Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hey.Chciałem się zapytać was o tę nokię.Mam na wydanie 1100zł.

Potrzebuję telefonu z wi-fi systemem musi być Symbian Ponieważ od zawsze mam symbiana i nie miałem nigdy kłopotu.Rozmyślam nad kupnem tej nokii.Lecz nie wiem czy nie lepiej by wziąść jakiejś nki np. N79 czy N85 a może N95 8Gb lub N96

Proszę o pomoc.Głupie komentarze np.Nokia jest głupia itp.Mnie nie wzruszają.Mam już 8 nokię i nigdy nie zdarzyło mi się oddać telefonu na gwarancję.Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

 

PS.W googlach już wiele wyczytałem.Chce poznać waszą opinię.

Link to post
Share on other sites

Sorki.Oczekuje aby miał Wi-Fi.Pamięć można rozszerzyć do 8GB.Symbian.Odtwarzać dobrze muzykę.Wielkości telefonu mnie nie przeraża.Oczekuje też od telefonu aby dobrze się przeglądało internet.Dobrze odtwarzał filmy.Teraz korzystam z Nokii E66.Ale jakoś nie przypadł mi do gustu.Najbardziej rozmyślam Nad Nokią 5800.Może macie jakieś pomysły na PDA.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu mimo wszystko bym obczail telefon z WM, nie zrazaj sie od razu, pojdz gdzies do komisu, popros zeby Ci odpalili i sie troche pobaw. WM bije Symbiana na leb na szyje, naprawde warto.

Mozesz sie zainteresowac np. HTC Diamond.

 

Jezeli zrobisz to co napisalem i nadal nie bedziesz przekonany to ktorakolwiek z nokii wybierzesz to powinienes byc zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie po ukierunkowaniu twoich upodobań najlepsza wydaje się 5800XM, lub N97(drogaa).

Co do WM się nie wypowiem bo mam b. mało doświadczenia z tym systemem.

 

Co do samej 5800XM to chodzi dość wolno. Nie ma zbyt szybkiego procesora, za to spory wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Ale co ja będę pisał. ;) Będziesz prawie zdecydowany to możesz się udać na "igraszki" do salonu. ;)

Link to post
Share on other sites

Lub poczekaj jakiś czas na Samsunga OMNIA HD - to szybsza, lepsza Nokia 5800.

Nie bez znaczenia jest też aparat 8MP, filmy 720p i zbudowane kodeki DivX.

Jest jedna wada, na razie nie dostanie się tego Samsunga poniżej 1400-1500zł (ale one dość szybko tanieją).

Link to post
Share on other sites

Lub poczekaj jakiś czas na Samsunga OMNIA HD - to szybsza, lepsza Nokia 5800.

Nie bez znaczenia jest też aparat 8MP, filmy 720p i zbudowane kodeki DivX.

Jest jedna wada, na razie nie dostanie się tego Samsunga poniżej 1400-1500zł (ale one dość szybko tanieją).

Omnia HD to jedna wielka pomylka, jak mogli zepsuc Omnie symbianem.

Link to post
Share on other sites

Samsunga w życiu bym nie chciał.Miałem samsunga miesiąc z dotykowym.Omnie.Ale nie chce mieć nigdy samsunga.Na cenach można ładnie sie przejechać.Raczej Kupię tę 5800 Nokię.I wcale nie muli.Byłem w komisie dziś.I nic a nic działa pięknie.Choć narazie mało aplikacji.Dla mnie symbian jest cudem stworzonym przez człowieka.Lecz android...Nie pogardził bym bo google zna się na rzeczy.Ale nowy system = Drogo.A z WM mam jakoś nie najlepsze wspomnienia z SPV M3000.Wolał bym Tę N97 ale niechce mi sie czekać a ż stanieje do 1100zł.A zresztą system ten sam.Moze macie jeszcze jakieś ciekawe rzeczy do pomówienia.Proszę bardzo.Dla 20latka telefon ;p

Link to post
Share on other sites

Samsunga w życiu bym nie chciał.Miałem samsunga miesiąc z dotykowym.Omnie.Ale nie chce mieć nigdy samsunga.Na cenach można ładnie sie przejechać.Raczej Kupię tę 5800 Nokię.I wcale nie muli.Byłem w komisie dziś.I nic a nic działa pięknie.Choć narazie mało aplikacji.Dla mnie symbian jest cudem stworzonym przez człowieka.Lecz android...Nie pogardził bym bo google zna się na rzeczy.Ale nowy system = Drogo.A z WM mam jakoś nie najlepsze wspomnienia z SPV M3000.Wolał bym Tę N97 ale niechce mi sie czekać a ż stanieje do 1100zł.A zresztą system ten sam.Moze macie jeszcze jakieś ciekawe rzeczy do pomówienia.Proszę bardzo.Dla 20latka telefon ;p

A ja nadal mowie WM>Symbian - trzeba tylko nauczyc sie korzystac z niego w pelni ;)

Tez mialem SPV M3000 (w sumie to nadal lezy w szufladzie), i tam byl wolny proc, mozna bylo ponarzekac.

Uwierz mi, jak zaczniesz wykorzystywac WM na full to bedzie zupelnie inna bajka ;)

Android tez jest git, chociaz nie mialem okazji pobawic sie nim na dluzej.

 

Ogolnie moim zdaniem wybor jest b. prosty WM lub Android :co:

Link to post
Share on other sites

Szczeże boje sie zmiany na WM.Ponieważ od bardzo długa obsługuje tylko Nokię z symbianem.Zacząłem od pierwszego modelu tego rozsuwanego tzw.Cegła ;p htc są fajne podobają mi sie ale mam z nimi małe doświadczenie bo tylko jeden znajomy ma.

