Skocz do zawartości

E4300 jak podkręcić


Recommended Posts

Witam mam procesor intel core 2 duo e4300 1800Mhz

 

Czy warto podkręcać ten procesor ?

 

Próbowałem już to zrobić wszedłem w bios znalazłem tam coś takiego jak bus speed ustawione było na 200 a na górze było napisane 200 minimum a 230 max dałem 220 i komp szedł stabilnie miałem około 2ghz przeczytałem na necie że ten procek można kręcić do 2,4ghz bez zmiany napięcia no to dałem bus speed na 230 włąyczyłem kompa zaczło coś piszczeć ;D

po którejś próbie z kolei udało się wejść w bios i zmienić ten bus speed na 220 czyli miałem te 2ghz przeglądałem sobie neta i nagle reset kompa włączyłem go ale winodows się już nie załadował tylko było napisane że nie ma tam jakiegoś pliku okazało się że dysk siadł czy to miało jakiś związek z tym podkręcaniem procka ?

Link to post
Share on other sites

E4300 nie da się podkręcić przez mnożnik :wariat:

ustaw fsb na 266x9 a pamięci jeśli masz 667 ustaw na 533, z innymi podobnie, bo to nie procek nie wyrabia tylko ramy, E4300 bez łachy powinien iść na te 2,4Ghz. jeśli ram będzie ustawiony asynchronicznie.

Link to post
Share on other sites

Miałem tego proca i szedł mi spokojnie na 3GHz bez ruszania napięcia.

To że nie chodzi tobie jak ustawisz bus na 230MHz to wina mnożnika pomiędzy magistralą i pamięcią (pamięć Tobie nie wyrabia).

 

Wejdź do biosu i ustaw FSB na 266MHz i sprawdź jak płyta pokazuje tobie częstotliwość pamięci - tutaj musisz zmniejszyć do 800MHz / 667MHz lub 533MHz (zacznij od 800Mhz jak komputer nie będzie chciał wstać to daj niższą wartość lub sprawdź na swojej pamięci na jakiej częstotliwości chodzi).

Jak już zadziała to możesz poeksperymentować z wyższą wartością FSB np. 333MHz (wtedy powinieneś uzyskać 3GHz), możne być konieczność lekkiego podbicia napięcia na procu, ale tutaj idź z umiarem - temu procowi naprawdę niewiele trzeba do osiągnięcia granicy 3GHz.

 

powodzonka

Link to post
Share on other sites

Czy procesor 1.8Ghz core 2 duo da sobie radę z takimi grami jak :gta 4 , assassin's creed 2, battlefield bad company 2

call of duty black opst dirt 2? bo nie wiem czy warto inwestować w lepszą kartę graficzną i ram skoro procek nie uciągnie tych gier

 

Ps. nie chcę podkręcać procesora bo sie na tym kompletnie nie znam

Link to post
Share on other sites

Cep fajny do kręcenia ale skoro mobo daje max fsb 230 to żeś se pokręcił o "V" nie pytam bo znam odpowiedź :P

Tych procków chyba nie warto podkręcać bardzo często są potem takie jazdy

Doświadczenie czy strzelasz w ciemno :menda:

 

...miałem E4500/E4400 i jakoś się nadawały...

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Strzał w ciemno :D

Te gry które wymieniłeś powinny na ustawieniach 9x266 powinny śmigać jak szalone w tej roździelczości. Gta4 jest z nich najbardziej łasa na szybkość procesora jak i fakt że wykorzystuje czterordzeniówki. Mógłbyś napisać jaką masz płytę główną, model, producent , wtedy moglibyśmy poprowadzić Cię krok po kroku co w biosie przestawić abyś był zadowolony z rezultatu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam płyte asus p5vd2-vm/si (czytałem na necie że to jest daremna płyta i nie da się na niej podkręcić procka) ale to się dopiero okaże.

Opisze wam jak bios wygloda

jest tam coś takiego jak Frequency/voltage control a poniżej jest coś takiego

 

Async Cpu/PCIE Clock [Asnyc Mode] (można ustawić na Sync mode)

Cpu clock [200mhz]

Spred spectrum [+/-0.2%] ( można to ustawić od 0.1% do 1%)

W inej zakładce jest coś takiego

 

Dram clock/Drive control

 

Dram Frequncy (jest ustaiwone na auto można przestawić na 400mhz, 533mhz,667mhz max) mam 1gb ram w 2 kościach po 512mb

 

Timing selcetable jest ustawione na By SPD

 

Chcę podkręcić procka do 2,4ghz z 1,8ghz jeżeli jest to możliwe to opiszcie krok po kroku (jak dziecku :D ) jak to można zrobić

Jeżeli ktoś się na tym nie zna niech mi lepiej nie doradza !!!!

 

Dram frequency w cpu-z pokazuje 333mhz a fsb dram to 3:5

Edytowane przez Kuba34567
Link to post
Share on other sites

Dram Freqeuency może zostać, ewentualnie zmień na wartość mniejszą niż masz, powiedzmy na 400mhz, jeśli procek wstanie po zmianie możesz zmienić ram na 533. Monitorując cpuz aby nie przekroczyło ich fabrycznych wartości.

Cpu clock masz możliwość zmienić na wyższą wartość? na 266?.

Link to post
Share on other sites

Szkoda czasu, znam te paździerze %-)

 

W necie nazywają to "widmo" bo ani biosu ani nic do OC, młodociany sąsiad ma taką i dziki płacz mnie ogarnął jak obadałem ten cud natury. Jeżeli masz ochotę się babrać w OC to zmień mateczkę (oczywiście nie mam na myśli rodzicielki).

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...