Skocz do zawartości

Podkręcanie intel i3-530 O/C


Recommended Posts

Witam chcę podkręcić procesor intel i3-530

Konfiguracja jak w sygnaturce procek chłodzony CM V10 więc się dobrze chłodzi fotek chyba nie muszę wstawiać :menda: .

Prądu też jest dość a płyta główna to według mnie wysoki model (procek zasilam tym 8pinowym gniazdem).

Proc ma teraz w spoczynku bez oc 28 stopni na pierwszym rdzeniu i 29-30 na drugim wiec to chyba dobrze a wiatraki na procu chodzą na 30%

Mam następujące pytania:

 

1. Robić to w biosie czy mogę programem asus TurboV Evo (można tam zmieniać napięcie i w ogóle) tak to wygląda >>>KLIK

 

2. Jakie jest max napięcie dla tego procka?? bezpieczne oczywiście a jakie ma standardowo?

 

3. Co zmienić w biosie i gdzie to znaleźć wiem, że są jakieś opcje np. żeby się procek sam nie podkręcał ten intel turbo boost to trzeba wyłączyć z tego co wiem i coś tam jeszcze mi ktoś mówił.

 

4. Najważniejsze do ile idzie go podkręcić ?? kiedyś jak się tak średniawo znałem na msi p55m gd45 do 4,3 GHz go podkręciłem wyżej nie umiałem ale byłem wtedy całkowicie zielony :lol:

 

5. Czy muszę usunąć program EPU-6 Engine??

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Lepiej nie przekraczac temeratur zalecanych przez intela, ja mam u siebie na i5 760@3,6ghz w occt 62 stopnie maks teraz +/- z upałami letnimi, a zalecana maksymalna temperatura to 71stopni. Czyli po oc do 3,6ghz mieszczę się spokojnie i mam zapas, bo podczas gry mam średnio 45-50stopni. Mogę pogonić go dalej ,ale nie chcę zwyczajnie, bo pomiezy 3,6gh a 3,8ghz jak kiedyś chodził różnica jest mała ,a udało mi sie z napięciami poschodzić.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

wiem ale jak się nazywa o to chodzi bo znaleźć nie mogę :/

 

 

wszystko znalazłem oprócz uwaga BCLK Frequency albo ślepy jestem albo tego tam nie ma;/

EDIT:

 

26-08-2011 Procek podkręcony do 3,6GHz napięcie 1,3 test occt pomyślny temp doszły do 62 potem spadly do 58 prawdopodobnie załączyło się ogniwo na V10. Podejrzewam, że temp mogę być spowodowane pastą jest to zalman stg-1 ale pasta ma z 3lata. Jaką pastę polecacie?? żeby szło łatwo nałożyć a potem zczyścić oczywiście;)

 

Czy różnica temp między rdzeniami może wynosić od 2 doi 4 stopni??

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie daje rade mam (patrzcie ludzie w sygnaturki po to mam tam to wypisane;) ). niedługo pastę Tylko na coś lepszego zmienię ;)

 

to moje chłodzenie >>>> http://www.cooler-master.pl/p50,chlodzenie-cooler-master-v10-rr-b2p-uv10-gp.html

 

Jaką pastę do tego byś/cie polecił/li bo mam zamana stg-1 a do tego coolera dali jakaś CM ale chyba zalman lepszy

 

QPI mam na auto a do wyboru mam 6 opcji od 700 do 7600

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dawno się nie odzywałem bo nie było czasu a więc tak.

 

na 3,5GHz mam V1,3 QPI na auto max temp po teście occt 62 stopnie

 

na 4,1GHz mam V1,3 QPI na około 7000 temp max po teście occt 62-63 stopnie(też byłem w szoku, że nie urosło) oczywiście pełna stabilność.

 

Martwi mnie odczyt w cpu-z w zakładce ramu bo DRAM Frequency wynosi 710 a chyba powinno 1333 jeśli dobrze myślę.

 

EDIT: Zamawiam dodatkowy wentyl na bok budy panel do kontroli obrotów oraz założę jeszcze jeden żeby na grafe dmuchał. Jak założyć ten na boku budy żeby wciągał czy wyciągał buda to antec 1200

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2001762

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...