Skocz do zawartości

Dobór karty do 1080p


Recommended Posts

Szanowni Państwo

Pytanie ogólne, bez pytania o szczegółowe modele: czy możecie podpowiedzieć czy jest sens myśleć o kartach powyżej 2000 pln mając na uwadze 3 kwestie:

1) Nie modernizuje kompa. Kupuję całe zestawy raz na kilka lat. Co oznacza, że jak teraz coś kupię to kolejne modernizacje będą ok 2025 :-)

2) Nie planuję zmieniać monitora który obecnie działa w full HD. Raczej w przyszłości również nie nastawiam się na 4K bo warunki lokalowe są jakie są i 24" to raczej max ile zmieści się przy stanowisku. W razie zmiany raczej rozglądałbym się za monitorem pod fpsy maksymalizując odświeżanie niż głębię kolorów lub rozdzielczość.

3) PC wyłącznie do gier, nawet filmów ma nim nie oglądam.

 

Jesteśmy po premierze nowych kart od amd i nvidii, które zaraz mają trafić do sprzedaży (przynajmniej formalnie). W pierwszym odruchu wydawało mi się, że będę wybierał pomiędzy 3070 albo r6800, natomiast patrzę na te radosne słupki i za każdym razem pokazywane są wyniki do 4k lub 1440p. W związku z tym mam pewną wątpliwość czy nie lepiej skierować uwagi na np. 2070 lub 5700 xt bo różnica w cenie wydaje się być całkiem spora, zwłaszcza gdy wariant amd akurat w tym segmencie jest droższy.
Nie znam się na tym zupełnie, stąd pytanie czy faktycznie powinienem mieć z tyłu głowy, że np 8GB vRam może okazać się wąskim gardłem za 2 lata, nawet dla fullhd?

z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze. Startuję z i5 4460 i r390 gdzie te 8GB vram było wiec chyba w mniej to raczej nie pójdę. Ziarno niepewności to komentarze, że to jednak mało, co trochę wzmacnia zaprezentowane 16GB w r6800. Póki co wąskim gardłem okazał się procesor, więc w nowej konfiguracji jeżeli miałbym dokładać kasę to właśnie chyba pójdę w lepsze CPU i 5700xt o ile dla FHD to wystarczy

Link to post
Share on other sites

Jeżeli do FullHD to RTX 3000 jest kartą za mocną. Zbędny wydatek. Żeby zapewnić sobie zapas mocy do FullHD  w najnowszych grach z wymaksowanymi ustawieniami graficznymi wystarczy ci RTX 2080.Ja sam mam w tej chwili GTX 1080 od MSI i z powodzeniem do FullHD mi wystarcza. Horizon Zero Dawn w maksymalnych ustawieniach nie schodzi poniżej 70 FPS ale na przykład Ghost Recon Widlands również z maksymalnymi ustawieniami grafiki już tylko około 50-60 FPS.Tak więc trzeba mieć zapas mocy na gry które tej mocy od karty potrzebują więcej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze. Startuję z i5 4460 i r390 gdzie te 8GB vram było wiec chyba w mniej to raczej nie pójdę. Ziarno niepewności to komentarze, że to jednak mało, co trochę wzmacnia zaprezentowane 16GB w r6800. Póki co wąskim gardłem okazał się procesor, więc w nowej konfiguracji jeżeli miałbym dokładać kasę to właśnie chyba pójdę w lepsze CPU i 5700xt o ile dla FHD to wystarczy

Jak będzie dobry proc (min ten Ryzen 3600 lub jak mówisz coś z serii 5xxx) to 5700xt jest dobrą kartą przy uwzględnianiu przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...