Skocz do zawartości

Upgrade komputera co kupić


Recommended Posts

Witam jestem "szczęśliwym" posiadaczem 

Budżet:~1500 zł, na teraz i 3000 zł na premiery nowych kart
CPU: Ryzen 3 1200
GPU: GTX 1050Ti Zotac mini
PSU: XFX 550W
MOBO: Asrock AB350 Pro4
RAM: G.Skill(Teraz za bardzo nie pamiętam) 16GB DDR4 2933 mhz

Komputer na chwile obecną nie wystarcza ani do większych RPG'ów, ani do fpsów w które pykam ze znajomymi (Battlefieldy i csgo). 

Z uwagi na ilość premier i stale rosnące ceny WSZYSTKIEGO, chciałbym się doposażyć na coś, co tylko i wyłącznie na tą chwile poradzi sobie do czasu zastoju wzrostu cen. 

Myślałem nad zakupem ryzen 5 3600/ryzen 7 3700, które moja płyta jeszcze obsłuży, bo ceny ryzen serii 5000 mnie zdołowały ;D I poczekać na premiery kart amd i wtedy się w takową doposażyć i najwyżej za rok wymienić mobo razem z cpu na next gen. 

Moje pytanie brzmi, co sądzicie o tym pomyśle? Czy to ma sens finansowo? Jak wy byście zrobili

Edytowane przez PejekPGR12
Link to post
Share on other sites

3 letni xfx, zaraz przed kartą go podmienie na jakiegoś 650-750 watowego stwora ;D Mam nadzieję, że ryzen 5 rozchula trochę mojego cska ;] Tylko mam pytanie dotyczące aktualizacji biosu. Bo obecnie mam P5.40, a ryzen 5 3600 potrzebuje P5.80, mam zaktualizowac bios do P5.80 mając jeszcze na płycie ryzena 3 1200 i potem go po prostu podmienić? Czy zaktualizować go już z 5 3600?

Link to post
Share on other sites

Musisz to zrobić ze starym ryzenem . Nagraj najnowszy po prostu . 3 letni to jeszcze tragedii nie ma da radę

Ryzen 3600 jeśli chodzi o cs go to jest jednym z topowych procesorów . Tylko pewnie gtx 1050 go trochę przymuli niestety 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

PSU: XFX 550W

Są trzy wersje tego PSU, gdzie jedna ma tylko zasilanie 8+6PIN PEG.

 

Nikt normalny nie podpina GPU za 2500-3000zł pod wiekowy zasilacz, jeśli to na dodatek wersja TS Core czy Green to już w ogóle do zmiany.

 

Czasem nie kupuj Ryzena 3600 w cenie ponad 900zł bo to bezsens. 


W jakiej to obudowie siedzi?

Link to post
Share on other sites

Obudowa to Regnum RG4T, a zasilacz to xfx CORE 550W, wiem wiem, że będzie i duszno i mało prądowo, także małymi kroczkami to też wymienie, ryzena 3600 wyłapałem za 800 zamówiony ;D

Zwyczajnie go usprawnie w systemie ratalnym ;D


Opłaca zakupić się inny cooler, do tego ryzena 5 3600? Dzisiaj go zamocowałem i w grach potrafi się do ~75 stopni rozgrzać, to normalne dla niego ;D?

Edytowane przez PejekPGR12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...