Skocz do zawartości

Stopniowy Upgrade i5 4460 GTX 1060 6GB


Recommended Posts

Witam, posiadam następujący zestaw:
Płyta główna MSI Z97-G43
- Procesor Intel Core i5 4460 + Silentium PC Spartan 3 Pro
- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 (192 Bit)
- 16 GB Pamięć GoodRam DDR3, 8 GB, 1333MHz, CL9
- Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 512 GB
Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze
- Monitor najzwykleszy 60 hz.
- obudowa Zalman Z3 plus

Zacząłem się zastanawiać nad zmianą zestawu. Miałem sporą przerwę od gier, także  póki co nie jestem jakiś wymagający i dalej gram w 1080p 60 fps. Po głowie chodziło mi w pierwszym etapie wymienić procek, płytę i ramy na Ryzena 5 3600, MSI B450 + jakieś nowe ramy i ewentualnie obudowa. Monitor, zasilacz i kartę graficzną chciałbym wymienić na przyszły rok, kiedy minie jakiś czas od premiery obecenie wychodzących układów graficznych i będzie wiadomo na czym się stoi :) Obecny procesor+płyte+ramy mam szansę sprzedać za jakies 600 zł, dokładająć około 1200 zł miałbym właśnie na tego Ryzena i resztę. Chciałbym się spytać czy taka strategia upgradu ma sens, czy powinienem przy pierwszym upgradzie konieczna będzie zmiana zasilacza i czy może zamiast tego Ryzena warto zainteresować się czymś innym, w podobnej cenie. Dziękuje za wszelką pomoc :) 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ze względu na obecne ceny polecono mi zastanowienie się nad Intelem 10400F na płycie z490 i ramami 3733. Cenowo wychodzi 100 zł drożej niż podana przezemnie konfiguracja AMD

10400F na B460 to poziom Ryzena 3600, jak dasz tam Z490 i RAM 3733MHz to ta i5 będzie wydajniejsza w grach, ale wtedy gdy dorzucisz tu za jakiś czas coś pokroju RX 5700XT czy nowego RTX'a z niższej półki.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...