Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Nowe narzędzie dla recenzentów] OCENA KOŃCOWA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 biuro74

biuro74
  • Amator

• 54 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 22:44

Joł,

Chcialem podzielic sie ze wszystkimi Recenzentami moim narzedziem, ktore wyskrobalem napredce dla poprawy (i standaryzacji) jakosci wizualnej artykulow. Mianowicie chodzi o koncowa ocene produktu - czesto w artykulach Redakcji widzicie na koncu taka fajna tabelke z graficznym odzwierciedleniem oceny produktu/uslugi. Pomyslalem, ze skoro sama Redakcja nie spieszy sie z dodaniem takiego narzedzia nam - recenzentom - postanowilem napisac je sam :)

Oto adres:

http://www.jeomax.co.uk/free/index.php

Dołączona grafika

Instrukcja obslugi jest bardzi prosta, tak jak i sam skrypt zreszta. Nalezy pamietac jedynie o dwoch rzeczach:
* jak wcisniesz przycisk "dodaj" (jeden na plusy albo jeden na minusy, albo po jednym z kazdej strony), musisz po wpisaniu tekstu w nowopowstale pole wcisnac przycisk "rysuj", nie mozna wciskac kilka razy przycisku "dodaj" i na samym koncu dopiero "rysuj", bo w podsumowaniu ukaze sie jedynie ostatnia dodana wartosc (pracuje nad tym w drugiej, kolejnej wersji skryptu),
* jak chcesz skasowac danego minusa albo plusa - wcisnij odpowiadajacy mu przycisk z numerem (np. chcesz skasowac trzeciego plusa, wcisnij przycisk 3 w plusach)

I to tyle.

ENJOY, ale nie liczcie za mocno, ze cos w tym skrypcie poprawie. Tzn. probowac zawsze mozecie ;-) ale ja nie mam czasu, poza tym bedzie druga, fajniejsza wersja skryptu niebawem.

Użytkownik biuro74 edytował ten post 04 lipiec 2011 - 23:01

• 6

#2 TheSpeed

TheSpeed
  • ZDS

• 2233 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 23:47

Niezła robota, naprawdę fajnie to wygląda. Pewnie kiedyś skorzystam :)
  • 0
CPU: Intel Core i5 4460 - GPU: MSI GeForce GTX 960 - MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H - RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB 1600MHz CL9 - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: WD Caviar Blue WD10EZEX - CASE: Zalman Z3 Plus

#3 GreQonE

GreQonE
  • T3h Pwn3r3r

• 5194 postów
  • GG:1390152
  • Miejscowość:Warszawa
  • 3DMark 06:1337

Napisano 05 lipiec 2011 - 14:18

Dobra rzecz, napewno sie przyda :)
  • 0
GreQ-Main ver. 5.0 | GreQ-Main ver. 4.0 | GreQ-Main ver. 3.0 | GreQ-Serwer ver. 3.0 | Moje Allegro
"Piractwo do kradzieży ma się jak cp do mv."

#4 Paweł Maziarz

Paweł Maziarz
  • To ten od newsów

• 8418 postów
  • GG:24471632
  • Miejscowość:Katowice
  • 3DMark 06:15700

Napisano 05 lipiec 2011 - 19:58

Sory, że offtopuje, ale chyba ktoś złamał punkt 3b regulaminu:

Surowo zabronione jest podszywanie się pod inne osoby oraz posiadanie kilku kont.

Użytkownik regist88 edytował ten post 05 lipiec 2011 - 19:59

• 0

#5 biuro74

biuro74
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:19

Sory, że offtopuje, ale chyba ktoś złamał punkt 3b regulaminu:

Dzieki za bezosobowe zwrocenie uwagi, ja przypomne tylko, ze moje konta zostaly utworzone wczesniej, niz ten regulamin, a poniewaz zasada nadrzedna do jakiegos regulaminu jest prawo obowiazujace w kraju, to przypomne jedna jego glownych zasad, ze prawo nie dziala wstecz, wiec nie ma o czym dyskutowac - tym bardziej, ze Redakcja zna moj przypadek od dawna i wszyscy zainteresowani wiedza, ze nie oszukuje, nie kradne ani nie wyzywam, a dzialalnosc swoja mam podzielona rowno na te dwa konta, z czego to, co robie na jednym, nie wolno mi uzywac na drugim. Mysle, ze to starczy jako zamkniecie offtopicowego tematu.

