Skocz do zawartości

Kręcim 570tke


Recommended Posts

Ile fps -to zależy od gry ale jest widoczna różnica,czasem spora szczególnie min.fps jest wyższy.

 

Trafiłeś na taką sztukę,bez podniesienia napiecią u siebie nie podkręcisz już karty -zrób jak wyżej opisują i kręć,przekonasz się przy okazji na co stać twoją karte.

 

Może tak przy waszych OC pokazalibyście furmarka 1.9.1 :)

 

http://img832.imageshack.us/img832/4450/screenshot003kopia.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja OC skończyłem na CPU. Póki co nie mam potrzeby kręcenia karty. Podkręcę dla 3-4fps a włączając drugą mam 30-40fps więcej. Dla samego sportu bym spróbował ale to jednorazowo bo jakby nie było nawet dobre OC zmniejsza w jakimś stopniu żywotność karty.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

W jakimś stopniu to zmniejsza żywotność jak bym ci podkręcił referenta w żadnym wypadku z lepszym chłodzeniem na karcie.

 

Z drugiej strony po co kręciłeś cpu jak też zmniejszasz jego żywotność :)

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Trafna uwaga. Z tego powodu po podkręceniu na 4,5 zszedłem na 4,0 jako "złoty środek". 2500k to sprawna rzecz ale aż się prosi by podbić z fabrycznych 3,3, zwłaszcza przy SLI. Procka mam tylko jednego, karty dwie, dlatego ich podkręcanie nie ma sensu, ewentualnie dla sportu.

Link to post
Share on other sites

elkey jak chcesz kręcić dla sportu to zapisz się na zawody ;)

 

nie rozumię twojego podejścia do OC cpu/gpu.Te procesory co ty masz jak i karty aż się proszą by je podkręcić i po części producenci z niereferencyjnym chłodzeniem na kartach pozwalają na taki wyczyn.Chyba,że masz referenta to sprawa oczywista (nie pozwolisz sobie zbytnio).

 

Oczywiście nikt nie karze ci na siłe podkręcać cpu i gpu ale spokojnie bez obaw możesz ustawić swój procesor na 4.6ghz bo tyle średnio każda sztuka pracuje w normalnych temp.

Karty graficzne,masz przykład jak wyżej użytkownicy pisali również w OC kart masz spore pole do popisu :) Pamiętaj jak masz dobrze odprowadzane ciepło (temp. w normie) to nie katujesz w żaden sposób cpu czy gpu,ryzyko jakie ponosisz to przewoltowaniem i zbyt wysoką temp. która przyczynia się do uszkodzenia podzespołu lub to o czym pisałeś zmniejsza żywotność z upływem czasu.Pamiętaj wszystkie te czynniki odpowiedzialne są wysokimi temperaturami a granice tych temp. chyba znasz,jak podejmujesz się OC. :)

 

Więc jak jesteś głodny tego wyczynu to kręć chłopie bo sama przyjemność z uzyskanego efektu :) będziesz widział różnicę w wydajności i możesz pokazać pare screnów ;)

 

A tu z ciekawostki,u mnie procek stabilny 4.8ghz ale temp. ciut wysoka więc idealnie pasuje 4.6ghz karta na codzień 840/1940/1680 po podniesieniu nie wiele napięcie,przekracza 900Mhz.

A w filmiku na końcu był test max stabilny jaki na tej karcie wycisłem (robiony dużo wcześniej test karty,nie skupiałem sie nad prockiem).Jak mi zabraknie mocy to wrócę do tych ustawień + cpu na 4.6ghz :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=-Oyyq25oF04

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Jak MSI-AB zwiększałem z fabrycznych 770 na 800 to mi się wieszało ale napięcia nie zwiększałem. Czy to norma?

To zwiększ napięcie i podnoś rdzeń do tych 800Mhz i sprawdzaj stabilność jak i temp. jak jest spoko to jedziesz dalej aż do wykazywania błędów,pózniej zaś napięcie i tak w kółko.

 

A i jeszcze z jednym masz racje z czym oczywiście się zgadzam,że i5 2500K jest wystarczająco mocnym prockiem który przy sli nie chamuje kart a miałem sli z 480-ek i cpu na 4ghz.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Mi nie chodziło RAM ale o pamięć karty. Z tego co pamiętam to przy zwiększaniu częstotliwości rdzenia w MSI-AB taktowanie pamięci automatycznie się podnosiło. Do ilu dobić z napięciem żeby było bezpiecznie, 1,1V? Stabilność 3dMarkiem sprawdzać a temperaturę FurMarkiem?

Link to post
Share on other sites

Pamieć karty %-) ok więc podkręcaj rdzeń do usatysfakcjonowanego przez ciebie wyniku na końcu możesz kręcić pamięć choć nie daje olbrzymiego wzrostu wydajności to czasem przydaje się w grach które wymagają najwięcej od pamięci karty graficznej np: GTA IV / Me­tro 2033 / Crysis Warhead nawet widać różnicę przy nowym Crysis 2.

