Skocz do zawartości

Który zestaw lepszy AMD vs Intel ?


Recommended Posts

Witam, wszystkich, przymierzam się do zmiany PC-ta ponieważ mój staruszek się troszke przypalił podczas burzy i to skłoniło mnie do szybkiego szukania nowej maszyny, obmyślałem sobie dwa zestawy które opierają sie na prockach typu quad ponieważ myślę ze to bardziej przyszłościowa inwestycja niż tańsze dwu rdzeniówki, natomiast jakiejś super rakiety za duże pieniadze nie potrzebuje. Ma to być komputer w granicach ok 3 tys zł. Moje pytanie do was jest takie byście porównali przedstawione przeze mnie dwa zestawy praktycznie podobne tyle że jeden oparty na AMD i ATI oraz drugi INTEL i NVIDIA , interesuje mnie tylko ktory byście wybrali i która platforma okazała by się bardziej wydajna. Komputer służył będzie do oglądania filmów HD, grania, przeglądania neta, słuchania muzy i obsługa podstawowych programów typu Office, Winamp, Win rar, czasami pobawię się Photoshopem itp. Nie inetersuje mnie zbytnio podkręcanie tego sprzętu i chciałbym by posłużył kilka latek.

 

Zestaw nr. 1

 

Procesor : Intel Core2Quad Q9550 4×2,83GHz 12MB cache

 

Płyta : Gigabyte GA-EP45-DS3LR

 

Ram : Kingston HyperX 8GB DDR2-1066 CL5

 

GPU : Gigabyte GeForce CUDA GTX 260 OC, 896MB GDDR3 (448 bit)

 

HDD : 1 TB SATA-II, minimum 32MB cache, 7200obr/min

 

Nagrywarka dwuwarstwowa Samsung SH-S222A/BEBE

 

Zasilacz Rasurbo DLP 635 Silent Power

 

 

Zestaw nr. 2

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 4×3,2GHz 45nm Black Edition

 

Płyta : Gigabyte MA770T-UD3P

 

Ram : Kingston 8GB DDR3-1333 CL9 (4x2GB)

 

GPU : Sapphire Radeon HD 4890 1GB GDDR5 256 bit

 

HDD : 1 TB SATA-II, minimum 32MB cache, 7200obr/min

 

Nagrywarka dwuwarstwowa Samsung SH-S222A/BEBE

 

Zasilacz Rasurbo DLP 635 Silent Power

 

TO by było na tyle , dzięki z góry za pomoc w dokonaniu wyboru

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

okey, a jeśli wzięli byśmy pod uwagę OC ale na standardowym chłodzeniu i bez żadnych inwestycji to który zestaw ma większy potencjał ? I czy jest to proste do zrobienia ? Pytam bo nigdy się za podkrecanie czego kolwiek nie brałem :pajac: Grafika wydaje mi się ze jest na podobnym poziomie, co do pamieci ram DD3 przy AMD a DDR 2 w intelu bedzie się duzo różnić ?

Link to post
Share on other sites

Wiekszy potencjal na OC ma zestaw od AMD, glownie dlatego ze procek jest z odblokowanym mnoznikiem :P.

Pamieci DDR3 i DDR2 "az tak" znaczaco sie nie roznia, ale DDR3 szybko tanieja i stana sie niedlugo przyszloscia, wiec jak chcesz w przyszlosci modyfikowac zestaw to lepiej by wziasc na DDR3. Choc i tak zestaw od AMD jest lepszy od tego intelowskiego :pajac:.

Link to post
Share on other sites

international

co nie napiszesz to jest z palca wyssane w jakim temacie bys nie pisal jedna bzdura druga goni

 

nikomu nie bronie sie wypowiadac ani wyrazac swojej opini ale jesli sie nie bardzo ktos orientuje to powinien zaznaczyc - tak mi sie wydaje lub ze byc moze tak bedzie a nie pisac ze tak jest skoro tak nie jest

 

najprostrze porownanie na zyczenie w wolnej chwili znajde bardziej renomowane

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5228

 

oc AMD 4000

oc INTEL 4200

zegar w zegar zawsze mocniejszy intel

Link to post
Share on other sites

Oczywiście AMD. Kilka dni temu skończyłem składać podobny zestaw dla znajomego. Zastanawia mnie jedno... Po co Ci 8 GB RAM'u? :pajac:

Zamiast tego bym kupił np. Scythe Mugen II, a możliwe, że by na Noctua NH-U12P starczyło.

