Skocz do zawartości

X-Fi Extreme Gamer i Z-5500 Dźwięk cyfrowy?


Recommended Posts

Witam,

 

Jak w temacie, czy możliwe jest uzyskanie dźwięku cyfrowego 5.1na karcie X-Fi Extreme Gamer w połączeniu z Logitech Z-5500?

Posiadam już tego X-Fi od kilku lat a teraz przymierzam sie do zakupu Z-5500 i nie wiem jak to będzie współgrać, czy uda się to połączyć cyfrowo, jeśli tak to jak?

Jak uzyskać dd i dts na Extreme Gamer?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Twierdzisz, że analogowe podłączenie jest lepsze od koncentrycznego lub optyka (jeśli karta ma takie wyjścia)? W sumie ciekawe jaki siedzi dac w tych z5500, pewnie słabizna :->

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Karta posiada gniazdo FlexiJack to jest podłączenie cyfrowe elektryczne ( SPDIF ) takowe posiada Z-5500, zdecydowanie będzie lepiej od analogu

 

W ktorym wszechswiecie? :P

 

Jezeli sie nie myle to przez SPDIF dzwiek jest przekazywany w postaci "do obrobienia" przez DAC w Z5500, tak samo jak optyk.

Nie sadze, aby DAC w takim z5500 byl lepszy od tego w X-Fi..

Link to post
Share on other sites

Mylisz się, w karcie sobie ustawiasz czy ma być np DTS/DD dekodowane czy passthrough. Mało tego ta karta sprzętowo tego nie wspiera ( chyba że kupimy pack )co najwyżej programowo poprzez odtwarzacz WinDVD/PowerDVD, więc w przypadku DTS/DD i tak będzie obciążony DAC Logitecha

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Panowie mam ten sam zestaw co kolega tematu ;] i od tygodnia czytam stare tematy z przed 2 - 3 lat , ludzie piszą że można podłączyć przez kabel optyczny TOSLINK-mini JACK . na coax nie działa tak piszą użytkownicy

Edit:

Czy zakup tego packu da efekt 5.1 ? na allegro widziałem za 25 zł a tutaj za 4$ wiec sie bardziej opłaca ;] po za tym osoba sprzedająca jest nie pewna ma kilka negatywów wiec moze podac klucz innym osobą

Czy może aby w pełni korzystać z tego trzeba zakupić Sound Blaster Digital I/O Module w polsce ciężko w niego się wyposażyć jakieś sugestie ?

ss z ustawien dźwieku

http://i25.fastpic.ru/big/2011/0801/cb/0220e2fbc12112c0f31faaee230263cb.jpg

i teraz kupienie kabla to tylko formalnośc ale czy to będzie chulac

Edytowane przez UciN25
Link to post
Share on other sites

Chciałbym uzyskać prawdziwe 5.1 w DD i DTS i nie wiem jak to wszystko ogarnąć. Myślałem o tym aby zakupić na allegro te enkodery:

 

http://allegro.pl/enkodery-dolby-digital-i-dts-do-logitech-z-5500-i1737975297.html

 

a potem działać dalej z kablami, tylko nie wiem jakimi:) jak to połączyć, co będzie najlepsze? czy te enkodery to dobry pomysł?

 

Używam XP Prof SP2 wiec z tym packiem mogą być jakieś problemy?

 

A może powinienem wymienić kartę?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

W stacjonarkach jest typowe gniazdo Toslink natomiast w lapkach m.jack optyczny ( dokładnie coś takiego mam w swoim lapku ) .

Ten pack da że karta "sprzętowo" będzie odtwarzała DTS/DD (czyli AC3 w filmach *avi oraz AC3/DTS w *.mkv ) przy programowych odtwarzaczach nie powinno być problemów wcale, w stacjonarce mam Extreme Music podłączony do ampli ( SPDIF ) więc za wiele nie podpowiem

Link to post
Share on other sites

Wypowiem sie jak kabel dojdzie wtedy będę ogarnięty w wiedzę

 

No więc mam już wstępne wiadomości ;] po podłączeniu kablem TOSLINK-mini JACK głośniki grają o wiele lepiej ale nie mam na panelu logitecha trybu 6 kanałowego jest stereo , stereo x 2, PLII Music i Movie ale na tych trybach PLII działaja wszystkie głośniki bass nabiera lepszego brzmienia aczkolwiek mam zamiar zakupić ten pack i wtedy zdam pełne relacje ;]

Głośniki graja głośniej i czyściej

Edytowane przez UciN25
Link to post
Share on other sites

Posiadam kartę Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer mam podłączone bezpośrednio do Wyjścia optycznego* (współdzielony FlexiJack 3.5mm) który święci się na czerwono

 

http://s4.ifotos.pl/img/345345345_hsweear.jpg

 

W konsoli pojawił się napis Digital podczas oglądania filmu DVD ;]

Edytowane przez UciN25
Link to post
Share on other sites

czyli jest o wiele lepiej, a w grach jak to wygląda:) możesz mi podesłać linka z alledrogo jakiegoś sensownego kabla TOSLINK-mini JACK, żeby nie trafić na jakiś tani crap:) pewnie różnią się jakością(?)

zakupujesz ten pack na allegro czy ten za 4 dolce?

odtwarzasz przez PowerDVD? masz aktywowane DD i DTS na tym playerze?

 

dzięki chłopaki ze zainteresowaliście się tym wątkiem, trochu mi się wszystko to teraz rozjaśnia, myślę ze ten temat może się okazać pomocny dla innych użytkowników, tak właśnie trafił tu masz "tester" UciN25 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...