Skocz do zawartości

[MULTI] RAGE - seria


Recommended Posts

age to pierwsza od 1996 roku gra firmy id Software, która powstała w oparciu o zupełnie nową markę. Na czele zespołu odpowiedzialnego za jej produkcję stał John Carmack, twórca serii Doom oraz Quake.

Rage to pierwsza od 1996 roku gra firmy id Software, która powstała w oparciu o zupełnie nową markę. Na czele zespołu odpowiedzialnego za jej produkcję stał John Carmack, twórca serii Doom oraz Quake.

 

Rage nie jest zwykłym przedstawicielem gier FPS. Jest to bowiem potężny miks, w skład którego wchodzą nie tylko etapy strzelankowe, ale także wyścigowe oraz przygodowe. Akcja gry umiejscowiona została w post-apokaliptycznym świecie, przywodzącym na myśl klasyczny obraz kina akcji Mad Max 2: The Road Warrior. Podobnie jak w filmie z Melem Gibsonem w roli głównej, tak i w Rage głównym środkiem lokomocji oraz najważniejszym dobrem jest odpowiednio zmodyfikowany oraz przystosowany do pokonywania zdradzieckich bezdroży wehikuł, przypominający wyglądem popularne buggy.

 

Główny bohater Rage, określany przez samych jej twórców osobnikiem o klasie Bucka Rogersa (herosa z kart amerykańskich komiksów), jest nie tylko wyzwolicielem pozostałych przy życiu mieszkańców świata gry – rządzonego żelazną ręką przez wojskowy reżim – ale także właścicielem wspomnianego wyżej pojazdu, który jest ulepszany przez całą rozgrywkę. Wehikuł ten służy nie tylko za najbezpieczniejszy i najefektywniejszy środek transportu, ale ponadto jest też źródłem dochodu - to dzięki uczestnictwu w wyścigach zdobywamy niezbędne fundusze.

 

Zaprojektowany przez zespół Johna Carmacka wirtualny świat należy do grona największych w historii gier FPS. Stworzenie tak dużego, żyjącego i dynamicznie zmieniającego się środowiska było możliwe dzięki technologii Virtual Texturing, która jest ulepszoną wersją technologii MegaTexture, wykorzystanej po raz pierwszy w grze Quake Wars: Enemy Teritory. W przypadku Rage została ona jednak wykorzystana w znacznie większym stopniu. Gracze stykają się tu bowiem z dwoma takowymi silnikami – jeden odpowiedzialny jest za teksturowanie terenu, natomiast drugi zajmuje się wszystkimi pozostałymi elementami gry.

 

id Software jest znane z kładzenia wielkiego nacisku na rozwój trybów rozgrywki wieloosobowej. Nie inaczej jest w przypadku Rage. Na potrzeby multi powstało kilkanaście specjalnych map, w grze zamieszczono również standardowe tryby rozgrywki wieloosobowej – klasyczny deathmatch, zmagania w drużynach oraz capture the flag.

 

Gra dostępna na platformach :

 

PC

 

Xbox 360

 

Playstation 3

 

Data Wydania :

 

październik 2011

Link to post
Share on other sites

Ja też czekam :) Tylko id Software sam sobie gola strzelił wprowadzając ten cały system aktywacji gdzie po wykorzystaniu kodu nie można już go więcej wykorzystać czyli używane gry na nic się nie przydadzą. No i weź mów tutaj żeby ludzie nie piracili. A ja spiracę i będę z tego dumny skoro producent dyma graczy.

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Widziałem filmiki, scr itd od pierwszych przecieków informacji do sieci - przyznam, że tekstury porażają.

 

O aktywacji słyszę pierwszy raz. Hmmm, a jak wygląda sprawa wielokrotnego instalowania gry u siebie. Ktoś kupi, zainstaluje, coś mu się wywali w OS i postawi system od nowa nie zapisując odpowiednich wpisów w rej itp. -- będzie musiał kupić nowy klucz aby zainstalować raz już kupioną grę ? :lol:

Link to post
Share on other sites

Widziałem filmiki, scr itd od pierwszych przecieków informacji do sieci - przyznam, że tekstury porażają.

 

O aktywacji słyszę pierwszy raz. Hmmm, a jak wygląda sprawa wielokrotnego instalowania gry u siebie. Ktoś kupi, zainstaluje, coś mu się wywali w OS i postawi system od nowa nie zapisując odpowiednich wpisów w rej itp. -- będzie musiał kupić nowy klucz aby zainstalować raz już kupioną grę ? :lol:

 

Na to wygląda. To był jak na razie pomysł. Prawdziwe zabezpieczenie polega na zablokowaniu połowy lokacji w grze i żeby je odblokować będzie trzeba je NAJPRAWDOPODOBNIE odkupić. Może być inaczej ale o ściągnięciu tak o raczej można zapomnieć. Ale piraci tak czy siak dadzą radę.
Link to post
Share on other sites

