jaki program kupili i jak ustawiony jest kures walutowy w sklepie internetowym. Może być aktualizowany 1 -mc. co tydzień lub ręcznie. Jak skacze kurs to ceny są z nadwyżką, i zależy kiedy kupowali, ile towaru w pakiecie i na jakiej opcji.

Zależy ile towaru zalega w magazynie.

Wrzesień to marny czas na zakupy, ale euro pójdzie w górę i nawet jeśli kupili taniej niż inni (stare dostawy) to ceny podniosą stosownie do konkurencji. już nie kupuje się w dużych ilościach do leżakowania. Są częste ale w mniejszych ilościach. Dlatego kurs euro zawsze odbije się na towarze. Skoro można zarobić to grzech nie zarobić.

:>

Link to post
Share on other sites

Teraz jak ktoś kupuje kompa to nieźle przepłaca, na szczęście mi udało się kupić większość jeszcze przed tymi podwyżkami. A teraz co tydzień to cena idzie w górę, szok :o Przykładowo takiego i5 2500K jeszcze kilka dni remu można było wyrwać za ~780zł teraz to już 810zł to najniższa cena. :/

Link to post
Share on other sites

rzeczywiście ceny poszły do góry. Właśnie zerknałem na Phenoma II X4 955 takiego jak mam. Kupiłem za 500 PLN w styczniu a teraz 465 PLN w Proline. A jeśli sienie mylę to jego cena chyba przed wakacjami poniżej 400 PLN była.

 

A swoją droga jechałem dzisiaj i jak zobaczyłem po ile jest LPG po dzisiejszej podwyżce to mi szczeka opadła. Cóż już autem tylko do pracy jeżdżę z zastosowaniem bezkompromisowego eco-drivingu... i nigdzie indziej... nie opłaca się. Coraz większa część mojej wypłaty jest bezsensownie spalana i ulatnia się rurą wydechową :( A na gazie mówią ze jak wzrost dolara się utrzyma to w styczniu LPG - 3,3 PLN, PB95 - 6 PLN a ON -7 PLN... W przyszłym roku kupię lepszy rower może.

 

Pamiętam jak w 2008r. we wrześniu kupiłem za 240PLN zasilacz Pentagrama SilentForce 620W kiedy dolar był po jakieś 2,3 PLN. Zaraz potem rozpoczął się kryzys i jak dolar poszedł w górę to po dwóch miesiącach zasilacz stał 320 PLN jak nie więcej :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Niestety trzeba to jakoś przełknąć i liczyć że ceny w niedługim czasie spadną, choć osobiście wątpię w to bo kursy na giełdzie szaleją. Wczoraj już myślałem że lecą w dół bo cały dzień wszystko było na minusie ale pod wieczór wszystko poszło na plus i dzisiaj cały dzień znowu na plusie. Mam tylko nadzieję, że jeszcze nie pójdzie w górę bo jak tak wszystko będzie drożało w takim tempie to nie chce myśleć co będzie pod koniec roku :x

Link to post
Share on other sites

za 10/20 lat, to będzie więcej rowerów niż samochodów, państwo sie wk***i i nałoży podatek za użytkowanie rowerka " :mlotek:

 

teraz AMD Athlon II 640 wszedł w cenę dawnego AMD Phenom II 955 ~BE, tak jak by w tym przedziale cenowym L3 urwało :majty:

 

ram net prowadzi interesujące wykresy zmian cen różnych produktów, jak widać 2500k ma szanse się ustabilizować " :pokey:"

 

http://img89.imageshack.us/img89/9872/whykres.jpg

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Na skąpcu też są takie wykresy

Wszystko drożeje:

http://static3.skapiecstatic.pl/graph/w1/w_1687448.png

 

http://static3.skapiecstatic.pl/graph/w1/w_1971276.png

 

http://static3.skapiecstatic.pl/graph/w1/w_2507455.png

 

http://static3.skapiecstatic.pl/graph/w1/w_1806569.png

Link to post
Share on other sites

za 10/20 lat, to będzie więcej rowerów niż samochodów, państwo sie wk***i i nałoży podatek za użytkowanie rowerka " :mlotek:

Pewnie będzie więcej rowerów jak litr paliwa będzie za jakieś 50 PLN. Podatek od rowerów? nie słyszałem aby w XIX albo choćby przed wojna były podatki od rowerów... może nie będzie. W każdym razie nie będzie trzeba już tymi szrotami jeździć i nie będzie się miało z nimi nic wspólnego co już samo w sobie jest dużym plusem :). Chyba, że elektryczne się upowszechnią. Jak mi auto nie padnie w ciągu następnych 3/4 lat to może wezmę hybrydę z LPG (tak są takie) albo najlepiej w pełni elektryczny :) Ponoć za 6-10 PLN prądu na 100km zużywają.

 

Generalnie chyba na razie kiepskie perspektywy są. Kryzys sobie szaleje w najlepsze. Ciekawe jak to się skończy. Mam nadzieję, że nie jakąś wojną jak 70 lat temu. Ale wtedy jak rozpoczął się w 1929 to zakończył na zachodzie w 1933 czyli trwał 4 lata... to może w 2012 r. jakieś oznaki poprawy będą...

 

Mi się ostatnio udało kupić DELL;a U2410 za 1686 PLN + KW i miał tendencje spadkową w przeciwieństwie do reszty sprzętu ale przed chwilą sprawdziłem i zdrożał do 1693 PLN. Ni dużo ale kupiłem jak kosztował chyba najmniej ile się dało za nówkę.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...