Skocz do zawartości

Czasem Windows wyświetla komunikat o braku dostępu do sieci(Internetu)


Recommended Posts

Posiadam Neostradę Orange do 80Mb/s oraz router Asus DSL-AC52U

    Dziś 31.10.2020 około godziny 10 rano włączyłem komputer i na pasku zadań koło zegarka zamiast ikony monitora informującej o dostępie do sieci(internetu),wyświetliła się ikona kuli ziemskiej,czyli brak dostępu do sieci(Internetu),ale na routerze świeciła się dioda od internetu,gdzie według routera był internet,ale Windows 10 podawał brak dostępu do sieci(internetu). Postanowiłem przywrócić system Windows do dnia 27.10.2020 i po przywróceniu systemu do tego dnia i godziny 11:10 mam bez problemu połączenie z siecią(internetem),bo pisze ten post.

   Kilka miesięcy temu pisałem na forum o problemie z niezidentyfikowaną siecią,gdzie jeden z użytkowników forum pomógł mi rozwiązać problem poprzez ustawienie w karcie sieciowej,dla protokołu internetowego w wersji 4(TCP/IPv4),by łączyć się za pomocą adresu IP oraz używać DNS Neostrady/Orange i alternatywnie DNS Google.Przez jakiś czas to działało Postanowiłem sprawdzić czy po włączeniu używania automatycznego IP i preferowanego oraz alternatywnego DNS w protokole IPv4 dla karty sieciowej będę miał połączenie z siecią i miałem połączenie z siecią(internetem),wiec zostawiłem to ustawienie.Sama sieć jest ustawiona na prywatną do używania w domu,ale jak nie ma dostępu do sieci,sieć zmienia się na publiczną,bez możliwości zmiany na sieć prywatną.

   Parę dni temu postanowiłem zainstalować aktualizację 20H2 dla Windows 10 by sprawdzić co nowego wnosi ta aktualizacja.Po jej instalacji nie miałem dostępu do sieci(internetu),nawet nie pomogło ustawienie dla karty sieciowej w protokole IP wersja 4 by używany był adres IP oraz preferowany i alternatywny DNS.Postanowiłem odinstalować tą aktualizację i wrócić do ostatniej kompilacji Windows 10 2004.Po odinstalowaniu aktualizacji 20H2 dla Windows 10,bez problemu miałem połączenie z siecią(internet).

   Posiadam kartę sieciową Realtek na płycie głównej Asus Prime B450-PLUS ze sterownikami z z dnia 26.05.2020 wersja sterownika: 10.42.526.2020 i wydaje mi się,że problem opisany na początku posta powodują sterowniki do karty sieciowej(aktualizuje je ze strony producenta płyty głównej jeśli są dostępne nowe sterowniki do karty sieciowej) lub było to spowodowane przez program IObit Advanced SystemCare Pro wersja 13.7,gdzie program po sprawdzeniu czy mam aktualne sterowniki urządzeń dla karty sieciowej wyświetlił nieaktualny sterownik,który zainstalowałem na nowszy podany przez program i dlatego nie miałem dostępu do sieci(internetu). Pomogło jak pisałem w poście przywrócenie sytemu do dnia 27.10.2020 i godziny 11:10

Czy odnośnie problemu opisanego na początku posta,za brak dostępu do sieci(internetu) odpowiada problem ze sterownikami do karty sieciowej lub co mogę zrobić by taki problem nigdy więcej już sie nie pojawił po aktualizacji sterowników do karty sieciowej oraz nie pojawił się po instalacji aktualizacji 20H2 dla Windows 10(jeśli będzie dostępna w Windows Update)?

Liczę na pomoc użytkowników forum

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...