Użytkownik biuro74 edytował ten post 05 lipiec 2011 - 22:19

• 0

#6 TheSpeed

TheSpeed
  • ZDS

• 2233 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:27

Starczy, admin temu błogosławi.
  • 0
CPU: Intel Core i5 4460 - GPU: MSI GeForce GTX 960 - MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H - RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB 1600MHz CL9 - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: WD Caviar Blue WD10EZEX - CASE: Zalman Z3 Plus

#7 Paweł Maziarz

Paweł Maziarz
  • To ten od newsów

• 8418 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 06:58

@biuro74
Spoko

Odnośnie podsumowania recenzowanego produktu w mR - zdecydowanie lepiej gdybyś dał możliwość łatwego podglądu kodu oraz oczywiście jak możesz, także go uprościł. Sam się niewiele znam w tym fachu, ale uważam, że nanoszenie poprawek w mR w kodzie jest łatwiejsze niż:
- odpalanie twojego generatora i robienie tego podsumowania
- robienie zrzutu ekranowego
- zapisywanie go i wgrywanie na serwer

IMO lepiej poprawić błąd w edytorze wizualnym (nikt tu nie mówi o źródle), bo będzie to po prostu prostsze, szybsze i przyjemniejsze.

Swoją drogą bardzo fajny pomysł z tym edytorem - może tym razem jakiś spis treści :)
  • 0

#8 sido107

sido107
  • Amator

• 62 postów
  • Miejscowość:Krzywopłoty k.Olkusza
  • 3DMark 06:23742

Napisano 07 lipiec 2011 - 20:10

bardzo fajny pomysł tylko przydało by sie umieścic skrypt na serwerze BMK, bo nie ma ikonek plusa i minusa. Nie mozna dać opisu w tytule podsumowania, brakuje też mozliwości dodania ikony wyróżnienia jak na dole. ale szacun za pomysł :) sorki za brak ó ż ł ą ć ę

Dołączona grafika
  • 0
Twoja sygnatura byłą nieregulaminowa i została usunięta. //Igoruss

#9 Gerwazy

Gerwazy
  • Amator

• 36 postów
  • Miejscowość:Soplicowo

Napisano 10 lipiec 2011 - 14:38

Wystarczy ikonki wrzucić jako zdjęcia na serwer BMK i potem się do nich odwoływać przy tabelce ;)
  • 0
"Od przybytku głowa nie boli..." Dołączona grafika

#10 biuro74

biuro74
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 19:36

Juz niebawem pojawi sie druga wersja skryptu.
Na obrazku ponizej, jak rowniez w standardowym linku prowadzacym do Podsumowania, teraz pojawia sie menu, z ktorego mozna wybrac, ktore podsumowanie chcecie umiescic - proste, czy bardziej zlozone z ocenami czastkowymi. Jak widac - druga wersja skryptu jest prawie gotowa - i jeszcze niedostepna (ale juz dziala, czego efekt widac). Po kosmetyce, jak bedzie dzialac dobrze, dam znac i wrzuce na serwer.

Dołączona grafika

P.S.
Co do ikon wyroznien, to pracuje nad tym, ale prosze o pomoc. Jak dotychczas znalazlem po dwie kategorie wyroznien - Super oraz Dobry, a wyroznienia takie:
* produkt,
* oplacalnosc,
* ergonomia,
* jakosc.

P.S.2 - dodane wieczorem
Myslalem, ze ktos odpowie szybciej, to byloby juz zrobione.. a ja nie mam czasu szukac wszystkich obrazkow. Jutro rozkladam komputer na caly tydzien i nie bede mogl przy tym robic (chyba, ze na lapku).. a co ? Oto efekt (na razie niegotowe do konca, wiec daje w jpegu 38% jakosci):

Dołączona grafika

Użytkownik biuro74 edytował ten post 11 lipiec 2011 - 19:36

• 0

#11 GreQonE

GreQonE
  • T3h Pwn3r3r

• 5194 postów
  • GG:1390152
  • Miejscowość:Warszawa
  • 3DMark 06:1337

Napisano 11 lipiec 2011 - 20:31

Hah! Super "aj lajk"
  • 0
GreQ-Main ver. 5.0 | GreQ-Main ver. 4.0 | GreQ-Main ver. 3.0 | GreQ-Serwer ver. 3.0 | Moje Allegro
"Piractwo do kradzieży ma się jak cp do mv."

