Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Siłownia!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7847 odpowiedzi w tym temacie

#7841 leto87

leto87
  • Dyskutant

• 230 postów

Napisano 11 październik 2018 - 12:34

Lubię taką prostą metodę na trening jaki przedstawia Clarence Kennedy. Ostatnio podszedł do mnie trener na siłowni i powiedział że nie powinienem robić samych przysiadów.
Ogólnie to nie rozumiem po co wszyscy skaczą tak ze sprzętu na sprzęt.. Nawet się nie zdąża spocić. Ktoś raz podszedl do mnie gdy robiłem martwy ciąg, chciał się dołączyć. No i zrobił 3 serie po 10 jakimś małym ciężarem..

• 1

Thinkpad W530, i7, quadro, 32gb ram, dock + dell P2714H
musical fidelity v-90 dac, onkyo a8820, hi-vi research d'appolito DIY

#7842 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2064 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 11 październik 2018 - 12:43

Taki produkt dzisiejszego świata zdominowanego przez kulturystyke, która w swojej mainstreamowej wersji lansuje model pierdyliona ćwiczeń i przesiadywania po 5 godzin na siłowni 7 dni w tygodniu.

Tak już abstrahując ale pozostając w temacie dziwnych zachowań, ostatnio widziałem jak pani trener na siłowni na którą chodzę kategorycznie zabroniła jakiemuś młodemu ziutkowi mostkować przy wyciskaniu na ławce, bo sobie krzywdę zrobi - ręce opadają.

Użytkownik mabrothrax edytował ten post 11 październik 2018 - 12:44

• 0

Pain is an illusion of the senses, fear an illusion of the mind, beyond these only death waits as silent judge of all.

| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Slim | 

#7843 Cepheus119

Cepheus119
  • Entuzjasta

• 663 postów
  • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 11 październik 2018 - 14:36

Tak już abstrahując ale pozostając w temacie dziwnych zachowań, ostatnio widziałem jak pani trener na siłowni na którą chodzę kategorycznie zabroniła jakiemuś młodemu ziutkowi mostkować przy wyciskaniu na ławce, bo sobie krzywdę zrobi - ręce opadają.

Jeśli miał hiperlordozę to może i miała rację. Ja np zmniejszam wygięcie poprzez podłożenie sobie pod stopy jakiś małych talerzyków, żeby wrócić do "naturalnej" pozycji kręgosłupa. Siła mniejsza ale jak się mostkuje na stojąco to tak trzeba ;)

Użytkownik Cepheus119 edytował ten post 11 październik 2018 - 14:36

• 0

Macbook Pro 13 "Escape" 2017, Dell U2515H, Xbox One X, Audiotrak Prodigy Cube, HyperX Cloud, Creative Aurvana Live!

HP Zbook 15 G4 / i7 7700HQ / 16GB / Samsung PM961 256GB / Quadro M1200

#7844 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2064 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 11 październik 2018 - 15:51

Chłopak nie miał żadnej wady postury.

• 0

Pain is an illusion of the senses, fear an illusion of the mind, beyond these only death waits as silent judge of all.

| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Slim | 

#7845 sid vicious

sid vicious
  • Grammar Nazi

• 11879 postów

Napisano 11 październik 2018 - 16:08

Przecież takie tumany to standard. Raz byłem świadkiem jak jakaś mądrala-trenerska polecała przy martwym gapić się w lustro z boku i patrzeć czy plecy proste %-)
  • 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#7846 Player1

Player1
  • Maniak

• 2855 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 12 październik 2018 - 10:02

Lubię taką prostą metodę na trening jaki przedstawia Clarence Kennedy. Ostatnio podszedł do mnie trener na siłowni i powiedział że nie powinienem robić samych przysiadów. Ogólnie to nie rozumiem po co wszyscy skaczą tak ze sprzętu na sprzęt.. Nawet się nie zdąża spocić.

Spoko, ale Clarence to nie jest typowy gość na siłowni i w związku z tym jego trening też nie jest typowy, co nie znaczy, że zły, wręcz przeciwnie, jest bardzo dobry, zwłaszcza jeśli twoim celem jest makwowanie wyników w przysiadzie... Trening nóg na samych przysiadach vs. na przysiadach + maszynach/wykrokach itp. to nie jest porównanie typu dobry trening nóg vs. zły trening nóg. Zależy jakie masz cele treningowe, a koniec końców i tak raz na jakiś czas trzeba wprowadzać zmiany, żeby dać mięśniom nowy bodziec.

A co do trenerów/siłownianych guru udzielających rad... no cóż, to jak z wszystkimi fachowcami, na 10 będzie 1 naprawdę ogarnięty, kilku niezłych, paru przeciętnych i paru pseudo znawców. Żadna nowość. Poza tym zawsze trzeba uwzględnić indywidualne uwarunkowania pacjenta, jego cele, ograniczenia itd. Także rada, żeby nie opierać treningu nóg wyłącznie na siadach nie koniecznie była zła. A to czy ktoś zdąży się spocić ma niewiele wspólnego z liczbą serii na danym ćwiczeniu, jak pilnujesz krótkich przerw między seriami/ćwiczeniami i dobierasz odpowiednie obciążenie/ćwiczenia, to zlejesz się potem niezależnie od tego ile serii robisz na danym ćwiczeniu.

• 0

i5 7400 / Asus Prime B250 Plus / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 2x4 GB / HD 7950 3 GB@1000 MHz / Plextor M5 128 GB / Crucial MX 100 256 GB / HDD 500 GB / CM 690

#7847 sid vicious

sid vicious
  • Grammar Nazi

• 11879 postów

Napisano 12 październik 2018 - 12:18

@Player1, pytałeś mnie sto lat temu o WPI Olimpu (Truskawka) - przejadłem dopiero. Robione na mleku spoko, na wodzie mi się odbijało. Pieni się okrutnie z shakera, ale jak miksowałem blenderem powoli to czyste złoto. Wchodzi malina, układ trawienny szczęśliwy. 

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#7848 Player1

Player1
  • Maniak

• 2855 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 12 październik 2018 - 13:43

Spoko, dzięki za info, choć truskawka to nie mój smak jeśli chodzi o białka a poza tym Olimp nieźle się ceni, tym bardziej WPI. Zwykle białka mieszane z wodą smakują tak sobie.

• 0

i5 7400 / Asus Prime B250 Plus / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 2x4 GB / HD 7950 3 GB@1000 MHz / Plextor M5 128 GB / Crucial MX 100 256 GB / HDD 500 GB / CM 690

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Bing (2)