 

I zwiększasz manualnie - osobno

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W du**e mam Wasze zasrane punkciki w po******m syntetyku, który na dodatek co nowy patch to inny wynik pokazuje.

Na dodatek to gó**o w ogóle nie chce mi się teraz odpalić bo h** wie skąd wyskakuje co chwila inny error.

 

Zara podeślę wynik w normalnym programie, który przynajmniej pokazuje fpsy a nie jakieś po*****e punkciki z których gó**o wiadomo.

 

http://img443.imageshack.us/img443/825/20766958.jpg

Link to post
Share on other sites

Tu się muszę zgodzić, że punkty w 3dMarku i innych są tyle warte ile obwód bicepsa - nic. Liczy się FPS i najlepiej w standaryzowanych benchmarkach z gry.

 

A propos. Czy w Metro 2033 w wersji ze Steama jest, a jeśli jest to jak się uruchamia, ten wbudowany benchmark ("walka wzdłuż tunelu") ?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

W du**e mam Wasze zasrane punkciki w po******m syntetyku, który na dodatek co nowy patch to inny wynik pokazuje. Na dodatek to gó**o w ogóle nie chce mi się teraz odpalić bo h** wie skąd wyskakuje co chwila inny error.

Macie ludzie problem :hahaha:

 

3 min szukania w google i po sprawie

 

Wszystko, czego potrzebujesz to znalezienie pliku flash9.ocx i zamianą jego nazwy na flash.ocx By to zrobić, otwórz folder x:\Windows\System32\Macromedia\Flash (x to litera dysku z systemem). Zlokalizuj plik flash9.ocx, kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz opcję "kopiuj". Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na pusty obszar w tym samym folderze i wybierz opcję "wklej" (albo edycja -> wklej przyp. mój). Następnie odnajdź plik "Kopia Flash9.ocx" (wszystko w tym samym folderze) i zmień jego nazwę na flash.ocx

 

Test w smarku Unigine Heaven też można sobie darować bo co komu z wyniku w tym benchmarku skoro żadna gra nie bazuje na silniku Unigine,a już tym bardziej nie wykorzystuje tak zaawansowanej teselacji :D Trzeba było na coś złapać klienta by kupił grafę z DX11 :P To tylko smark czyli taki sam syntetyk jak te od Futuremark.

 

Wiadomo gry najważniejsze tyle tylko że porównanie wydajności w konkretnej grze też nie jest takie oczywiste ponieważ wszystko zależy od lokacji testowej i ustawień graficznych.Jak już testować to można by posłużyć się wbudowanymi benchmarkami w grach takich jak choćby Metro 2033,Just Cause 2,FC2,GTAIV czy innych :P

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

3 min szukania w google i po sprawie

Jaaasne tylko że na forum futuremarka jest kilkanaście stron o tym co mi wyskakuje i rozwiązania nie ma.

No to wklej test z metro. Mam metro akurat, albo alien vs predator też może być.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja pocisnąłem tyle ile na screenie - dla sportu. I ja mam referenty. Bez rewelacji takie OC rdzen o 180Mhz w góre; wszystko w góre a 10 kl różnicy. pi*****e takie coś. Szkoda katować sprzęt.

 

@Znawca

 

Weź walnij testa heavenem 2.5 na tych ustawieniach co u mnie na screenie. Generalnie to są defaultowe na takich z jakimi się włącza, nic nie zmieniałem, tylko żeby rozdziałka się zgadzała 1080p. Bo jestem ciekaw jak wypadnie moja pojedyncza vs Twoja zegar w zegar a procki mamy praktycznie identyczne wiec będzie sprawiedliwie.

Link to post
Share on other sites

elkey w koncu krecisz cos czy nie :)

Na spokojnie usiądę i się pobawię. Dam znać.

 

Jeżeli chodzi o benchmarki to osobiście postuluję by porównywać się w Metro bo po pierwsze to dobra i wymagająca gra na DX11 a po drugie ma wbudowanego bencha.

Link to post
Share on other sites

@Znawca Weź walnij testa heavenem 2.5 na tych ustawieniach co u mnie na screenie. Generalnie to są defaultowe na takich z jakimi się włącza, nic nie zmieniałem, tylko żeby rozdziałka się zgadzała 1080p. Bo jestem ciekaw jak wypadnie moja pojedyncza vs Twoja zegar w zegar a procki mamy praktycznie identyczne wiec będzie sprawiedliwie.

Spoko mogę zapodać testa z Unigine Heaven tyle tylko że mój monitor obsługuje max 1680x1050 :/ także w razie czego mógłbyś powtórzyć swój test w tej właśnie rozdzielczości jeśli nie było by problemu ;)

 

Edit :

 

Można dorzucić jakieś AAx4 i będzie gites :D

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...