Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do PC z Dolby Atmos


Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić jakąś dobrą kartę dźwiękową do komputera, aby osiągnąć na kinie domowym Dolby Atmos i DTS:X? W swoim PC posiadam GTX 760 i z tego co czytałem w nowszych kin domowych mogę nie uzyskać dźwięku wysokiej jakości z powodu starszej karty graficznej. Obecne kino mam podłączone przez AUX i z duchem czasu niektóre głośniki przestały grać, więc czas na nowe kino. Z góry dziękuję ;)

Link to post
Share on other sites

 

Jaki metraż, jaka wysokość (to podstawowe pytanie) ?

Skoro chcesz kupić amplituner to nie bardzo rozumiem po co Ci karta muzyczna/graficzna (???). Amplituner będzie dekodował dzwięk/obraz 

Nie rozumiem też czemu komputer chcesz podpiąć pod Ampa, a nie telewizor.

Jeżeli masz pomieszczenie powyżej 250cm zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą głośniki sufitowe. 

Fronty dałbym "większe" i pod nie dobierał resztę kolumn. 

U mnie jest 7.4.1 Atmos jest ciekawym rozwiązaniem, tylko filmów w pełni wykorzystujących tą technologię jest niewiele. Polecam Everest. 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

Salon jest szeroki 3.5m na 10m długi a wysokość 2.3m. Komputer będzie tymczasowo podłączony do amplitunera, ponieważ budżet nie pozwala mi na zakup wszystkiego od razu. Mam stary 10 letni TV FHD, więc na początek audio przez PC do Amplitunera a z czasem nowy TV. To pomimo ze mam starą kartę graficzną w kompie to i tak mogę uzyskać wymagany dźwięk ? I o co chodzi z tymi wersjami HDCP?

Link to post
Share on other sites

No dobra a wytłumaczy mi ktoś jak jest z tym HDCP? Bo bym miał podłączenie o takie: karta gtx 760 do amplitunera a z niego do Samsung s22c300. Teraz pytanie czy uzyskam na monitorze obraz FHD, pomniejszoną rozdzielczość czy cokolwiek uzyskam? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...