Skocz do zawartości

X-Fi Extreme Gamer i Z-5500 Dźwięk cyfrowy?


Recommended Posts

Wydaje mi się że zakup tego packa jest zbędny ponieważ cyberlink power dvd ma wbudowany dekoder i DTS jak i DD działa ;] a w grach też all głośniki działają aczkolwiek nie wiem czy graja one przestrzennie czy wszędzie to samo bo nie mam teraz na czym testować jedynie most wanted

Co do kabla tu masz odpowiedni kabel tylko musisz wyliczyć jaka długośc Ci potrzebna ten użytkownik ma różne rozmiary

http://allegro.pl/kabel-optyczny-toslink-mini-jack-digital-1m-vitalc-i1738773969.html

Edytowane przez UciN25
Link to post
Share on other sites

a przypadkiem nie trzeba zakupić również dekoderów do PowerDVD bo w podstawie to chyba są dezaktywowane?

świetnie, kabel zakupie również u tego koleżki:)

 

co sądziecie o wymianie Gamera na tego Xonara? rozsądne posunięcie?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=63_246&products_id=12706

 

Rezygnujesz z zakupu tego packa?

Link to post
Share on other sites

Mi osobiście odpowiada Gamer ;] co do packa to rozmyślam nad tym bo skoro w power dvd mi działa to po co mam go kupować pomyśle jeszcze ;p i jak bym brał to od tego producenta bo ten typ z allegro sprzedaje też konta na filesonic itp gdzie udostępnia dane kilkunastą osoba i takie konta szybką padają

Link to post
Share on other sites

ciekawa wymiana zdań między forumowiczami odnośnie tych dekoderów:

 

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Z5500-X-fi-t226904.html&st=90

 

używasz pod 7 czy XP gamera?

 

a gdybym wymienił na tego X-Fi:

 

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-oem-wysy-9zl-i1747556487.html

 

lub

 

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-fatal1ty-pro-i1747804738.html

 

nie byłoby problemu z połączeniem optykiem i czystym cyfrowym dźwiękiem:)? która jest warta uwagi?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Tak ja mam windows 7 x64

Nie widzę sensu wymiany karty na nową za swoją dałem prawie 400zł po co pakować się w nie potrzebne koszty ??

I jak już mówiłem cyfrowy dźwięk uzyskasz po podłączeniu wspomnianym wcześniej kablem : ]

Pack chyba zakupie w poniedziałek wtedy będę wiedział czy to coś wniosło ;p

Edytowane przez UciN25
Link to post
Share on other sites

czyli zastosowanie kabla przejściowego TOSLINK-mini JACK daje nam dźwięk cyfrowy, bez żadnej straty jakości?

 

Skąd najlepiej ściągnąć stery na 7 x64 bo planuje się przerzucić na nowszy system, bo do boxa miałem dorzucone tylko pod XP.

 

Też zakupie tego packa ale z alledrogo.pl, sprawdzę gościa czy jest wiarygodny i uczciwy:) Podziel się swoimi spostrzeżeniami po aktywacji, co się zmieniło, jak to się sprawdza;)

 

Zamienił kijek na stryjek

 

czyli mam rozumieć, że żadna z nich znacząco nie różni się od Gamera? ale mają m.in już wbudowane optyczne gniazda we-wy. co nie sprawiałoby problemów z dźwiękiem cyfrowym.

 

Możesz polecić coś lepszego, wartego uwagi?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

czyli zastosowanie kabla przejściowego TOSLINK-mini JACK daje nam dźwięk cyfrowy, bez żadnej straty jakości?

 

Skąd najlepiej ściągnąć stery na 7 x64 bo planuje się przerzucić na nowszy system, bo do boxa miałem dorzucone tylko pod XP.

 

Też zakupie tego packa ale z alledrogo.pl, sprawdzę gościa czy jest wiarygodny i uczciwy:) Podziel się swoimi spostrzeżeniami po aktywacji, co się zmieniło, jak to się sprawdza;)

 

 

 

czyli mam rozumieć, że żadna z nich znacząco nie różni się od Gamera? ale mają m.in już wbudowane optyczne gniazda we-wy. co nie sprawiałoby problemów z dźwiękiem cyfrowym.

 

Możesz polecić coś lepszego, wartego uwagi?

 

Przecież Gamer też ma wyjście optyczne więc gdzie tu widzisz problem??

 

czyli zastosowanie kabla przejściowego TOSLINK-mini JACK daje nam dźwięk cyfrowy, bez żadnej straty jakości?

Tak
Link to post
Share on other sites

Przetwornik siedzący w tym Z-5500 jest średniej jakości, może nieco lepszy jest w X-FI. Kupno obojętnie jakiego innego X-FI nie ma sensu, bo Creative nie ma w ofercie lepszych od Gamera , a jedynie droższe. Może być tak, że analogowo odczujesz różnicę

na lepsze albo i tak, że nic się nie zmieni. Ciężko ocenić. Można by się połasić o alternatywne karty, ale nikt poprawnej synergii i efektów DTS nie zagwarantuje.

 

Trzeba też pamiętać iż cyfrowo/optycznie , karta wew. nie wykorzystuje swojego przetwornika C/A i tym samym jest mało co użyteczna. Różnice między kartami zacieraj się znacznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...