Link to post
Share on other sites

international

co nie napiszesz to jest z palca wyssane w jakim temacie bys nie pisal jedna bzdura druga goni

 

nikomu nie bronie sie wypowiadac ani wyrazac swojej opini ale jesli sie nie bardzo ktos orientuje to powinien zaznaczyc - tak mi sie wydaje lub ze byc moze tak bedzie a nie pisac ze tak jest skoro tak nie jest

Mhm, jak jestes taki "expert" to powiedz mi jedno, przy takim budzecie jeszcze bys sie pchal w DDR2? Jak tak to naprawde gratulacje niskiej inteligencji, bo zaprawde coraz bardziej mi przypominasz jednak fanboya Intel/Nvidia, nie wiem czemu.

 

P.S:Tak pozatym, nawiazujac do poprzedniej klutni, odsylam cie do testu:

4870 512 mb vs gtx 260 896mb

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-56

Link to post
Share on other sites

W zestawie z Intelem zmień karte na HD4890 i bedziesz miał na naprawde dobry sprzet a po małym oc wręcz rakietę.Nie słuchaj tych wszystkich którzy mówią ci że zestaw z AMD jest bardziej przyszłościowy czy też wydajniejszy bo to zwykła ściema.

Link to post
Share on other sites

Radzę zmienić w obu zestawach zasilacz.

 

Ten wynalazek "Rasurbo" jest podejrzanie tani jak na taką moc. No i nie jest znana obciążalność linii +12V. Na dodatek ma pasywne PFC (stosowane tylko w najtańszych zasilaczach) - przy takiej mocy to sugeruje oszczędzanie na czym się da.

 

Tu masz porządny zasilacz - niewiele droższy, ale o wiele wyższej jakości (nie sugeruj się mocą, bo tak naprawdę ten twój zasilacz ma pewnie słabszą linię +12V, która jest kluczowa w nowych komputerach i z niej jest brana prawie cała moc):

http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-v ... 239:278637

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zestaw oparty na AMD i ATI będzie wydajniejszy zarówno na standardowych zegarach a tym bardziej po overclockingu.

 

Po 2 przyszłościowa platforma jak masz kupować już coś to na ddr3.

Dodać do tego to ,że socket intela niedługo będzie martwy a AMD zapowiada ,że AM3 będzie jeszcze długo tak więc pod każdym względem wygrywa zestaw AMD ATI.

 

A swoją drogą sprawdź testy procków to się przekonasz ,ze ten phenom jest wydajniejszy od quada.

Link to post
Share on other sites

international

co nie napiszesz to jest z palca wyssane w jakim temacie bys nie pisal jedna bzdura druga goni

 

nikomu nie bronie sie wypowiadac ani wyrazac swojej opini ale jesli sie nie bardzo ktos orientuje to powinien zaznaczyc - tak mi sie wydaje lub ze byc moze tak bedzie a nie pisac ze tak jest skoro tak nie jest

Mhm, jak jestes taki "expert" to powiedz mi jedno, przy takim budzecie jeszcze bys sie pchal w DDR2? Jak tak to naprawde gratulacje niskiej inteligencji, bo zaprawde coraz bardziej mi przypominasz jednak fanboya Intel/Nvidia, nie wiem czemu.

 

P.S:Tak pozatym, nawiazujac do poprzedniej klutni, odsylam cie do testu:

4870 512 mb vs gtx 260 896mb

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-56

a Ty mi przypominasz nawet nie fanboya tylo poprostu boya

zamiast sie uczyc i madrosci nabierac to marnujesz tu czas swoj , moj i tych co porady szukaja

 

http://www.fudzilla.com/index.php?optio ... &Itemid=40

http://www.pcgameshardware.com/aid,6682 ... S/Reviews/

http://www.guru3d.com/article/evga-gefo ... d-review/1

Link to post
Share on other sites

jedyne watre zastaniowienia wypowiedzi to jak narazie

Hiszpano i Procka przynajmniej wiedza o czym pisza a nie wiesci z kosmosu

Treposlaw tez ma racje - 8 Gb to niepotrzebny dla standardowych zastosowan nadmiar - szkoda kasy sa wazniejsze elementy do dopracowania

Link to post
Share on other sites

Wiekszy potencjal na OC ma zestaw od AMD, glownie dlatego ze procek jest z odblokowanym mnoznikiem :pajac:.

