Skocz do zawartości

[MULTI] RAGE - seria


Recommended Posts

Jak dla mnie to prawie wszystkie gry dzisiaj (przez to, że robione pod konsole) łącznie z fps`ami są zoptymalizowane pod pada. Nawet poziom AI jest często dopasowany do niskiej precyzji pada przez co na myszce gra się bardzo łatwo. Ale nie tylko to, obsługa mych w tytułach robionych pod pada jest jakoś słabo zaimplementowana. Nie ma się tego IDEALNEGO czucia jak w HL2 czy Crysis. Ktoś tak ma czy to moja fanaberia? ;)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj pograłem z 30-40 min i mi się gra podoba. Co prawda nie jest to tytuł przełomowy ale jest w porządku. Sam system rozgrywki i świat gry przypomina mi Borderlands. Tylko nie mamy tutaj grafiki rodem z komiksu.

 

Co do samej grafiki to także mi się podoba. Nie ma tutaj jakich blurów czy rozmycia obrazu. Wszystko wyraźne. Jedynie można by się przyczepić do tektur niskiej rozdzielczości w niektórych miejscach i ciągłego doczytywania oteksturowania. Doczytuj nawet to co już zostało czytane. Ale wiadomo nic nie jest idealne. No i mam Quick Save/Load, co obecnie nie jest już standardem w grach pecetowych :)

 

Wymagania są w porządku, przynajmniej na moim 4 rdzeniowym procesorze, bo ponoć na dwóch rdzeniach jest bida... ale to pewnie niedoróba programistów, bo to spokojnie mogło by latać na full na dwóch jakach skoro ładniejszy Crysis mi na pełnych detalach na takowym chodził...

 

W 1024x768, AA i Aniso na OFF, Trancode też OFF, bo o chyba optymalizuje te tekstury i może mi zapodać słabsze (mogę się tu mylić), pliki konfiguracyjne nie ruszane - trzyma 60fps cały czas. Gdyby nie to, ze Vsync mm domyślnie w sterowniku włóczony to by było pewnie więcej :) Poniżej 60fps spada tylko w czasie Quick Save. czasie rozgrywki jest 60 i tyle :) Sprzęt w profilu. Ciekawe jak by to na starym Athlonie 64 X24400+ z GF8800GT 512Mb chodziło. Może kiedy sprawdzę jak będę miał czas ale skoro taka lipa to chyba zmiana kompa na obecnego była jak najbardziej uzasadniona.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

A ja mam inny dziwny problem. Mianowicie gra chodzi cały czas na stałych 60 fps, po dłuższym graniu myślałem że fraps się zepsuł, bo klatki nawet na sekundę nie spadają. Ale jak chcę nagrać coś to od razu 10 klatek się robi bez względu na wszystko i du*a. Wie ktoś o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Ja przeszedłem. Zajeło mi to 10h, a kompletnie się nie śpieszyłem. Zapowiadała się bardzo dobrze ale teraz muszę zrewidować poglądy. Jest krótka to raz, a dwa to swiat wcale nie jest tak wielki jak się wydawał. Porównałem ją sobie po przejściu do fallouta 3 i myślę, że nie dorasta mu do pięt. Najmocniejszy aspekt to walka i windstick. Fabuła po tym jak już się ja "obejmie" w całości jest niestety śmiesznie wątła.

Link to post
Share on other sites

No fallouta 3, to będzie w moich oczach ciężko komuś pobić, przeszedłem 2 razy od zera do bohatera:P nic dziwnego że gra 2008roku

Mam zainstalowany rage ale na razie odpaliłem dungeon siege 3. Poczekam jeszcze na ze dwa patche, wtedy ja uruchomię. Ale jak piszesz że 10h spokojnego grania to już mam niedosyt. W falloucie 3 zwiedziłem każdą dziurę bo jak już gram w takie gry to muszę być wszędzie:P Szkoda, widzę że znowu będę zawiedziony brakiem swobody w działaniu i wielkością map tak jak w wieśku 2 :( porażka

Jak sobie przypominam w divine divinity były takie mapy że mózg stawał Przejście całej gry zajęło mi chyba ok 2,5 tygodnia po 5-6 dziennie,żyło się rozgrywką, klimatem,tak samo two world bardzo mi przypadło do gustu... a teraz?ehh

Od kreski do kreski do tego jakieś bugi i do sklepu na półkę...

Fallout 3 kupiłem jak już wyszły te wszystkie poprawki i dodatki (wersje GOTY) i powiem szczerze najlepsza gra w jaką grałem. Przejście jej zajmuję baaaardzo dużo czasu i dostarcza masę frajdy. A sposób rozwoju postaci cholernie mi się podobał>

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Tak. Im bardziej zachaczam o fallouta 3 tym "większa" ta gra mi się wydaje. Wolność i otwartość świata jaką oferuje jest nie do zdarcia. Perełka. Aż strach pomyśleć co by było gdyby ją zrobili pod mocne PC z jeszcze lepszą grafiką.

 

Catalyst previev 3 już jest jakby co ;)

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU124AMDCat1110PreDriverV3.aspx

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie składam reconfig, zerknijcie czy cuś nie gra bo takie z tym zamieszanie że se nie dowierzam %-)

 

seta com_videoRam "896"
seta image_anisotropy "16"
seta image_usecompression 0
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_preload "1"
seta image_lodbias "-1"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_ignoreLowQuality "1"
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "125"
seta image_cacheMinK "50"
seta r_aspectRatio "1"
seta r_fullscreen "1"
seta r_customAspectRatioV "10"
seta r_customAspectRatioH "16"
seta r_swapInterval 1
seta r_useHighQualityPostProcess "1"
seta r_shadowsHighQuality "1"
seta r_displayRefresh "0"
seta r_renderer "best"
seta r_multiSamples "8"
seta r_useHBAO "1"
seta r_useRenderThread "1"
seta r_visDistMult "1"
seta r_useMotionBlur "1"
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "0"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta r_shadows "1"
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"
seta vt_lodBias "-1"
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192"
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192"
seta vt_pageimagesizeunique "8192"
seta vt_pageimagesizevmtr "8192"

<pozdro>

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Ja pierdu ale ro*********a w tej grze. Jest moc!

 

PS. Od strony technicznej - gra lata bez nawet jednej ścinki, stałe 60 klatek na moim dziadku. Fajnie, że odpala się z miejsca na Vulkanie.

 

E//

NsJPd9WJ_o.png

Nie mam pytań co do trybu fotograficznego... :rotfl:

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...