Ciekawie wyglądają zapowiedzi Carmaca, który powiedział że nad wersją PC będzie nadal pracować po premierze, w celu sprawdzenia kilku nowych pomysłów, koncepcji itp. Jedną z rzeczy które wymienił podczas jednego z wywiadów było wydanie na próbę, w formie np. DLC jednego z poziomów gry, tyle że zamiast standardowych 500 MB miałby on 2 GB danych - po to żeby sprawdzić czy i w jakim stopniu np. lepsze tekstury czy modele wpłyną na rozgrywkę i odbiór gry przez graczy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Dziś pierwszy raz odpaliłem RAGE'a. I pierwsze co rzuca się w oczy to klimat klimat i jeszcze raz klimat ! Coś pięknego. Ale wszystko ma 2 strony medalu. Drugie to grafika. Niestety nie powala a jedynymi ustawieniami w grze jest AA i rozdzielczość czyli witamy w świecie antycznych konsol. Do tego optymalizacja. na HD 6950 w 1680x1050 z AA 2x mam ledwo 35 FPS czyli kolejna wersja BETA zamiast pełnej.

 

Ja się trochę zawiodłem powiem szczerze nie wiem jak wy.

Link to post
Share on other sites

A czy to taki problem w czasach, kiedy najtańsze dyski mają 500 GB a jakieś kilkuletnie parchańce 160 GB czy 250 GB?? Pamiętam jak w 1998r. miałem dysk 2,2 GB i byle gra w pełnej instalacji zabierała 200MB (10% dysku) a jakieś tytuły bardziej graficznie zaawansowane jak Quake 2 czy Unreal - 400MB. Sin zjadał 650 MB... prawie 30% dysku. Zarówno dysk jak i gra z 1998r.... Tak więc nie ma co narzekać :)

 

Mogli by wydać w wersji Blu-Ray :)

 

Do tego optymalizacja. na HD 6950 w 1680x1050 z AA 2x mam ledwo 35 FPS czyli kolejna wersja BETA zamiast pełnej.

Mnie zadowoli taka płynność tym bardziej, ze gram w niższej rozdzielczości, gdzie będzie szybciej nieco chyba. Ale jak grafika taka jak na screenach sprzed wakacji z teksturami bardzo niskiej rozdzielczości to jednak słabo z optymalizacją. Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

A pamiętasz żeby ostatnimi czasy jakaś gra wyszła, nie zacinała się i nie wymagała patcha poprawiającego wydajność, bo ja nie. Chyba taka moda zaczęła się od CoD'a BO lub od Fallouta New Vegas... już nie pamiętam. Z tego co można poczytać też na forum steama, to naprawdę jest kiepsko z Rage na kartach AMD. Głównie tu chodzi o te zrypane tekstury niczym z Quake 2 :D może im się coś pomyliło i kawałek tekstur wrzucili ze swojej starej produkcji :E.

Link to post
Share on other sites

Dragoslaw25 - Masz rację niestety. Część najnowszych produkcji (2010-2011) nie chodzą równomiernie. Cały czas 60fps nagle na 5 sek. 30-40fps po czym w górę i potem znowu spadek bez względu czy jest sieczka, wybuchy, zadyma czy nic sienie dzieje. A nie mam włączonego AA, Aniso, PhysX, 3D czy jakiejś mega rozdziałki... Chyba, ze to wina Vsync ale akurat Vsync jest akurat bardzo pożyteczne i wole spadki z Vasync niż równomierny fps bez vsync. Ale jeśli dobrze pamiętam bez Vsync też takie cuda się działy w grach to chyba nie przez to.

 

EDIT: jednak moje niedopatrzenie... Vsunc + Tripple Buffering chyba robią mi w niektórych grach niestabilny fps... bez tego jest stabilniej bez zauważalnych spadków framerate... ale bez sensu wtedy na maxa sprzęt obciąża wyświetlając w Dircie 110fps zamiast 60...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam Rage, i niestety... zaraz po filmiku gra ma 1klatkę na 10 sekund... o co chodzi, ściągnąłem fix od amd pod rage, niestety nic to nie dało... co mam zrobić?

XFX 6790

6gb ram 2x1, 2x2

AMD Athlon x2 64 5600+ @stock

Asus M2n4 SLi

 

Czego mam taki problem?

Direct X najnowszy, wszystkie update'y Windows Update

Dyski czyściutkie po defragu

Ccleaner działa co dzień...

 

Wiem że wklejam to wszędzie... ale potrzebuję pomocy!

Link to post
Share on other sites

OC procka i to natychmiast ! A ogólnie gra tak czy siak leży jeżeli chodzi o optymalizacje. Wyłącz całkowicie AA w grze to może będzie poprawka.

Niestety niederede, bo już pisałem kiedyś w poście że płyta główna mi wariuje, i nawet na moim AC Freezer 64 Pro potrafi mi pokazać temp 105* i komp się wyłącza... nic na to nie poradzę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...