Skocz do zawartości

karta do starego kompa


Recommended Posts

hej ;)

 

Mam starego kompa w którym zdechła stara karta (było geforce2 quadro). Komp służył tylko do grzebania w necie i oglądania filmów. Nową kartę muszę kupić i chcę coś na czym będzie się dało też w coś zagrać. W budzie jest pentium 4 1.8GHz i 1 GB ddr - straszna padaka i wiem że najnowsze tytuły to ni huhu ale jakieś giery z lat 2007/2008 chyba by się dało zapuścić o ile znajdę jakąś sensowną karta graficzną.

 

Przede wszystkim zależy mi na doskonałej jakości obrazu w windzie, w drugiej kolejności na wydajności 3d. Za jaką kartą się rozglądać (które GPU)? Żeby była w miarę dopasowana do reszty i jestem ograniczony do AGP. Nie chcę kupić czegoś co nie będzie w pełni hulało bo reszta jest za słaba.

 

Napiszę jeszcze że zakupy będę robił na allegro i biorę pod uwagę tylko GPU nvidii - tam pod AGP są karty chyba od serii 7600 w dół. Czy mój komp da radę z takim wynalazkiem jak 7600 GT działającym na AGP x4? O ile mi zasilacz wytrzyma, haha...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

A ja z czystym sumieniem polecę Ci (z własnego doświadczenia biorąc kiedyś) kartę opartą o GeForce 6800 GT/ULTRA (tylko i wyłącznie wersja z 256MiB/256bit). Będziesz miał lepiej niż 7600.

Link to post
Share on other sites

a czy ktoś zna rzeczywisty pobór prądu dla kart 6800 ultra przy pracy w stresie? Najlepiej zmierzony. Zmierzyłem ile żre moja cała buda podczas normalnej pracy i co bym w windzie nie wyczyniał to cirka 70 wat i nic więcej. Także w zapasie jest ze 150W więc po co mi zasilacz aż 350?

Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim 350w jakiejś znanej firmy. Bo te "firmy krzak" mogą sobie powypisywać co chcą. A ile dany zasilacz wytrzyma na danej linii to już inna bajka.

Nie ryzykuj chyba że chcesz pozbyć się sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie wiem dokładnie ile pobiera ultra, ale pewnie ok 90W, jest szansa zatem, że się zmieścisz, ale powiem szczerze, ja bym się bał. W 2D na 100% nie będziesz miał problemów, ale 3D, hmm, kup kartę podłącz, pomierz, popatrz na spadki napięć na liniach 12V i będziesz wiedział co i jak. Na odległość nie ma możliwości oceny, gdyż zasilacz, zasilaczowi nie równy. Zawsze możesz przecież kupić sobie na aukcji jakiś używany zasilacz firmowy za parę złotych.

Link to post
Share on other sites

No i zanabyłem 6800 ultra z jakimś niefabrycznym chłodnikiem na pokładzie. Ma dwa gniazda do zasilania, podłączyłem prąd do obu i działa. Winda to wykryła, stery mam od nvidii i na razie działa. Aida pokazuje że to je 6800 ultra ale nic ponad to. Jakim programem sprawdzić parametry karty (pamięć itp). http://allegro.pl/item695346085_msi_nx6 ... lecam.html to je to cudo. Czy to jest MSI to mogę tylko zgadywać. Nie mam nic na kompie 3d poza wygaszaczami windowsa ale żaden nie działa - czarny ekran. To dobrze czy źle? Coś trzeba jeszcze zainstalować?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżę ten wątek bo ponieważ poza kart wywaliłem z kompa płytę, proca, ram i resztę. Także ze starego wymieniłem komputer na trochę mniej stary :/ Stanęło na p4 3Ghz HT, MSI z intelem 865PE i 2 GB DDR 400 MHz. 3dmark'06 pokazał cirka 2500, spodziewałem się trochę więcej patrząc na to co jest w rankingu na benchamrk.pl dla kart serii geforce 6. Mierzyłem na świeżej windzie XP pro z kompletnym updatem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...