Z tym nie do końca się zgodzę. AMD bardzo często kończy OC na wartości 3,8GHz, Intele zaś bez większych problemów dochodzą do wartości 4GHz.

I odblokowany mnożnik nie równa się od raz większym potencjałem w OC.

Dodatkowo do tych zestawów nie pasuje zasilacz Rasurbo.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie się spodziewałem że w tym temacie zdania będą podzielone, z tego co czytam bardziej podchodzi mi zestaw AMD/ATI jeśli chodzi o zasilacz piszecie ze ten rasurbo jest niepewny, leży u mnie na szafce zasiłka Mode Com Feel II 500 Wat kupiłem go jakies 2 lata temu sprawował się zawsze bez zarzutu , mogę go wpakować do tego zestawu tylko czy moc 500 Wat uciagnie taki zestaw ?

Link to post
Share on other sites

jaja sobie robisz:)

jak mnie pamiec nie myli one maja 320W na 12V lini do wykorzystania wiec ledwo na styk gdyby liczyc ze tabliczka znamionowa jest bardzo wiarygodna

 

-niewolno uzywac zasilaczy na styk albo na 105% szczegolnie nie typu modecom feel

ale mozesz cos innego - mozesz 1 taki wykoprzystac jako dedykowany do zasilania zewnetrznego karty graficznej a drugi wpiac w plyte - rozwiazanie extremalne :pajac:

 

nowe dobre zasilacze 400W moga podac nawet do 380W dla 12V wiec nie patrz na to ze Feel ma wielki napis 500 - patrz na tabliczke i co napisano przy 12V - moc innych napiec jest obecnie drugorzedna

 

ten rasburo juz kupiony ze nie chcesz brac czegos innego?

cena chyba nienajnizsza w podobnej sa poprostu pewne i sprawdzone zasilacze o jasno okreslonych i wyszczegolnionych przez producenta parametrach

moze sie sprawdzi - w koncu to chyba nie jakas wielka lipa

Link to post
Share on other sites

hehe nie nie kupione jeszcze nic nie jest , poprostu ten Mode Com mi leży na pułce i tak sobie pomyślałem czy moze od biedy by tego nie uciągnął :pajac: a tak pozatym po przeczytaniu linków ktore zostały podane w tym temacie po analizie testów moj wybór bardzo możliwe ze padnie jednak na Q9550 :P wsadzę do niego kartę ATI z drugiego zestawu i daruję sobie narazie te 8 GB Ramu może rzeczywiście nie ma sensu narazie inwestować. Nawet jeśli Q9550 jest inwestycją mało przyszłościową jeśli chodzi o pozniejsze zmiany to myśle ze jak sobie go podkrece do 4,0 Ghz to bedzie smigał aż miło kilka ładnych latek. Karta ATI wydaję sie sporo wydajniejsza od tego GTX 260 i jest bardziej przyszłościowa bo oferuje obsługę Dx 10,1 co może się kiedyś przydać. Teraz pytanko czy podana płyta główna do intela i te pamięci ktore podałem pozwolą wykrzesać z niego spokojnie te 4,0 GHz i będzie to wszystko pracowało na pełnej mocy czy może coś będzie mi ograniczać ?

 

ach i zapomniał bym jeszcze jakie chłodzenie by trzeba zamontować to tego quada jak bym go chciał poruszyć :D kurcze fajne to wszytko , nie planowałem zadnych OC ale po przeczytaniu kilku artykułów i po analizie widze ze podkrecając można sporo zyskać i spodobało mi się :)

Link to post
Share on other sites

plyta zla nie jest, pozwolic pozwoli ale lepiej szukajac mozna by solidniejsze sprawy dostac czesto niedrozej

pamieci w zupelnosci wystarcza choc sa i lepsze w tej cenie

w jakim sklepie robisz zakupy? w jakim miescie?

zniesiesz wysylke z zakupow internetowych czy tylko odbior osobisty?

 

chlodzenie accelero extreme lub mugen2 poprosu najlepsze w dobrej cenie nie chodzi o to ze inne niewystarcza

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...