Skocz do zawartości

Kręcim 570tke


Recommended Posts

to ja już zgłupiałem teraz, msi kombustor na extreme nawet nie jęknął przy 1.0 v i 900mhz na rdzeniu a furmark wywala system,jednak domyślam się, że bazować na wynikach z furmarka??

 

effendi360 - no cóż możliwe że nie dane jest mi robić na niej dodatkowe OC.

Link to post
Share on other sites

heh widocznie karta się do oc nie nadaje, przynajmniejsz mój egzemplarz :D testowałem na crysisie 2 ze wszystkim fajerwerkami i stabilnie jest przy 850 na rdzeniu, 1700 mem i nominalne napięcie, większe wartości wyłanczały po chwili grania a i różnicy w fps nie było, na wszystkich ustawieniach tyle samo wyświetlał, tyle że jeszcze pamięci na 2000 podbiłem ale nie wiem czy to coś ma do rzeczy. pozdro

Link to post
Share on other sites

AMD po prostu zostawiło pole do popisu. Równie dobrze HD 7970 mógłby mieć 1125MHz na rdzeniu na stock... bo KAŻDY układ spokojnie idzie z tą częstotliwością. Jak w HD 6870 przywalili wyżyłowany zegar to było źle bo brak potencjału OC, jak w 7970 dali się wykazać to też źle.

Link to post
Share on other sites

siemka chłopaki, ja tu miałbym jeszcze kilka pytań jako do znających się bardzej :D a więc ile moge bezproblemowo wycisnąć z i5 2500k przy zwykłym intelowskim chłodzeniu oraz czy na kręcenie i stabilność po nim karty (a raczej jego brak) może mieć wpływ użycie wersji beta sterowników (290.53) oraz bety afterburnera (czytałem gdzieś że jest mniej stabilna od normalnej wersji) pozdro

Link to post
Share on other sites

Za OC procka na boxowym chłodzeniu nawet się nie bież - nie ma to sensu. Podkręcanie procesora nie zmieni stabilności ani podkręcania karty tylko co najwyżej podniesie ogólną wydajność, a w wypadku tego procesora różnica po OC jest dość spora bo procek z dobrym chłodzeniem dobija do 5Ghz, ale zależy na jaki trafisz egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

ok dzięki. swoją drogą nie wiem o co kaman, crysis 2 (dx11 wszystko ultra) ani proźbą ani groźbą nie zmienia ilości fps czy to na fabrycznych czy przy 880 na rdzeniu i napięciem w okolicach 1.0v. i już nie wiem co o tym myśleć, a druga sprawa to pogrzebałem troche w necie wrzuciłem gpu-z i pokazuje mi on bios w wersji 70.10.38.00.03 i wg strony gigabyte to nie jest bios z mojej rewizji tylko 2.0 a ja mam A1 czy to też może mieć jakieś znaczenie i wymienić go na ten dla mojej karty??

Edytowane przez matiz1619
Link to post
Share on other sites

hmm z tego co pamiętam to OSD w rogu ekranu podczas grania w crysisa 2 pokazuje zużycie pamięci karty na poziomie 1240mb więc dość ostro ją zżera, a jakieś rady co do biosu?? widziałem temat z identycznym mankamentem i gościu wrzucił odpowiedni bios dla swojej rewizji.

 

EDIT

 

esh kurde sory wielkie za zamęt, wkurzony sprawdziłem rewizję na karcie i jest jednak 2.0 jednak dalej easyboost pokazuje wersję F71 a dostępne to F82 i F92 i teraz któremu programowi wierzyć gpu-z czy easyboost. pozdro

Edytowane przez matiz1619
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...