Skocz do zawartości

Noctua NH U12S vs Arctic freezer 34 duo


Recommended Posts

Hej,

Tak jak w temacie - zastanawiam sie ktory z powyzszych zatrzymac, zalegaja mi - z tego co wyczytalem U12S jest cichszy, ale mniej wydajny. Z tym, ze mam drugi taki sam wentylator od noctua, wiec moglbym dolozyc do NH U12S drugi wentyl i tez by to inaczej wygladalo. Sama noctua ma potezniej wygladajace heatpipe i wiecej 8vs10. Co myslicie?

Link to post
Share on other sites

Zachowaj Noctua. 8-)

Zmieniłem właśnie freezera na noctue, jest dodany jeszcze jeden taki sam wentyl jak na stocku i powiem tak.. różnicy w temp praktycznie żadnej nie ma, różnica w dźwięku - teoretycznie na korzyść noctua ALE jest jakieś dziwne brzęczenie powyżej 80% obrotów wentylatora, i w instrukcji było do 80% „optymalne obciazenie”, to co nie mogę uzywac powyżej?
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem właśnie freezera na noctue, jest dodany jeszcze jeden taki sam wentyl jak na stocku i powiem tak.. różnicy w temp praktycznie żadnej nie ma, różnica w dźwięku - teoretycznie na korzyść noctua ALE jest jakieś dziwne brzęczenie powyżej 80% obrotów wentylatora, i w instrukcji było do 80% „optymalne obciazenie”, to co nie mogę uzywac powyżej?

Możesz  :) Niestety, niektóre wentylatory nie "lubią" pracy w układzie push-pull, łopatki tego drugiego wpadają w flatter przy wyższych prędkościach. Dotyczy to też tak świetnych wentylatorów jak Noiseblocker z serii eLoop.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Możesz :) Niestety, niektóre wentylatory nie "lubią" pracy w układzie push-pull, łopatki tego drugiego wpadają w flatter przy wyższych prędkościach. Dotyczy to też tak świetnych wentylatorów jak Noiseblocker z serii eLoop.

Szczególnie, ze są podpięte pod dwa headery - cpu i pump bo nie mam spittera. Niby ustawiłem te same rpm ale różnią się trochę. Dodałem tez dystans między radiatorem a wentylatorem ale to wszystko na nic, oryginalny dystans spokojnie dawał radę. A może dam p12 z tylu po prostu
Link to post
Share on other sites

Dystans na tym z tyłu? Raczej nie uzyskasz dwóch identycznych prędkości, niezależnie czy masz oba podpięte pod splitter czy pod dwa różne gniazda. Producenci zabezpieczyli się podając tolerancję około +/- 10% RPM ;)

Tak, tym z tylu

Odpialem je i słuchałem bez radiatora, tez wydają takie dźwięki

Link to post
Share on other sites

Czytałem o tym, noctua podaje ze „to jest inny dźwięk, bardziej przyjazny dla ucha” - No na moje to mniej przyjazny, mało się da z tym zrobić. Dopiero na 80% ustaje - próbowałem push and pull ale mało dawało, muszę osprejowac jeden wentylator bo jest brązowy, a drugi już mam chromax black

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...