Link to post
Share on other sites

Nokia e71 ;)

aktualnie jest też dostępna Nokia e52 ;)

 

co do HTC i WM, to zobacz też sobie jak wygląda ekran na dworze w słoneczny dzień, bo kupiłem swego czasu Touch Pro i gó**o było widać na ekranie (nawet ze specjalną folią)

poza tym najlepiej aby był na nim WM wprost od HTC, nie od operatora...

Link to post
Share on other sites

Miałem samsunga miesiąc z dotykowym.Omnie.

Skoro miałeś Omnie i Ci on nie odpowiadał mimo szybkiego procesora i dużej ilości pamięci RAM to Diamond czy inne też Cie nie zadowolą.

Kupuj śmiało 5800 albo.... iPhone'a 3G (tylko mnie nie zabijcie, to na prawdę dobry telefon).

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem że omnia jest wolna.Po prostu samsung to samsung.Schodzi z ten tak szybko że jak miałbym kupić to wolał bym poczekać aż będzie kosztował 500 zł a to nastąpi zapewne bardzo szybko.I phona w życiu nie chce jest strasznie ograniczonym telefonem.

 

Nokia e71 ;)

aktualnie jest też dostępna Nokia e52 ;)

 

co do HTC i WM, to zobacz też sobie jak wygląda ekran na dworze w słoneczny dzień, bo kupiłem swego czasu Touch Pro i gó**o było widać na ekranie (nawet ze specjalną folią)

poza tym najlepiej aby był na nim WM wprost od HTC, nie od operatora...

 

Każdy brandowany system operatora działa 2 razy wolniej.Dlatego to jest kicha.Ale można oddac na gwarancję i zmienią Ci oprogramowanie zawsze ;p Zrobiłem tak z moją nokią E66 pod pretekstem zawieszania sie telefonu;p

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem że omnia jest wolna.Po prostu samsung to samsung.Schodzi z ten tak szybko że jak miałbym kupić to wolał bym poczekać aż będzie kosztował 500 zł a to nastąpi zapewne bardzo szybko.I phona w życiu nie chce jest strasznie ograniczonym telefonem.

 

Ale tu nie chodzi o to, że to Samsung. Omnia ma WM i pytanie jest czy to wykorzystywałeś/było Ci potrzebne?

Jeśli nie to nawet szybsze HTC jak Diamond nie przypadną Ci do gustu.

 

Po czym wnioskujesz, że iPhone to ograniczony telefon?

Link to post
Share on other sites

Tym że jestem grafikiem I posiadam w domu takie coś jak Macintosh i wiem że apple jest ograniczoną firmą.Ponieważ chce tylko swoje programy.Tak samo zrobiło ze słuchawkami w ostatnim i-podzie.Działaja tylko markowe od apple.Więc telefonu też niechciał bym mieć.Nawet głupiej javy telefon nie zawiera.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

nokie 5800 mozna kupic juz za 750-800 zl nowa. wczesniej mialem N95 i musze powiedziec, ze jestem zadowolony z nowego telefonu. jedynym minusem to slabszy aparat. jesli ma byc do wifi to polecilbym Ci wlasnie ten model.

jesli chcesz N95 to nie kupuj 8GB. lepiej wybrac "zwykla" N95ke ale v.2 ( lub 3 nie pamietam ). ma taka sama ilosc ramu co 8 gigowa ale nie ma ryzyka awarii wbudowanego dysku - karty micro SD spisuja sie idealnie. problemem za to bedzie mniejszy ekran, ciezka obsluga przegladarki i czesto problemy ze stronami typu YouTube etc. uzywalem Skyfire bo inne nie dawaly sobie rady.

sam kiedys zastawialem sie nad N96 ale ostatecznie wybralem 5800.

N97 bylaby idealna ale kosztuje troszke wiecej niz 1100 zl :)

Link to post
Share on other sites

Telefon Kupiłem tę 5800 za 950 zł a noki N97 kosztuje nowa 1.900zł dlatego jej nie brałem bo chcialem do 1 tysiaca ;p Powiem że jest super telefon 2 tygodnie sie bawie nim i szybki nie zawiesza sie i do internetu super a n95 miałem ale sie pozbyłem

Link to post
Share on other sites

Telefonik wypas godny polecenia.Są przeciwnicy nokii.Którzy gadają sam wiesz jak.Że się wiesza itp itd..To jest na pewno nie prawda.Mam go ten 2 tydzień chodzi szybko i sprawnie.Jedyne co może odrzucać to bateria.Ale w każdym nowym telefonie z bateria nie trzyma dłużej niż 3 dni.No chyba że tylko by leżał w miejscu.Polecam zaktualizować symbiana do wersji 31. poprawia szybkość działania telefonu i jest to widoczne.

Link to post
Share on other sites

symbian sie nie wiesza ? :> kory2 jak chcesz takie bajki wciskać to tylko totalnym laikom. Nokia n95 zawiecha co troch, n95 8gb rzadziej ale też łapie zawiechy, xpress music ta pierwsza cienka nie pamietam numeru rowniez zamula. Popracował byś na dobrze skonfigurowanym htc z dotykowym, omni czy xperia to bys zobaczyl co znaczy prawdziwy i poprawnie dzialajacy telefon.

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył temat jest o 5800 Xpress Music.Po pierwsze HTC to nic innego jak odnowione SPV wszystko jest w HTC na upych. Każdy samsung jest nie warty swojej ceny co miesiąc ceny strasznie spadają.A nokia trzyma solidność.Htc daimonda miałem i jakoś nokie 5800 bardziej mi przypadła.Bo ma lepszy wyświetlacz.Bateria dlużej trzyma.I do grzebania w telefonie nie trzeba używać cały czas rysika.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...