Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Bardzo proszę o ocenę budżetowego zestawu, który chcę zakupić na dniach :) Chodzi mi głównie o sprawdzenie czy podzespoły będą współgrać ze sobą i doradzenie, czy może czegoś nie zmienić.

 

Przeznaczenie: do Internetu, czasami na Photoshopie parę obróbek graficznych i jakaś sieciówka np. Quake Champions.

 

Karta graficzna: Gigabyte GTX 1650 SUPER

Procesor: AMD Ryzen 5 2600X

Płyta: Gigabyte B450M DS3H

Dysk: Adata 480GB SSD

Zasilacz: Vero L2 80 Bronze 600W

RAM: Patriot Viper DDr4 16GB 3000MHz

Wentylator: BE QUIET! Pure Rock Slim

 

A to wszystko w obudowie SilentiumPC Regnum RG4TF.

 

Dzięki z góry.

Pozdrawiam

Edytowane przez mike91
Link to post
Share on other sites

Do gier lepszym procem będzie R5 3500x , jest w podobnej cenie , do reszty zastosowań wziął bym R5 1600af , jest to to samo co 2600x tyle , że z mniejszymi taktowaniami (można sobie podkręcić) , a jest tańszy . Zasilacz jak już miał by być Vero to nie L2 tylko L3 i 500w to i tak już z bardzo dużym zapasem . Ram oczywiście 2x8 nie 1x16 . Dysk SSD nie podałeś modelu , ale zerknij sobie do działu z polecanymi dyskami . Można coś wybrać na M2 .

Rozważył bym jeszcze zestaw na Intelu i5 10400f .

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Jakub!

 

R5 3500X jest dobry, taki wezmę.

Ram oczywiście 2x8 :)

Dysk SSD: ADATA 480GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU630

 

Odnośnie i5 to wyższy koszt. Jak już miałbym dokładać to do jakiejś i7. Czy w moim przypadku i tej karty graficznej (którą już kupiłem), warto dołożyć do jakiegoś zestawu na i7? (max. 600 zł). Różnica w wydajności może być znacząca, czy jednak ten Ryzen spełni swoją rolę?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

I5 10400f ma już 6rdzeni i 12wątków i jest konkurentem R5 3600 , R5 3500x tylko 6 gołych rdzeni . Cena jest ta sama . Jedynie płyta do Intela będzie minimalnie droższa . I7 nie ma sensu przy gtx1650s , żadnej różnicy w grach nie będzie .

Dysk wybrałeś budżetowy , nie pamiętam co teraz warto kupić , zerknij sobie do działu z dyskami .

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile tego Photoshopa ale do niego na pewno lepszy będzie 10400f, w grach raczej nie będzie różnicy między 10400f na płycie b460 a 3500x. Generalnie na przyszłość lepiej brać 6t/12w 10400f niż 3500x 6r/6w.


3500x nie będzie miał ogólnie lepszej wydajności niż 5 2600x, ale w grach może być lepszy bo ma mocniejszy jeden rdzeń i to nowszy model jak 3600 tylko zamiast 6/12 ma 6/6. Najlepszy wybór moim zdaniem to i5-10400f

Link to post
Share on other sites

Dzięki @wrobel_krk

 

Jednak ten i5-10400f do Photoshopa mógł by się lepiej nadać, takie też krążą opinie na zagranicznych forach.

 

Czy faktycznie różnica byłaby odczuwalna? Czasem pracuję na projektach, które mają dużo warstw...

 

Jeśli ktoś ma chwilę, byłbym wdzięczny za jakiś przykładowy zestaw z tym procesorem i5, bez dysku i karty graficznej  :)

Link to post
Share on other sites

Nie mam nic do zarzucenia do tego zestawu, majstersztyk  :) Wiszę dwa duże piwa.

 

Jest może szansa na złożenie czegoś z procesorem i7, w okolicach tych 2000 zł? Widzę, że mam do czynienia ze specjalistami, więc jakby się znalazł taki zestaw, to doinwestuje.

 

ps. dobre ceny mają na tym proline, zamawiać tam czy lepiej xkom?

Link to post
Share on other sites

W x-kom przeważnie ale nie zawsze jest wyższa marża, ale jakbyś chciał samemu składać to możesz z rożnych sklepów wybierać, ale uważać na koszty wysyłki:)

 

Pod i7 to dużo większy budżet bo potrzeba lepszej płyty głównej, wtedy też lepszy ram itd, a sam procek 2x tyle co i5-10400f czyli 1400zł

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeznaczenie: do Internetu, czasami na Photoshopie parę obróbek graficznych i jakaś sieciówka np. Quake Champions.

 

 

chyba że naprawdę dużo tego Photoshopa - w sumie wyjdzie Cię 2x tyle
 

Po co tutaj i7 w budżetowym PC?, co mu to w ogóle da, jestem bardzo ciekaw  :rotfl:.

 

@@mike91, podaj budżet na całość oraz jaki masz monitor.  

Link to post
Share on other sites

Jednak zdecydowałem się na i5, w zestawie od użytkownika @wrobel_krk. Mam nadzieję, że się sprawdzi :) Link: https://proline.pl/koszyk/f675c1a5

 

Dzięki Wam wszystkim, nie sądziłem, że w ogóle ktoś odpisze, a co dopiero pomoże dobrać gotowy sprzęt. Za 3 lata odezwę się po kolejny, już z solidnym budżetem i będę celował w i9 (o ile btc wzrośnie a nie spadnie xd).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
poco

Piszemy osobno.

 

chyba że naprawdę dużo tego Photoshopa - w sumie wyjdzie Cię 2x tyle
Po co tutaj i7 w budżetowym PC?, co mu to w ogóle da, jestem bardzo ciekaw  .

 

Nadal na to nie odpowiedziałeś. 

 

Tez bym chciał usłyszeć od której wersji PS korzysta w ogóle z karty graficznej, jak taki z Ciebie taki znachor od pro zestawów. 

Link to post
Share on other sites

Napisałem że nie ma sensu i7 bo go wyjdzie 2 razy tyle,chyba że naprawdę dużo tego Photoshopa. Uznał że weźmie jednak i5. Napisał że już kupił kartę graficzną to założyłem że pod Photoshopa. Zapytałem po co mu igpu żeby było jasne dlaczego ma dołożyć te 65zł. Możesz po prostu odpowiedzieć na pytanie. Chyba jakiś prehistoryczny cs4 czy starszy nie wspiera GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

Napisałem że nie ma sensu i7 bo go wyjdzie 2 razy tyle,chyba że naprawdę dużo tego Photoshopa.

Nie pytam o sens zakupu i7 w takim PC tylko o realne korzyści względem i5.

 

 

 

Zapytałem po co mu igpu żeby było jasne dlaczego ma dołożyć te 65zł.

Jak nie wiesz po co iGPU przy takiej małej dopłacie to ja nie ma więcej pytań.

 

 

 

Chyba jakiś prehistoryczny cs4 czy starszy nie wspiera GPU.

Pogrążasz się.

 

Pisałem CI już nie raz byś sobie darował udzielanie w tym dziale, ale jak widać nie trafia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...