#12 sido107

sido107
  • Amator

• 62 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 19:37

Juz niebawem pojawi sie druga wersja skryptu.Na obrazku ponizej, jak rowniez w standardowym linku prowadzacym do Podsumowania, teraz pojawia sie menu, z ktorego mozna wybrac, ktore podsumowanie chcecie umiescic - proste, czy bardziej zlozone z ocenami czastkowymi. Jak widac - druga wersja skryptu jest prawie gotowa - i jeszcze niedostepna (ale juz dziala, czego efekt widac). Po kosmetyce, jak bedzie dzialac dobrze, dam znac i wrzuce na serwer.

Dołączona grafika

P.S.Co do ikon wyroznien, to pracuje nad tym, ale prosze o pomoc. Jak dotychczas znalazlem po dwie kategorie wyroznien - Super oraz Dobry, a wyroznienia takie:* produkt,* oplacalnosc,* ergonomia,* jakosc.P.S.2 - dodane wieczoremMyslalem, ze ktos odpowie szybciej, to byloby juz zrobione.. a ja nie mam czasu szukac wszystkich obrazkow. Jutro rozkladam komputer na caly tydzien i nie bede mogl przy tym robic (chyba, ze na lapku).. a co ? Oto efekt (na razie niegotowe do konca, wiec daje w jpegu 38% jakosci):

Dołączona grafika

wystarczy jeden obiektyw i napis miniRecenzje nad gwiazdkami

ja musiałem edytować kod. A wyszło to tak :

tak w ogóle to recka poszła do publikacji (5770 vs 6950)

Dołączona grafika

Użytkownik sido107 edytował ten post 14 lipiec 2011 - 20:12

• 0

#13 Paweł Maziarz

Paweł Maziarz
  • To ten od newsów

• 8418 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 20:32

Może z innej beczki - dlaczego nikt nie jest chętny do przetestowania świeżutkiego sprzęciku?
http://www.benchmark...in...-1988.html
  • 0

#14 sido107

sido107
  • Amator

• 62 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:36

ja pisałem o zasilacz, ale jeszcze nie mam odpowiedzi, a chłodzenie super :)
  • 0

#15 biuro74

biuro74
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 12:16

Może z innej beczki - dlaczego nikt nie jest chętny do przetestowania świeżutkiego sprzęciku?
http://www.benchmark...in...-1988.html

Ja bym z checia potestowal wszystko, ale musieliscie sobie akurat wybrac siedzibe w Poznaniu, a nie w Londynie ;-) Czekam z niecierpliwoscia, az ktos opisze tego H80.
  • 0

#16 sido107

sido107
  • Amator

• 62 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:19

Ja bym z checia potestowal wszystko, ale musieliscie sobie akurat wybrac siedzibe w Poznaniu, a nie w Londynie ;-) Czekam z niecierpliwoscia, az ktos opisze tego H80.

JA PISAŁEM O h80 I CZISZA, CZISZA. :)
  • 0

#17 biuro74

biuro74
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:19

Dzis poprawilem troche skrypt PODSUMOWANIA.
W skrocie sa 2 zmiany:
* mozliwosc dodawania wlasnego tytulu
* mozliwosc wyswietlenia mojego LOGO Mini-Recenzji

Reszta obrazkow w przygotowaniu (chodzi o Super Produkty, Dobre Produkty itd)... W zasadzie sa juz gotowe, ale jeszcze musze wszystkim poprawic drobny szczegol. Jak beda gotowe, to zamieszcze je tutaj jako jeden obrazek.

Nowe podsumowanie wyglada tak:

Dołączona grafika

Użytkownik biuro74 edytował ten post 05 sierpień 2011 - 11:24

• 0

#18 sido107

sido107
  • Amator

• 62 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 22:21

nie wiem czemu ale nie może mi się otworzyć bardziej rozbudowana wersja,

fajnie to Panie zrobiłeś!!!
  • 0

#19 biuro74

biuro74
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:51

Bo ta druga wersja - pomimo, ze dziala - to jeszcze nie wyglada tak, zeby mozna ja bylo udostepnic ;-) nad czym pracuje zamiennie nad kilkoma innymi rzeczami, w tym jedna M-R.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych