Skocz do zawartości

Czy nowe teleofny trzeba formatować?


Recommended Posts

Możesz raz naładować te 10 godz. Więcej nie trzeba.<br><br>Obecne baterie litowo-jonowe i li-polimerowe są tak skonstruowane że nie jest dla nich dobre rozładowanie całkowite i powinno się je ładować przy 30% naładowania.<br>

Edytowane przez assistant
Link to post
Share on other sites

Potwierdzę tylko to co poprzednicy napisali. Baterii starać nie rozładowywać do końca (choć teraźniejsze baterie mają tyle zabezpieczeń że nie należy się również bać że się rozładuje za mocno, ale jeśli już telefon się rozładuje do końca, trzeba starać się do w miarę niedługim czasie podłączyć, aby z rozładowaną baterią nie leżał za długo).

Nie należy też zostawiać ładowarki podłączonej do telefonu na długie godziny, gdyż bateria po naładowaniu cały czas będzie dostawać niewielki prąd (tj konserwujący), na krótką metę zupełnie nie groźny (i dzięki niemu nawet po 24h ładowaniu bateria będzie w 100% naładowana, mimo iż ładowanie zostało zakończone po 2h) to na dłuższą metę powoduje wzrost temperatury baterii, a co za tym idzie, skrócenie jej żywotności (z tego samego powodu odradzam zostawianie telefonu na bezpośrednim słońcu i tam gdzie może się mocno nagrzewać).

Co jakiś czas warto pozwolić baterii się rozładować do końca (efekt pamięciowy w nowych bateriach jest ograniczony, jednak co jakiś czas, np co miesiąc warto pozwolić baterii się skalibrować).

No i nie przesadzać z częstym ładowaniem. Wszystkie baterie li-lon i li-poli mają wbudowaną elektronikę, która liczy cykle ładowania, napięcia ogniw i temperaturę (i kilka jeszcze, mniej przydatnych parametrów) i na podstawie tego określa zużycie baterii. Dlatego bateria ładowana bardzo często żyje krócej niż identyczna nawet zawsze rozładowywana do samego końca.

 

Powyższe informacje nie są wymyślone przeze mnie (nie są mojego autorstwa, choć piszę z pamięci), czy skopiowane z jakichś for, są przekazane mi (już ponad pół roku temu) przez serwis dystrybutora ogniw (firmy nie ujawnię).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ładuj jak ci pasuje bo przecież druga bateria i tak grosze kosztuje,a patrzenie na wskaznik żeby poniżej 30% nie zejść skraca tylko jej żywotność o 30% :hahaha:

 

Ja w k800i ładowałem nie schodząc poniżej 20% i po 5 latach bateria nadal trzymała ok 3 dni. Nowa teraz wytrzymuje 5 dni..to mówi samo za siebie..

Link to post
Share on other sites

Ja w k800i ładowałem nie schodząc poniżej 20% i po 5 latach bateria nadal trzymała ok 3 dni. Nowa teraz wytrzymuje 5 dni..to mówi samo za siebie..

 

Mam jeszcze stare dwie sztuki SE-W300 i W710i i też mają około 5 lat,służyły mi do słuchania muzyki więc ładowane codziennie jak popadło i co? na czuwaniu cały tydzień wytrzymują.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...